Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana lamp przednich na soczewkowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana lamp przednich na soczewkowe

    Już nie trzeba kodować wystarczy wpiąć przejściówkę i po problemie.

    Adapter / Kasownik do LED DRL Octavia 2 Superb 2 Passat B7 B8 / PREMIUM MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
    do tego mocniejsza żarówka z soczewka z przodu BA15s (1156) Power LED 5x1.5W LENS biała 6000k MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi

  • #2
    [O2] Wymiana lamp przednich na soczewkowe

    Witam,
    Czy jest mozliwe na zasadzie 1:1 zamiana lamp przednich z tych co mam z zarowkami H7 na lampy soczewkowe? zlacze w wiazce jest takie samo? Wystarczy lampy podmienic i podpiac wtyk i wszystko hula?
    Czy z waszego praktycznego doswiadczenia, faktycznie te soczewkowe lepiej swieca? Jest zauwazalna roznica?
    Jestem wlasnie przed wymiana lamp (po lekkiej stluczce - wylamaly sie zaczepy) a na allegro koszt zwyklych i soczewkowych jest taki sam...wiec jesli warto to chetnie byl wymienil od razu na te lepsze?
    pozdrawiam
    dab

    Komentarz


    • #3
      dab, Kolega Biszczu wymieniał w dziale nasze auta w jego wątku na 32 str masz skrót myślę że jak co, to szczegółową relacją też Cie poratuje
      SPOT Poznań:
      .....
      ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


      Error 503 Wojtas Unavailable :P

      Komentarz


      • #4
        dzieki za info, czyli skoro jest osobny temat to latwo nie bylo...
        jakbyscie chcieli sie podzielic wrazeniami z jazdy na soczewkach to piszcie,
        dzieki
        pozdrawiam
        dab

        Komentarz


        • #5
          Forum - Octavia Club Polska - szukanie nie boli.

          Komentarz


          • #6
            dab, proszę

            Forum - Octavia Club Polska

            Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
            dab, Kolega Biszczu wymieniał w dziale nasze auta w jego wątku na 32 str masz skrót myślę że jak co, to szczegółową relacją też Cie poratuje
            służę pomocą

            Zamieszczone przez dab
            Czy jest mozliwe na zasadzie 1:1 zamiana lamp przednich z tych co mam z zarowkami H7 na lampy soczewkowe?
            Tak :szeroki_usmiech

            Zamieszczone przez dab
            zlacze w wiazce jest takie samo?
            Tak :szeroki_usmiech

            Zamieszczone przez dab
            Wystarczy lampy podmienic i podpiac wtyk i wszystko hula?
            Tak :szeroki_usmiech

            Zamieszczone przez dab
            Czy z waszego praktycznego doswiadczenia, faktycznie te soczewkowe lepiej swieca? Jest zauwazalna roznica?
            Zdecydowanie lepiej świecą, możesz zobaczyć jak świecą w moim wątku. Specjalnie robiłem zdjęcia

            Zamieszczone przez dab
            Jestem wlasnie przed wymiana lamp (po lekkiej stluczce - wylamaly sie zaczepy) a na allegro koszt zwyklych i soczewkowych jest taki sam...wiec jesli warto to chetnie byl wymienil od razu na te lepsze?
            Uważaj na angliki - dobrą okazję ciężko trafić, ale mi się udało

            Zamieszczone przez dab
            dzieki za info, czyli skoro jest osobny temat to latwo nie bylo...
            jakbyscie chcieli sie podzielic wrazeniami z jazdy na soczewkach to piszcie,
            dzieki
            Jak nie było łatwo - kilka minut roboty :szeroki_usmiech
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Dzieki Biszczu i "spolka" za rady ale od razu po pierwszym glosie Wojtasa_Poznań odszukalem ten twoj watek i sobie go dokladnie zlustrowalem i to nie tylko pod okolicznosc wymiany lamp 8)
              Kawal fajnej roboty odwaliles!
              Jak wszystko jest P&P to wchodze w to, tym bardziej, ze jak mowie mam potrzebe wymiany :-)
              W dodatku podlize sie zonie bo ona do pracy octa jezdzi i jak powiem ze dla jej bezpieczenstwa, zeby miala lepsza widocznosc warto doplacic troche wiecej to sama z kasiory wyskoczy :twisted:

              PS. Oczywiscie wszystkim po rowno po +
              pozdrawiam
              dab

              Komentarz


              • #8
                dab, nie ma za co polecam się na przyszłość
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • #9
                  Biszczu, tylko pytanie jakie soczewki chcesz zakupić bo firmy tyc ci odradzam !
                  Łukasz

                  Komentarz


                  • #10
                    Dobrzyl, kolega Biszczu już ma swoje lampy zamontowane. Kolega dab będzie montował i pewnie już wie by szukać czegoś odpowiedniego, w podanych linkach są informacje.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Dobrzyl
                      Biszczu, tylko pytanie jakie soczewki chcesz zakupić bo firmy tyc ci odradzam !
                      dla czego odradzasz? ja wlasnie na takie zmieniłem i jestem zadowolony świeca lepiej niz ori
                      BYŁA o1 rs
                      BYŁA o2 1.6
                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez blackrs
                        świeca lepiej niz ori
                        ja mam ori ze Scouta
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz


                        • #13
                          chodzi mi o to że soczewka tyce świeci lepiej od ori lampy nie soczewkowej. no napewno gorzej od ori soczewki ale jezeli chodzi o nowe to i cena inna
                          BYŁA o1 rs
                          BYŁA o2 1.6
                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                          Komentarz


                          • #14
                            dab, jeśli się nie mylę do soczewek są inne żarówki H7 niż te do bezsoczewkowych.

                            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                            Komentarz


                            • #15
                              gradek, mylisz się. Są takie same
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • #16
                                Biszczu gradek ma racje, masz dwa typy żarówek

                                H7 "R" dla reflektórów refleksyjnych (tradycyjnych)
                                H7 "S" dla reflektorów soczewkowych (projekcyjnych)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja u siebie wymieniłem na soczewki pasują p&p i żarówki tez takie jak w standardzie wszystko pasuje. Co chodzi o wrażenia to bardzo na plus ze żadko używam świateł drogowych. Mi wymiana zajęła kilkanaście minut.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez czyzyk64
                                    Biszczu gradek ma racje, masz dwa typy żarówek

                                    H7 "R" dla reflektórów refleksyjnych (tradycyjnych)
                                    H7 "S" dla reflektorów soczewkowych (projekcyjnych)
                                    Jest to moze opisane na samej zarowce? Kupilem Osramy Night Brakery + i nie wiem czy to R czy S?
                                    Jest jakas roznica w ich budowie banki szklanej?
                                    pozdrawiam
                                    dab

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja dzis byłem w aso i tak komplet soczewek to koszt 1500zł
                                      Łukasz

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez czyzyk64
                                        Biszczu gradek ma racje, masz dwa typy żarówek

                                        H7 "R" dla reflektórów refleksyjnych (tradycyjnych)
                                        H7 "S" dla reflektorów soczewkowych (projekcyjnych)

                                        Z ciekawości zapytam, czy piszą o tym w instrukcji ?

                                        Moim zdaniem kolejna marketingowa bzdura. Pewnie te do reflektorów soczewkowych, "S", są droższe :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          krzysn, Możliwe, że różnica jest w dodatkowym "zamalowaniu" bańki tak jak to ma miejsce w palnikach ksenonowych ( np. D1S vs D1R ). Pytanie tylko, czy ma to sens także przy halogenach, czy tylko ktoś "na siłę" próbuje przenieść to z Xe na H...
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            kowal 2002, na 99% chodzi o dodatkową kasę za ten sam produkt.

                                            Zdrowy rozsądek podpowiada, że projektując reflektor soczewkowy z żarówką H7 należy go dostosować do tego właśnie typu żarówki. Gdyby reflektor taki wymagał specjalnej żarówki na tynku pojawiłaby się nowa, np. H158 ;-)

                                            Właśnie sprawdziłem instrukcję, jest napisane H7, bez dodatkowych adnotacji.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Dobrzyl
                                              ja dzis byłem w aso i tak komplet soczewek to koszt 1500zł
                                              Chodzi o kompletne, dwie przednie lampy z silniczkami itd?
                                              pozdrawiam
                                              dab

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dab, tak lampy kompletne z żarówkami
                                                Łukasz

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  odgrzeje kotleta, Panowie czy to est faktycznie oryginalna soczewka:
                                                  Link

                                                  a te niby xenony?
                                                  Link

                                                  dzięki za podpowiedz

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X