Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujniki cofania Valeo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujniki cofania Valeo

    Chętnie, ale nie mam już tych fotek lokalnie. Fura dawno sprzedana. Moze ktoś zarchiwizował poradnik i ma te zdjęcia to uaktualnię manual...

  • #2
    [O2] Czujniki cofania Valeo

    Czujnik cofania valeo /oczywiście nie ori/ i 2 pytania o podłączenie
    1 Mają + , do żarówki światla cofania i - do masy,... oraz + po zapłonie ,właśnie po co ten drugi+ ?
    2 Prąd po zapłonie znajdę w wiązce do tylnego światła /kolor kabla/?

    Komentarz


    • #3
      bishop, ten drugi + to pewnie zasilanie całości modułu, a ten plus od żarówki to tylko sterowanie włączeniem układu ( możliwe, że po "wyrzuceniu" wstecznego układ sygnalizuje jeszcze przez 1-2 sek - tak jak to jest przy ori układzie z 8 czujnikami - tyle że w ori układ wyłącza się po przekroczeniu kilku km/h a nie po czasie ).
      Plusa po zapłonie nie ma we wiązce lamp, ale możesz go wyciągnąć z wiązki tylnej wycieraczki ( 5 pinowa różowa złączka za lewym nadkolem, pod tapicerką, pin 4, przewód czarny z fioletowym paskiem).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kowal 2002
        bishop, ten drugi + to pewnie zasilanie całości modułu, a ten plus od żarówki to tylko sterowanie włączeniem układu ( możliwe, że po "wyrzuceniu" wstecznego układ sygnalizuje jeszcze przez 1-2 sek - tak jak to jest przy ori układzie z 8 czujnikami - tyle że w ori układ wyłącza się po przekroczeniu kilku km/h a nie po czasie ).
        Dzięki za objaśnienie, hm myślałem że całość się wzbudza tylko po załczeniu wstecznego lub druga opcja że dostałem uniwersalną wiązkę , która pasuje też do przednich. Sprzedawca zapytany, szczerze odpowiedział że z elektryki jest taki mądry jak ja

        Zamieszczone przez kowal 2002
        Plusa po zapłonie nie ma we wiązce lamp, ale możesz go wyciągnąć z wiązki tylnej wycieraczki ( 5 pinowa różowa złączka za lewym nadkolem, pod tapicerką, pin 4, przewód czarny z fioletowym paskiem).
        Dokładnie opisanie, ...tylko czy ja znajdę tam chociaż część tej wiązki , gdy nie mam tylnej wycieraczki ?

        Komentarz


        • #5
          bishop, jak nie masz wycieraczki z tyłu to tej wiązki nie będzie. Innym rozwiązaniem jest podłączenie zasilania modułu czujników cofania do zasilania oświetlenia bagażnika ( jeśli jest ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kowal 2002
            ... do zasilania oświetlenia bagażnika
            Sprawdzę, a gdzieś jeszcze wyczytałem że ten plus po zaplonie to potrzebny jest głownie do diagnozy czujników, najpie podam mu + i - ze światla cofania i zobaczymy czy działa , jak nie to ostatecznie poleci kablek od skrzynki bezpieczników, raczej prosta droga ale te połgodziny więcej roboty :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • #7
              jak wykonasz to zarzuć jakieś zdjecia tez mam takie czujniki tylko w Bravo II jak narazie spisują sie ok.

              Komentarz


              • #8
                Chodzi Ci o podlączenie elekr, czy też montaż w zderzaku itp. ? Jeśli o to drugie to miałem już ori zderzak z otworami.Jeśli o to pierwsze to zejdzie do końca kwietnia bo zderzak jeszcze nie pomalowany 8)

                [ Dodano: Czw 28 Maj, 15 23:55 ]
                Centralkę umieściłem pod lewym tylnym światłem /przykręcona dolną śrubą klosza /,i dalej mamy 3 kable z centralki czujników ,czarny , czerwony i rózowy , czarny do masy karoserii -gotowa śruba w podłodze, czerwony do + światla cofania - kabel czarno niebieski z wtyczki tylnego swiatła, i różowy do lampki światełka bagażnika -czerwono niebieski /jako + po zapłonie/, i wszystko pipczy jak trzeba.

                PS
                Kolory kabli pisałem z pamięci kilku dni , w przypadku wątpliwości sprawdzić zwykłym miernikiem .

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X