Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Lusterka z O2 FL do O2 przed FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez maxpaynemm
    HW 008 i SW 20xx
    wersje sprzętu i softu, ale co są w nich za zmiany to nie wiem
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #27
      Co do kodowania to mogę potwierdzić to co już podał wyżej krzynol , czyli na składanie masz jak najbardziej poprawne , problem u Ciebie jest chyba w sterownikach które nie obsługują składanych lusterek , a co do wersji tych sterowników to są też i HW 009 ale nie wiem co one oznaczają .
      U siebie też podchodziłem do tematu ale najpierw upewniłem się czy mam odpowiednie sterowniki w drzwiach i okazało się że u moje nie obsługują składania , czyli brak pinów do silniczka .Moda na razie odłożyłem na dalszy termin .

      Komentarz


      • #28
        hmm to czyli da się wstawic do przed fl do te po fl żeby wszystko działalo te sterowniki o ktorych piszecie to jakie to koszta? Alez ja bym chcial składane z kluczyka i podświetlane lustra
        BYŁA o1 rs
        BYŁA o2 1.6
        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez blackrs
          te sterowniki o ktorych piszecie to jakie to koszta? Alez ja bym chcial składane z kluczyka i podświetlane lustra
          w okolicy 150zł/szt , składanie kluczykiem jeszcze nie rozpoznane,
          podświetlenie lustra? znaczy podświetlenie zewnętrzne ziemi? to spokojnie działa
          wszystko zależy od lusterek jakie będziesz miał, sterownik wszystko ogarnia
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #30
            blackrs, koszta to tak jak pisze krzynol, sterowniki po 150zł/sz lusterka to zależy jak trafisz takie żeby miały i podswietlenie i składanie to tzw. lusterka 9-cio pinowe - cena od około 150 do 400zł za sztukę a jak dobrze trafisz na jakiegoś jełopa na allegro to można jeszcze taniej
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #31
              ok dzieki chlopaki trzeba będzie coś mysleć chociaz miałem już skończyc z modami
              BYŁA o1 rs
              BYŁA o2 1.6
              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

              Komentarz


              • #32
                blackrs, powiem tak jesli chodzi o widoczność w lusterkach poliftowych to w porównaniu z przedliftowymi, niebo a ziemia. poliftowe lustrasa tak wielkie ze juz nie ma potrzeby patrzeć we wsteczne Co do wyglądu to zależy kto jaki ma gust. mnie jak weszły do sprzedazy FL-ki to sie nie podobały a teraz jak zalozyłem je u siebie to się zaczynam do nich mocno przekonywać. :wink:
                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #33
                  to że sa wielkie u duzo widac to wiem bo pzretestowałem u ojca w tourze. ciagle sie zastanawiam co lepiej bo po głowie chodzi mi wygluszenie drzwi a tu jeszcze lustra wpadly do glowy. do tego bym chcial grzalke elektryczna tylko nie moge odpowiedniej nigdzie znaleźć. lusterka jak bym miał szukac to bym chcial od razu w moim kolorze
                  BYŁA o1 rs
                  BYŁA o2 1.6
                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                  Komentarz


                  • #34
                    maxpaynemm, rozumiem, iz aby zadziałały składane lusterka, to trzeba takowe z funkcja składania zakupić, oraz dwa nowe sterowniki na drzwi , do tego odpowiednie kodowanie i bedzie hulać ? Zadnych innych sterowników nie trzeba podmieniac typu ce ?. Masz moze wiedzę , albo ktoś z forum jakie numery sa tych sterownikow? Może krzynol cos podpowie , bo z tego co widze robił juz taka przeróbke z oct przed FL.

                    Komentarz


                    • #35
                      czyzyk64, nie możesz zmienić CE na poliftową

                      tak, trzeba wymienic moduły drzwi na IIIgen i zakładasz lusterka za składaniem

                      nie działa składanie z kluczyka(ze względu na CE)

                      takie lusterka mam ja i ma już Marbab z zakładał nam krzynol więc zwróć się do niego
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez czyzyk64
                        maxpaynemm, rozumiem, iz aby zadziałały składane lusterka, to trzeba takowe z funkcja składania zakupić, oraz dwa nowe sterowniki na drzwi , do tego odpowiednie kodowanie i bedzie hulać ? Zadnych innych sterowników nie trzeba podmieniac typu ce ?. Masz moze wiedzę , albo ktoś z forum jakie numery sa tych sterownikow? Może krzynol cos podpowie , bo z tego co widze robił juz taka przeróbke z oct przed FL.
                        Potrzebne są:

                        2x Lusterka 9-cio pinowe (minimum) cena od 150 do 400zł zalezy jak się trafi.
                        Sterowniki drzwi 1K0 959 793 R oraz 1K0 959 792 R (cena około 300zł za dwie sztuki)
                        Nowy joystick do składania luster nr 1Z1 959 565 F cena w ASO około 120-130zł

                        Pozdrawiam

                        [ Dodano: Czw 20 Gru, 12 18:17 ]
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        takie lusterka mam ja i ma już Marbab
                        i ma maxpaynemm
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #37
                          piotrek_gdy, rozumiem , że bedzie składanie działać tylko z wyłącznika na panelu sterowania szybami ? Pamietam , że ce jest inne przd fl do po fl.
                          OK. dzieki na info.

                          Komentarz


                          • #38
                            Ps. podpowiem ze dobre moduły można zaadoptować od Golfa VI W sobotę pochwalę się fotkami z montażu

                            [ Dodano: Czw 20 Gru, 12 18:22 ]
                            Zamieszczone przez czyzyk64
                            rozumiem , że bedzie składanie działać tylko z wyłącznika na panelu sterowania szybami
                            TAK
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #39
                              maxpaynemm, to czekam z niecierpliwościa na relacje i fotki.
                              Dzieki i pozdrawiam, oraz gratulacje za zrobienie fajnego moda :lol:

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez maxpaynemm
                                i ma maxpaynemm
                                tak :P
                                ale tu chodziło o klimat 3miejski

                                Zamieszczone przez czyzyk64
                                bedzie składanie działać tylko z wyłącznika na panelu sterowania szybami
                                nie
                                potrzebujesz inny włącznik regulacji lusterek- taki z funkcją ich składania- to z niego rusza składanie i otwieranie
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #41
                                  piotrek_gdy, tak tak rozumiem ,sprawdzilem juz jak to wyglada po numerach. Dzieki.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Dobra mod składanych lusterek poliftowych, można powiedzieć ukończony choć jest pewne ale, ale to zostawię narazie dla siebie

                                    Lusterka ładnie sie skladają, mają podświetlenie przestrzeni wokół drzwi, generalnie wszystko ładnie bangla dzięki pomocykrzynola (jeszcze raz wielkie dzieki za telefoniczne konsultacje)

                                    Jest tylko problem taki że po wymianie sterowników szyby tracą tzw. pamięć otwierania i zamykania całkowitego po jednym przyciśnięciu guziczka. Przez to nie dokońca poprawnie działa domykanie i otwieranie szyb z kluczyka oraz nie gaśnie podświetlenie tylnych guzików po właczeniu blokady otwierania tylnych okien. Generalnie te małe wady to pikuś, ale podrąże jeszcze ten temat u znajomego w ASO

                                    Koledzy wielka prośba do osób które mają po FL własnie z opcją składanych luster. Jeśli ktoś z was szykuję się do np. wygłuszenia drzwi lub zakładania soundsystemu itp. Proszę zróbcie fotki waszych silników i modułów drzwi, to by się bardzo a to bardzo przydało.

                                    Fotki będą jutro bo dziś już mnie łapki bolą od 3xkrotnego ściągania tapicerki drzwi
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                                      tzw. pamięć otwierania i zamykania całkowitego po jednym przyciśnięciu guziczka
                                      Aby to działało musi być 16 do zakodowanej sumy w sterowniku oraz trzeba nauczyć sterownik końcowych pozycji. Z panelu w drzwiach kierowcy trzeba przytrzymać wciśnięty/pociągnięty guzik danej szyby przy końcowym położeniu.
                                      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                      Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez 1 6 D
                                        Aby to działało musi być 16 do zakodowanej sumy w sterowniku oraz trzeba nauczyć sterownik końcowych pozycji
                                        Możesz łopatologicznie rozwinąć ta myśl :szeroki_usmiech

                                        Zamieszczone przez 1 6 D
                                        Z panelu w drzwiach kierowcy trzeba przytrzymać wciśnięty/pociągnięty guzik danej szyby przy końcowym położeniu.
                                        To akurat wiem jak się robi ale o ile sterownik uczy się opuszczenia to już podnoszenia nauczyć się nie chce. Może trzeba coś dokodować??

                                        [ Dodano: Czw 27 Gru, 12 23:15 ]
                                        Ps. dodam ze moje sterowniki sa własnie tak zakodowane jak podał krzynol, więc chyba dobrze.

                                        Zamieszczone przez krzynol
                                        +0000001 = Przycisk otwierania klapy bagażnika (E233) zainstalowany
                                        +0000002 = Oświetlenie otoczenia zainstalowane
                                        +0000004 = Kierunkowskaz zainstalowany
                                        +0000008 = Oświetlenie klamki wewnętrznej zainstalowane
                                        +0000016 = Automat szyby aktywny
                                        +0000032 = Podgrzewane szłko lusterka zainstalowane
                                        +0000064 = Lampka ostrzegawcza zainstalowana
                                        +0000128 = 5-drzwiowe nadwozie
                                        +0000256 = Pamięć foteli zainstalowana
                                        +0000512 = Kierownica po prawej stronie
                                        +0001024 = Funkcja SAFE niezainstalowana
                                        +0002048 = Blokada przed przytrzaśnięciem nieaktywna
                                        +0004096 = Elektrycznie składane lusterka zainstalowane (MY 2008+)
                                        +0008192 = Ręcznie składany dach zainstalowany
                                        +0131072 = Funcja Start/Stop zainstalowana (MY 2010+)

                                        czyli np. dla kierowcy: 1+2+4+16+32+64+128+4096=4343
                                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Sterowniki drzwi mają kodowanie krótkie, są sumą liczb z chmurki z podpowiedziami, musi tam się zawierać 16 aby funkcja automatu przy otwieraniu/zamykaniu szyb działała.

                                          A uczyłeś podnośniki tylko otwartej pozycji szyby czy również zamkniętej pozycji?
                                          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                          Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            1 6 D, czyli zakodowane mam poprawnie.

                                            Szybę najpierw opuściłem do końca a potem podniosłem do góry cały czas trzymając guzik. Potem szyby opusciły się juz po jednym naciśnieciu guzika, ale niestety nie podniosły się już po jednym naciśnięciu, musiałem już trzymać niestety po tym straciły już pamięć opuszczania, która chwile wczesniej dzialala poprawnie Niestety problem jest chyba w tym że te sterowniki i silniki nie do końca są z octy a z innego auta a tam są inne czasy podnoszenia szyb, obrotów silnika itp i to chyba w tym problem
                                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              A masz błędy w sterownikach po zrobieniu też adaptacji?

                                              Tu jest błąd dla drzwi kierowcy i na dole opisali jak zrobić dobrze tę adaptację:
                                              00932 - Ross-Tech Wiki
                                              http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                              Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                1 6 D, tak w sterownikach obu drzwi mam dokładnie te błędy

                                                To jest jakieś światełko w tunelu Fakt że nie trzymałem tego przycisku 2 sec. po otwarciu okna tylko odrazu wajcha do góry.... postaram się to przetestować jutro z rana. Bardzo Ci dziekuję.

                                                [ Dodano: Czw 27 Gru, 12 23:55 ]
                                                1 6 D, własnie byłem w aucie i niestety ale adaptacja opisana w rosstech niestety nic nie daje. Przytrzymanie guzików 2 sec. po opuszczeniu i po zamknięciu okna niestety nie powoduje zapamiętania tych wartości Okno uczy sie tylko opuszczenia ale już podnoszenia niestety nie Widać jest tu ta druga opcja czyli niewłasciwy sterownik, ponieważ na ori silniczkach i nowych sterownikach też nie działa to prawidłowo
                                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Dziwne, jak pisałem w PW ja po kazdym razie jak szyby przymarzną do uszczelek muszę tę adaptacje robić i zawsze dobrze działa.
                                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Na starych sterownikach i silnikach też mi to tak dzialało a tutaj doopa To chyba kwestia softu w sterowniku. Trzeba bedzie poszukać sterowników dokładnie takich jakie sa w O2 FL.
                                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X