Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

webasto dołożenie/montaż

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Dodatkowo do OII musi być panel z zielonym podświetleniem i odpowiednim systemem sterowania klapkami obiegu wewnętrznego.

    Komentarz


    • #52
      Tomasz_W-wa, czekam z niecierpliwoscia na relacje i z kosztow calosci!
      Ciagle sie waham... Wszystko zalezy od kaski ale coraz bardziej sie do tego przekonuje chic ostatnie zimy jakos nie sa na tyle uciazliwe...
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • #53
        Koszty, od tysiaka w górę, optymalnie to 1500 zł, taniej się raczej nie da jeżeli chodzi o rozwiązanie oryginalne i bezawaryjne.

        Ktoś może się wypowiedzieć jak to jest w innych wersjach silnikowych, bo w BKD po odpaleniu ogrzewania kabiny na postoju bez włączonego silnika mam wrażenie, że ogrzewany jest również delikatnie obieg płynu głowicy silnika, jest to robione przez mały cienki wężyk, który jest na króćcu przy nagrzewnicy kabiny idzie w stronę EGR. Czy w innych wersjach tez tak jest, mi to nie przeszkadza, no bo poprawia rozruch silnika, jednocześnie nie nagrzewając dołu silnika w tym momencie, który by zabierał mnóstwo energii cieplnej. Mam tak założony układ jak fabryka, czyli z elektrozaworem, przewodami wodnymi jak w originale i zaworem zwrotnym, który nie zawsze wie, że powinien być w układzie.

        Komentarz


        • #54
          Maly obieg lacznie z nagrzewnica jest grzany przez webasto. Innej opcji nie ma, bo nie ma dodatkowego termostatu
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #55
            U mnie jest dodatkowy w maly obieg wpiety cienki wezyk ktory polaczony jest z obiegiem plynu zaworu EGR. Tendy idzie plyn na obieg plynu chlodzacego. glowicy. Dlatego pytam sie jak to jest. w innych wersjach silnikowych.

            Komentarz


            • #56
              Witam webasto założysz do każdej Octavii bez problemu chcesz żeby było jak w ori daj znać. Koszty są tylko zależne od Ciebie jakie graty wlozysz. Co do obiegu to tak samo jak w Turanie gdzie je ci i silnik i środek z tym że środek (czytaj uruchomienie wentylatora )następuje po nagraniu pieca powyżej 35 stopni.
              Vcds liczniki immo webasto

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez Brzozatouran
                Co do obiegu to tak samo jak w Turanie gdzie je ci i silnik i środek z tym że środek (czytaj uruchomienie wentylatora )następuje po nagraniu pieca powyżej 35 stopni.
                No rozumiem, a jak jest jeżeli jest zamontowany elektrozawór, który to steruje, czy w w takim rozwiązniu grzeje jedynie kabinę, jak silnik nie pracuje, nic poza tym?

                Komentarz


                • #58
                  Moim zdaniem montaż zaworu jest bezsensu. Lepiej niech grzeje i to i to. Wiele razy montowane od podstaw tak jak w ori i wszystko chodzi super. Warto zainwestować. Jeśli o tym myślisz to polecam vevo piecyk
                  Vcds liczniki immo webasto

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez Brzozatouran
                    Moim zdaniem montaż zaworu jest bezsensu. Lepiej niech grzeje i to i to.
                    No właśnie jeżeli nie montujemy elektrozaworu to układ chłodzący pod Webasto jest dużo prostszy niż z elektrozaworem, trójnikami wpinamy się w mały układ i tyle. Podejrzewam, że z elektrozaworem w zimie efekt działania niezależnego ogrzewania jest wyczuwalny i widzialny wcześniej. Co do piecyka mam Vevo i faktycznie polecam, nie ma dymienia i podobnych efektów.

                    Komentarz


                    • #60
                      [ Dodano: Czw 17 Gru, 15 19:50 ]
                      Brzozatouran, tylko że rezygnując z elektrozaworu decydujemy się również na dłuższe nagrzewanie wnętrza. Ja u siebie montowałem wraz z elektrozaworem i czekam dosłownie chwilę i szyby czyste
                      Dla potomnych... Koszty założenia webasta przy założeniu że kupujemy części które są już na allegro to min 1500zł. Można taniej tale to trzeba długo szukać tanich części.

                      Jak by ktoś chciał jakieś części to pisać na pw bo mam kilka gratów do webasto
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez hans860
                        [ Dodano: Czw 17 Gru, 15 19:50 ]
                        Brzozatouran, tylko że rezygnując z elektrozaworu decydujemy się również na dłuższe nagrzewanie wnętrza. Ja u siebie montowałem wraz z elektrozaworem i czekam dosłownie chwilę i szyby czyste
                        Dla potomnych... Koszty założenia webasta przy założeniu że kupujemy części które są już na allegro to min 1500zł. Można taniej tale to trzeba długo szukać tanich części.
                        Witam nie zgodzę się z tobą bo sam uzyskuje pojazdy z webasto z i bez zaworu i czas nagrania jest taki sam sobie sam ze sam serwisu jest również webasto i montuje i dla mnie rzecz zbędna skoro większość ludzi i tak chce kabinę nagrzanego. Co do ceny to chyba z kosmosu ja wziąłeś o sam piecyk vevo to wydatek 650zl a gdzie reszta jak i pompką wody to ceny między 180 a 230 a gdzie całą resztą jeśli mówimy o montażu od początku do auta które nie miało webasta. Trzeba liczyć dużo więcej. Bo ja jakbym miał montować to napewno wolę nowe rzeczy a później spokój na długo.
                        Vcds liczniki immo webasto

                        Komentarz


                        • #62
                          Ha Ha Ha
                          Kolego hans860 1500 zł czy ty wiesz co trzeba zakupić do założenia Webasta do samochodu którego go w ogóle nie miało ????
                          Pewnie przeczytałeś jakieś informację, które ktoś napisał z 3 lata temu, albo na forum Tourana i myślisz że za taką kwotę można wszystko kupić, nawet jak to Ty napisałeś że można znaleźć za mniej tylko trzeba długo szukać Ha Ha Ha
                          Kolego Ty chyba nie wiem co piszesz i nie wprowadzaj innych w błąd.
                          Za 1500 zł to można skompletować zestaw ale do VW Tourana gdzie w każdym Dieslu był montowany dogrzewacz (albo opcjonalnie pełne Webasto) tylko widzisz tu jest taka różnica w odróżnieniu do auta które wyszło z fabryki bez Webasta że VW Touran ma już położoną całą instalację paliwową z pompką, czerpakiem itp oraz całą instalację elektryczną, do tego mamy w aucie zbiornik spryskiwaczy pod Webasto, blachy montażowe pieca, pompkę wody, wiązkę do pompki wody, filtr szumów, tłumik spalin, wydech, nie mówię już o przewodach wody do pieca, a to wszystko trzeba zamontować w aucie bez Webasta, a co ważniejsze trzeba to kupić i nie kosztuje to po 5 zł od sztuki.
                          O innych rzeczach jak panel z Webasto, pełny piec, Telestart, kostka do Telestarta, antena, pilot, wiązka, itd to już nie wspomnę.
                          Nawet kupno tych rzeczy w używkach to się kolego nie zmieścisz w kwocie 1500 zł, życzę powodzenia, nie będę pisał że jak położysz używane przewody paliwa, pompkę paliwa albo piec który ma pewnie kilka lat i nigdy nie był czyszczony w środku (a przeważnie takie piece można kupić na Alledro, poczytaj sobie na forum Tourana ile osób się już na takie piece nacięło).
                          Po włączeniu tak zamontowanego Webasta nie zdziw się jak po pierwsze będzie Ci dymiło jak z lokomotywy, to po drugie nie zdziwię się jak będą Ci wyskakiwać po jakimś czasie błędy w piecu.
                          Poczytaj najpierw na forum Tourana jakie problemy mają właściciele Touranów które mają już dość dużo latek i nikt nigdy nic nie robił przy Webasto.
                          No i tak to jest jak ktoś nie siedzi w temacie, a chce być mądry.

                          Piszesz że masz kilka części do Webasta, to napisz co masz i ile sobie cenisz za nie, zobaczymy jaka sumka wyjdzie.

                          Co do zaworu to koledzy z forum Tourana, którzy dokładali ten zawór mówią że gra nie jest warta świeczki, ponieważ trzeba wydać dobre kilka stówek na części (sam zawór można jeszcze kupić na Alledro ale węże itp rzeczy to już tylko ASO VW), kabina nagrzewa się nam szybciej ale to różnica ok 7-10 min w stosunku to auta bez tego zaworu, a więc jak włączy się Webasto na standardowy cykl czyli 30 min to i tak jak przyjdziemy do auta to będziemy mieć ciepło w aucie i szyby bez śniegu czy szronu.
                          Sam użytkuje auto z pełnym Webasto i bez zaworu i rok temu nie raz nastawiałem z licznika na ranne włączanie Webasta i nawet przy temp. minusowych nie miałem z tym kłopotu.

                          Kolego ceny w stosunku do nawet roku wstecz podskoczyły prawie dwukrotnie.
                          Można spokojnie cofnąć się kilka wypowiedzi wstecz i zliczyć sobie ceny z zestawienia z postu kolegi siemi1, który dostał zestawienie od użytkowania forum Tourana i to było dobry kawał temu.
                          Zliczając spokojnie wychodzi nam 2300 zł jak nie więcej (gdzie te Twoje 1500 zł).
                          W zestawieniu i tak nie mamy wszystkich cześć potrzebnych do założenia Webasta, a do tego nie mamy ceny montażu który jest dość spory, no chyba że się znamy na tyle że sobie to sami zrobimy.
                          Przy zmianie dogrzewacza na pełne Webasto (bez zaworu) w samochodzie VW Touran to koszt ok 300-350 zł za robociznę i wymiana trwa ok 3 godzi, a przy założeniu pełnego Webasta w aucie w którym go nie było to koszy 500-650 zł i założenie wszystkiego trwa ok. 2 dni.
                          Taka jest różnica.

                          1500 zł Ha Ha Ha (to jak kawał)

                          Tyle ode mnie.
                          Pozdrawiam
                          Tomasz_W-wa

                          Komentarz


                          • #63
                            A ja wam powiem chłopaki z forum Tourana Tomasz_W-wa i Brzozatouran, że można zrobić takiego moda za 1500 zł, trzeba się mocno postarać w szukaniu używek w dobrym stanie, ale się da. Wiadomo, że przy montażu przydało by się używany piec wyczyścić, zrobić mu przegląd, pompkę wody kupić nową, bo jest to podzespół, który pracuje przy uruchomionym piecyku non stop i nawet po wyłączeniu pieca. Co do elektrozaworu to kabina się szybciej nagrzewa, może i macie racje, że nie jest wart zakładania, instalacja wodna bardziej skomplikowana a efekty mocno dyskusyjne. Przy montażu ogrzewania od podstaw, tak jak fabryka, największy problem to metalowe rurki wodne za silnikiem. Nawet w serwisie nie wiedzą jakie mają być zamontowane pod dany silnik. Reszta do ogarnięcia, faktycznie rurki gumowe w serwisie kosztują mnóstwo, ale na szrocie można nabyć w dobrym stanie o danej średnicy rurki gumowe za niewielkie pieniądze lub nawet dostać to za darmo i kombinować z tym, nie wychodzi to najgorzej. Tak że chłopaki da się na tym modzie trochę przyoszczędzić. A kolega hans860 wie co mówi.

                            Komentarz


                            • #64
                              greg44 nie będę udowadniał na siłę że za 1500 zł się nie da, bo i Ty i pewnie kilka osób jeszcze macie inne zdanie i ja go nie zmienię. Moim zdaniem przy u wczesnych cenach jakie są teraz na rynku za części do Webasta (oczywiście chodzi mi o części używane np. na portalach aukcyjnych) to nawet jak byś skompletował zestaw to części będą dość wysłużone i nie pochodzą za długo. Oczywiście wszystkie czynności jak czyszczenie pieca (i tu też nie jest tak łatwo bo wystarczy że piec jest dość stary i przy odkręcaniu śrub rozkruszy nam się któreś z mocować i leżymy, a korpus to aluminium, które jak wiadomo ma tendencję do utleniania się i to dość częsta przypadłość starych piecy), do tego oczywiście montaż wszystkiego robimy sami.

                              Takie ceny to były ale 3 lata temu, mogę podać przykład, za Telestarta 3 lata tamu płaciło się 60 zł i to za nowego, teraz to 220-250 zł, używany to koszt 170-200 zł.
                              Możecie pisać koledzy że się da itp, ja siedzę w tym dość dobrze i wiem ile trzeba zapłacić za poszczególne części, po ile chodzą na portalach aukcyjnych itp.
                              Ale cóż może koledzy mają lepsze informację albo lepsze źródła zaopatrywania się w takie części niż ja.
                              Szkoda tylko że później ktoś kto będzie chciał założyć Webasto po przeczytaniu takich wypowiedzi zderzy się ze smutą rzeczywistością i cena będzie troszeczkę większa
                              Tyle ode mnie, to co chciałem to napisałem, ja ze swojej strony nie będę już ciągnął tematu o cenie 1500 zł.
                              Pozdrawiam
                              Tomasz_W-wa

                              Komentarz


                              • #65
                                Dokładnie nie ma co ciągnąć tematu odnośnie czy da się za 1500 coś zrobić czynie, tak jak piszesz ceny się zmieniają, zależą od pory roku, dostępności, itp. Zimy nie ma i nie ma co zakładać ogrzewania postojowego. Ja jak teraz sobie myślę po zrobionym tym modzie to jakbym zmieniał auto i było by z silnikiem Diesla to był by to pierwszy mod jaki bym zrobił, no chyba, że będą zimy jak teraz, obecnie (+10 st. C). Montaż piecyka zrobił bym po swojemu, bez elektrozaworu, z piecykiem fabrycznym (termo Top V lub Vevo) ale w innym miejscu, po stronie skrzyni pod podłużnicą. Poszedłbym na łatwiznę, ale zachowując zdrowy rozsądek w montażu, ułożeniu instalacji. Tak montują w partnerskich warsztatach Webasto, nawet widziałem instrukcję, która była sygnowana przez firmę Webasto.

                                Komentarz


                                • #66
                                  A na analogowych webastach ktos sie zna ?? Bo moje ma focha, a zegar nie pokazuje zadnych bledow :x
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    dawno tu nie zaglądałem.... wiedzę się dyskusja rozwinęła
                                    Tomasz_W-wa, ceny jakie podałem są jak najbardziej nadal do zrealizowania, tylko pisząc o tym pisałem to odniesieniu do siebie czyt. sam sobie kupi, zam założy, sam wiązki porobi idt
                                    Patrząc z Twojej perspektywy (sprzedawcy webasto ) To też powiem że 1500zł?!! Nie da się za cholerę i faktycznie 2300 zł spokojnie trzeba wywalić no bo muszę na czymś zarobić!

                                    Przy kupnie części sam doskonale pewnie wiesz że liczy się negocjowanie. I np. dzwoniąc do gościa z aukcji który wystawił tylko telestart można np. zapytać czy nie posiada przypadkiem czegoś jeszcze i dogadać się na jakąś fajną cenę. I pach raptem się okazuje że facet ma np. 4 rzeczy które właśnie potrzebujesz.

                                    Co to rozebrania samego pieca to tak, często się ukręci jakaś śruba. Ale też nie żyjemy w czasach kamienia łupanego gdzie nie było zestawu to wykręcania urwanych śrub.

                                    Piszecie o nowych rzeczach bo gwarancja i nowe to dłużej pożyje. Fajnie to wygląda tylko w ofercie i teorii. Teraz trochę praktyki kupując graty dostajemy gwarancję na rok lub dwa. Czyli zakładając webasto przed zimą możemy sprawdzić czy działa i zareklamować. Gdy zima minie webasta wręcz nie używamy. Kiedy przyjdą kolejne mrozy i coś na m nie zadziała to co?! Mamy wała bo niestety jest po gwarancji, albo rachunek za telestart gdzieś się zapodział. Chyba że jesteśmy szczęśliwcami i mamy schowany rachunek i po roku nadal pamiętamy gdzie jest

                                    A kupując używkę na allegro też mamy możliwość zwrotu jeśli coś nie działa tylko trzeba to zrobić ciągu kilku dni. Wg prawa konsumenta jest to chyba 14 czy 12. Wiec nie wiedzę sensu przepłacać, no chyba że ktoś lubi


                                    A Ty kolegoTomasz_W-wa, ile dajesz gwarancji na swoje akcesoria i używane piece ?
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Czy może mi ktoś z Was podpowiedzieć, gdzie wpiąć elektryczny podgrzewacz przepływowy? Mam silnik 1.4 TSi CAXA i chcę dorzucić elektryczną grzałkę, instalację elektryczną już mam poprowadzoną zostało tylko wpięcie się w układ chłodzenia i tutaj właśnie pojawił się problem, bo nie bardzo mam pomysł gdzie to zrobić. Im więcej czytam schematów tym bardziej nie mam pomysłu na lokalizację.
                                      Czy może mi ktoś pomóc?

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Ja bym wpiął ogrzewacz pomiędzy wejście w nagrzewnicę kabiny a silnik, czyli gdzieś przy grodzi silnika, wtedy masz pewność, że wpoiłeś się w mały obieg.

                                        Jeszcze jedną kwestię którą chce poruszyć czy ktoś się spotkał przy montażu ogrzewania postojowego z wpięciem w układ zaworów zwrotnych, które powodują, że obieg jest kierowany jedynie na nagrzewnicę kabiny a nie na blok silnika, dział to tylko wtedy kiedy działa samo ogrzewanie?

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Oczywiście chcę się wpiąć przy grodzi tylko nie wiem w którym wąż. Jeden z przewodów ma tuż przed grodzią trójnik i odprowadza ciecz do turbo. Moim celem nie jest zapewnienie szybkiego ogrzewania kabiny tylko przyspieszenie grzania silnika by jak najkrócej pracował w niekorzystnych warunkach.

                                          W poprzednim aucie miałem dojrzewają spalinowy ebera i nie było tam żadnych zaworów zwrotnych. Takie zawory mogą nie mają sensu bo jeśli w układzie są 4 litry płynu z czego 2 w chłodnicy to szybkość grzania małego obiegu nie polepszy się zbytnio przez rezygnację z grzania bloku ponadto lepiej podgrzać cały układ a nie tylko jego fragment. Wydasz kasę na zawory ale o silnik już się nie martwisz.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Ja w kwestii zaworów zwrotnych pisałem odnośnie ogrzewania postojowego, piecyk Webasto i grzania kabiny nie twojego podgrzewacza, wiem jaką ma funkcję taki podgrzewacz jak ty chcesz montować. Tam gdzie jest trójnik to jest dojście do nagrzewnicy ciepłego płynu.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Nie tak dawno montowalem Thermo Topa Evo 5 z Thermocallem 4. cały zestaw był montowany w Leonie 5F czyli to samo co OIII i golf 7.
                                              Pacjent miał motor 2.0 Tdi CKFC.

                                              Zestaw montowalem na fabrycznej instalacji webasto z Getwayem Lin. Gdyby nie ochrona componentow to wszystko poszło by po CAN tak jak w Golfie. Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania to mogę wspomóc.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                czy potrzebne oryginalne przewody?

                                                Hej, mam prośbę czy mógł by ktoś zrobić foto gdzie zamocowana jest pompka paliwa?? skoda 2 fl kombi? czy musze opuścić lekko zbiornik?? nie widze tego mocowania... :-(. Zdemontowałem z Tourana 2012 rok, miał Webasto vevo a na pompce napis Top V czyli pompki webasta maja takie same... bo Webasto miał 1K0 815 005 MP ale rozbite niestety... Prośba nr dwa, przewody te rury wodne na silniku kupie oryginalne na forum około 200zł nowy 360zl, ale co z resztą przewodów czy potrzebne oryginalne??? czy można zakombinować coś?? ten od webasta podwójny 140zł w serwsie 1K0819350K, a reszta można z normalnego przewodu zrobić, dopasować?? ewentualnie z tego który zostanie, rozumie
                                                że przewód rozpinamy na chłodnicy egr, płyn najpierw idzie do webasta a potem do wymiennika ciepła w kabinie... czy nie da rady go użyć, tego co idzie do kabiny?? Gdzie najtaniej kupię pompkę wody nową 1T0965561A ??
                                                Podrzucam nr części Skoda Octavia 1.6 TDI 2012

                                                Webasto kupione 1K0 815 007 CG zmiana TPI na "CJ"
                                                vevo 1K0 815 005 MP

                                                uchwyt Webasta kupione 1T0 955 195 B

                                                Sterownik z odbiornikiem 7N0 963 513 A wydaje mi sie ze bez literki tez
                                                zadziala lub z literka "B" czy sie myle??

                                                pilot 3T0 963 511 A

                                                mocowanie sterownika 1K0 971 502 C

                                                Przewód paliwowy pod autem komplet mam 1K0 200 059 BE

                                                Przewód paliwowy tylko do Webasta mam 1K0 201 418 H,

                                                wezyk paliwa do Webasta mam 1T0 201 418 C

                                                pompka paliwa mam 1K0 201 607 AD spr infor TPI 2022987

                                                mocowanie pompki mam 1k0 201 607 AF

                                                rura stalowa na silnik podwójna 03L 121 151 L 10.2011>> i E do 10.2011r

                                                waz wodny do wymiennika 1K0 122 157 JJ

                                                waz wodny do silnika (EGRchodnica) 1K0 121 157 EK

                                                waz podwojny od webasta 1K0819350K

                                                pompa plynu 1T0965561A

                                                tlumik mam 1K0819193

                                                wydech mam 1K0819508AA stara z D

                                                tlumik ssacy mam 1K0819194C plus kuciec 1K0819547

                                                uchwyt do wydechu mam 1K0819471AC

                                                zbiornik plynu do spryskiwaczy mam 1T0 955 453 (kupiony)


                                                panel klimy 3T0907044at ???

                                                Pozdrawiam

                                                [ Dodano: Pią 08 Lip, 16 23:58 ]
                                                Hej, mam prośbę czy mógł by ktoś zrobić foto gdzie zamocowana jest pompka paliwa?? skoda 2 fl kombi? czy musze opuścić lekko zbiornik?? nie widze tego mocowania... :-(. Zdemontowałem z Tourana 2012 rok, miał Webasto vevo a na pompce napis Top V czyli pompki webasta maja takie same... bo Webasto miał 1K0 815 005 MP ale rozbite niestety... Prośba nr dwa, przewody te rury wodne na silniku kupie oryginalne na forum około 200zł nowy 360zl, ale co z resztą przewodów czy potrzebne oryginalne??? czy można zakombinować coś?? ten od webasta podwójny 140zł w serwsie 1K0819350K, a reszta można z normalnego przewodu zrobić, dopasować?? ewentualnie z tego który zostanie, rozumie
                                                że przewód rozpinamy na chłodnicy egr, płyn najpierw idzie do webasta a potem do wymiennika ciepła w kabinie... czy nie da rady go użyć, tego co idzie do kabiny?? Gdzie najtaniej kupię pompkę wody nową 1T0965561A ??
                                                Podrzucam nr części Skoda Octavia 1.6 TDI 2012

                                                Webasto kupione 1K0 815 007 CG zmiana TPI na "CJ"
                                                vevo 1K0 815 005 MP

                                                uchwyt Webasta kupione 1T0 955 195 B

                                                Sterownik z odbiornikiem 7N0 963 513 A wydaje mi sie ze bez literki tez
                                                zadziala lub z literka "B" czy sie myle??

                                                pilot 3T0 963 511 A

                                                mocowanie sterownika 1K0 971 502 C

                                                Przewód paliwowy pod autem komplet mam 1K0 200 059 BE

                                                Przewód paliwowy tylko do Webasta mam 1K0 201 418 H,

                                                wezyk paliwa do Webasta mam 1T0 201 418 C

                                                pompka paliwa mam 1K0 201 607 AD spr infor TPI 2022987

                                                mocowanie pompki mam 1k0 201 607 AF

                                                rura stalowa na silnik podwójna 03L 121 151 L 10.2011>> i E do 10.2011r

                                                waz wodny do wymiennika 1K0 122 157 JJ

                                                waz wodny do silnika (EGRchodnica) 1K0 121 157 EK

                                                waz podwojny od webasta 1K0819350K

                                                pompa plynu 1T0965561A

                                                tlumik mam 1K0819193

                                                wydech mam 1K0819508AA stara z D

                                                tlumik ssacy mam 1K0819194C plus kuciec 1K0819547

                                                uchwyt do wydechu mam 1K0819471AC

                                                zbiornik plynu do spryskiwaczy mam 1T0 955 453 (kupiony)


                                                panel klimy 3T0907044at ???

                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Witam,
                                                  Mam pytanie do osób, ktore montowały webasto w Octavii II 2.0tdi przed FL. Otóż zakupiłem auto, w którym to webasto bylo juz zamontowane - najprawdopodobniej zostało w nie doposażone w serwiesie Skody w Niemczech. Uruchamia się je za pomoca pilota. Widziałem, że jest opcja uruchamiania/czasowego ustawiania webasta z poziomy MaxiDot. Czy trzeba coś specjanie kodować żeby "zobaczyć" ogrzewanie postojowe w menu Maxi Dot??

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Hejka Webasto zamontowane !!! Jak ktoś potrzebuje podpowiedzi. pomocy w doborze części to proszę pisać... webasto ostatecznie zamontowane 1K0 815 005 MP, panel klimatyzacji 3T0907044 BG i wymienia się na CG. Jeszcze tylko sterowanie z pilota ale to jak będę w Polsce... Może Ktoś podpowiedzieć jaki sterownik z pilotem zastosował do w/w Webasta? podejdzie z końcówką B? pozdr

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X