Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dolożenie halogenów do Minta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jeżeli ja nieznający sie na rzeczy potrafiłem przeczytac schematy, skompletować czesci,
    zakodować to znaczy ze nie musi to być niewiadomo jak skomplikowane.

    A duma z tego że się samemu takie coś zrobiło - bezcenna :szeroki_usmiech

    Za te 450zł to oni położa okablowanie? Czy okablowanie + sterownik (tak jak w oryginale a nie żadne druciarstwo)?

    Komentarz


    • #27
      demmsi,

      a jak myślisz :?:
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #28
        Ponieważ poproszono mnie na PW o listę części jakich użyłem w modyfikacji wpiszę ją tutaj dla potomnych:

        1. Halogeny
        Można kupić zestaw zwykłych lamp przeciwmgielnych lub lampy przeciwmgielne z kornerami (pod doswietlanie zakrętów). Te pierwsze mają symbole: 1Z0941701 + 1Z0941702; te pod doświetlanie zakretów mają symbole: 1Z0941701A + 1Z0941702A

        Różnią się wyglądem (zdjęcia zaczerpnięte z innego wątku)



        2. Żarówki do halogenów: 2 sztuki H8 35W
        3. Wkręty do montażu halogenów: 4 sztuki N90772001 (zwykłe lampy) lub N10412803 (wersja z kornerami)
        4. Nakrętki rozprężne w zderzak: 4 sztuki N0154374
        5. Wtyczki do halogenów: 2 sztuki 3D0941165A
        6. Kable do w/w wtyczek: 2 sztuki 000979244E
        7. Sterownik centalnej elektryki: 3C0937049AJ lub 3C0937049AL >> OPIS WYMIANY
        8. Włącznik obsługujący przednie światła przeciwmgielne. Nie będę wymieniał numerów części, bo są właczniki nowsze starsze, do czujnika zmierzchu lub bez tej opcji
        9. Regulator natężenia podświetlenia + regulacji świateł: 1Z0941333
        10. Kabel od włącznika swiateł do sterownika centralnej elektryki: 000979009E
        11. Kabel od halogenów do sterownika centralnej elektryki: 000979151E
        12. Kabel 2,5mm2 najlepiej 2 kolory (brąz i żółty) do poprowadzenia instalacji
        13. Kabel 0,75mm2 do poprowadzenia instalacji od włącznika do sterownika centralnej elektryki
        13. 2 x oczka do masy, peszel na przewody, parcianka (taśma materiałowa)
        14. Troche umiejętności manualnych, wiedza z forum i odrobina samozaparcia :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #29
          Tragedia, nie będę spał...
          ASO niema części, mówią że ich zaskoczyło że to lampy z RSki, dopiero w czwartek mogą to zrobić, ale z tego co z nimi rozmawiałem mają to zrobić jak w oryginale.

          Komentarz


          • #30
            A jaki masz numer bordnetza? Bo jak masz nadajacy sie to faktycznie w tej cenie da rade to zrobic.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #31
              A gdzie znajdę ten numer ?

              Komentarz


              • #32
                Widmo07, faktycznie jedź do ASO, bo słabo jeszcze temat ogarniasz, (bez urazy )
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #33
                  Nie obraża mnie to właśnie dlatego dołączyłem do OCP
                  Razem damy radę :P

                  [ Dodano: Czw 04 Paź, 12 23:18 ]
                  Ludzie mam halogeny!
                  jutro kolej na dzienne niestety nie doszły kosze na lampy więc jutro zostaną dorzucone.
                  Nareszcie! :lol: :lol:

                  Zapomniałem napisać że Pan mechanik był tak miły że wrzucił mi przy okazji ruch wskazówek po całych zegarach do końca i wstecz przy przekręcaniu kluczyka, mówi jak ma być RSka to niech będzie
                  Ależ jestem szczęśliwy hehe

                  Komentarz


                  • #34
                    Może ktoś zna osobę, która podłączyłaby halogeny do OII Tour w Łodzi lub okolicach?
                    Pozdrawiam.

                    Komentarz


                    • #35
                      blumski, zgłoś się do kolegi Enriquez
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez krzynol
                        blumski, zgłoś się do kolegi Enriquez
                        Enriquez, podobno możesz pomóc przy uruchamianiu świateł przeciwmgielnych w OII Tour. Jak się z Tobą skontaktować?

                        Komentarz


                        • #37
                          hmm, telefon, mail, PW, ... gołąb pocztowy
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #38
                            :zlosnik:
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #39
                              hejka,

                              a w okolicach poznania lub wrocławia? - kto się by pomógł za rozsądne pieniądze;p?

                              Pisałem do Enriqueza, ale Łódź mi torchę za daleko...

                              Komentarz


                              • #40
                                a samemu nie łaska zrobić?
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #41
                                  Enriquez nie gadaj tylko bierz robotę :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    łaska, tylko umiejętności brak;p

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Przeniesione z powielonego tematu


                                      Zamieszczone przez bishop
                                      Chce podłączyć przednie halogeny p.mgielne ,/ przez przekaźnik/ do tylnych przeciwmgielnych. Sygnał do włączenia przednich z kabelka przy przełączniku do załączenia tylnych. Dokładnie chcę załączać przednie i tylne przeciwmgielne razem .
                                      Czy to się uda , i czy nie będzie wyświetlał błędów ?
                                      Podłączanie się przekaźnikiem pod przewody przy włączniku świateł to słaby pomysł, bo tam są tylko sygnały sterujące Centralną Elektryką. Trzeba by dorobić jakiś dodatkowy układ elektroniczny ( możliwe, że wystarczy nawet jeden tranzystor ), który "pobrałby" sygnał sterujący bez jego zakłócania i pośredniczył dalej w sterowaniu cewką przekaźnika.

                                      BTW.
                                      Oczywiście rozumiesz ograniczenia w stosowaniu takiego rozwiązania ( przód i tył włączane razem )...
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Dzięki, będę kombinował dalej ale przy udziale elektryka

                                        [ Dodano: Czw 31 Paź, 13 20:12 ]
                                        Zamieszczone przez kowal 2002
                                        Podłączanie się przekaźnikiem pod przewody przy włączniku świateł to słaby pomysł, bo tam są tylko sygnały sterujące Centralną Elektryką. Trzeba by dorobić jakiś dodatkowy układ elektroniczny ( możliwe, że wystarczy nawet jeden tranzystor ), który "pobrałby" sygnał sterujący bez jego zakłócania i pośredniczył dalej w sterowaniu cewką przekaźnika.
                                        "A jednak się kręci", halogeny działają poprzez sam przekaźnik i sygnal z kabelka pod właqcznikiem, oczywiście razem z tylnymi , bo tak chciałem ,ze względu na to że przez 1,5 roku raz musiałem załączyć przednie ...na przeglądzie :szeroki_usmiech .
                                        Koszty podłączenia ok 50pln , w tym wtyczki do h8, przekźnik, kabelki ,peszel , ...zeszło ok 3godz.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Ja mam przełącznik 1Z0941431F przerobiłem go tak, żeby przy włączaniu halogenów zatrzymywał się w środkowym położeniu i wtedy załączają się tylko lampy przednie. Trzeba wykręcić 3 wkręty, wyjąć płytkę, sprężynki od zaczepów mocujących (żeby się nie zgubiły) i wyjąć dwa niebieskie plastiki po których poruszają się zapadki pokrętła. Te plastiki trzymają się na dwóch zaczepach, najlepiej pomiędzy niebieski plastik a szary korpus wsunąć kawałek cienkiej półokrągłej blachy i podważyć wkrętakiem, żeby wyszedł do góry. Gdy już niebieskie plastiki wyszły, ja wziąłem pręcik fi 4, na końcu zaokrągliłem go, rozgrzałem nad gazem i wtopiłem zagłębienie. W ten sposób mamy 3 położenia i nie trzeba wydawać 100, czy 200 zł na nowy przełącznik.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X