Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Sterowniki przednich drzwi rodziny 1Q0 959 70x F

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Rzeczywiście się kopnąłem w kodowaniu kierowcy i pasażera, przepraszam, myślę że te 16384 powinno usunąć błąd.

    Po dodaniu składania lusterek, opuszczania u pasażera i oświetleniu otoczenia mam takie:
    Kierowca 20535
    Pasażer 20790
    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
    Trochę plików do VCDS, zapraszam

    Komentarz


    • #27
      piotrek_gdy, a jak u Ciebie, na nowych modulach zachowuje sie lampka podswietlajaca kluczyk w przycisku sterowania centralnym zamkiem? U mnie znikla :-/ I zastanawiam sie czemu.

      [ Dodano: Sob 10 Sie, 13 10:01 ]
      Oczywiscie winne moze byc albo kodowanie albo uszkodzony modul (to dla bystrzachow, sygnal, ze mam swiadomosc tych mozliwosci)

      Tylko jeszcze nie wiem ktora koncepcja jest sluszna...
      Pozdrawiam, Robreg.
      ----
      furmanka.blogspot.com fan ;-)

      Komentarz


      • #28
        robreg, świeci
        może podświetlenie ci padło?
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #29
          Co może być przyczyną, że sterowanie lusterek bez funkcji składania nie działa właściwie w tym module?

          Mam te moduły i lusterka sterowane są "dziwny" sposób - mianowicie regulacja góra/dół powoduje ruch lusterka prawo/lewo :shock:
          Pozdrawiam,
          Grzesiek


          Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
          Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


          Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

          Komentarz


          • #30
            Deo, w obydwu? to masz farta :-) u mnie mam regulację odwróconą w jednym.

            Wydaje mi się, że w 16-sto pinowym złączu sterownika drzwi za sterowanie położeniem odpowiadają piny 4, 5, oraz 12. Piątka to przewód wspólny, a zamienić ze sobą trzeba przewody idące z pinów 4 oraz 12

            [ Dodano: Sob 26 Lip, 14 12:32 ]
            Deo, dziękuję!!! rok czasu zbierałem się do korekty tej usterki i w końcu, dzięki Tobie mi się to udało

            Domysły sprawdzone w praktyce - zmienić trzeba przewody nr 4 i 12 w wiązce lusterka wchodzącej do sterownika drzwi.
            Pozdrawiam, Robreg.
            ----
            furmanka.blogspot.com fan ;-)

            Komentarz


            • #31
              robreg, thx
              a jak wygląda kwestia składania lusterek?
              Dziś dorwałem joy z funkcją składania i gdy ustawie go w pozycję składania to lewe pięknie się złoży ale prawe ani drgnie, natomiast gdy rozłoży się lewe to składa się prawe :lol: i tak w koło :roll:
              Pozdrawiam,
              Grzesiek


              Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
              Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


              Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

              Komentarz


              • #32
                Deo, rusz głową :P - w którymś z lusterek (zgaduję, że w prawym) trzeba zamienić we wtyczce lusterka piny odpowiadające za silniczek składania i rozkładania lusterek, niestety nie mam pojęcia które piny .

                Strasznie denerwuje mnie cena składanych lusterek poliftingowych, bo już bym je miał.

                okazało się ze przynajmniej u mnie teoria z zamianą pinów w odwrotnie pracującym lusterku jest błędna.

                ratunkiem okazał się być po raz kolejny interfejs diagnostyczny + bloki pomiarowe sterowników drzwi, a właściwym winowajcą joystick regulacji lusterek.

                W sterowniku obsługującym składanie lusterek praca zwykłego joysticka odbierana jest tak, jakby były zamienione ze sobą regulacje osi X oraz Y. Z tego powodu:
                - muszę z powrotem zamienić przewody 4 i 12 w lewym sterowniku drzwi,
                - muszę poszukać właściwie działającego sterownika lusterek
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • #33
                  robreg, skończyło sie na zainstalowaniu elsy, przegladnieciu schematu sterowania lusterkami i poprawie instalacji lusterek. Joystick zainstalowany umnie działa poprawnie - a przynajmniej tak pokazują bloki pomiarowe.
                  BTW. Sam składany stelaż dół usterek można wyrwać za ca.150pln.
                  Pozdrawiam,
                  Grzesiek


                  Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                  Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                  Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Deo
                    Sam składany stelaż dół usterek można wyrwać za ca.150pln.
                    proponuję kontakt - oni to mają.

                    sprzedawca
                    OII sprzedana


                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X