Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Doswietlanie zakretow - model 2008

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez AdamB
    gruzlik, ta funkcja jest od roku Modelowego 2008
    No ale z drugiej strony ktoś tu pisał, że ma rok modelowy 2007 i również bez problemu uruchomił te funkcję
    Ja mam np. auto z lipca 2007 (czyli MY 2007), a Lukasrally mówił, że przeciwmgielne juz mam przystosowane do tej funkcji
    Czarny Elegance

    Komentarz


    • #52
      Big, z tego co piszesz wynika że rok produkcji jest 2007 ale rok modelowy to już masz 2008
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez loru
        Big, z tego co piszesz wynika że rok produkcji jest 2007 ale rok modelowy to już masz 2008
        Z tego co pisze wprost wynika ze mam MY 2007 a nie 2008
        Loru, raczej niemozliwe żeby samochód wyprodukowany pod koniec czerwca 2007 r.(odebrany był w lipcu 2007) był z roku modelowego 2008

        [ Dodano: Nie 11 Sty, 09 17:58 ]
        Z tego co mi wiadomo to rok modelowy w Skodzie rozpoczyna sie po przerwie wakacyjnej a więc od września.
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • #54
          Big, i tu nie masz racji niestety, odebrałem swój w połowie sierpnia 2007 i jest on rokiem modelowym 2008
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez AdamB
            odebrałem swój w połowie sierpnia 2007 i jest on rokiem modelowym 2008
            Czyli faktycznie wynika z tego że moja Octa to może być MY 2008 :shock: Kurcze myslałem ze mowy rok modelowy zaczyna sie zawsze po przerwie wakacyjnej.

            [ Dodano: Nie 11 Sty, 09 18:05 ]
            Zamieszczone przez blackspot
            Ja też mam auto wyprodukowane w czerwcu 2007 (rok modelowy 2008) i wszystko działa jak należy.
            No teraz to juz jestem prawie pewien że mam MY 2008. Czyli przez 1,5 roku żyłem w nieświadomości 8)
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Big
              Loru, raczej niemozliwe żeby samochód wyprodukowany pod koniec czerwca 2007 r.(odebrany był w lipcu 2007) był z roku modelowego 2008
              Mam auto wyprodukowane w czerwcu 2007 i jest to rok modelowy 2008.
              Powered by Rogalotti + DSG

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez fernando
                A może ktoś z Was podpowie, jaki jest numer nowego i obsługującego dużo opcji sterownika oraz czy można zamienić 19 na 30 bitowy???
                Na pewno sterownik 3C0 937 049 AJ jest 30 bajtowy i obsługuje halogeny.

                Co do drugiego pytania to niestety nie wiem ale podejrzewam, że przy odpowiednim zakodowaniu raczej nie powinno być problemów.

                [ Dodano: Nie 11 Sty, 09 18:18 ]
                Zamieszczone przez Big
                No teraz to juz jestem prawie pewien że mam MY 2008. Czyli przez 1,5 roku żyłem w nieświadomości 8)
                Będziesz wiedział na 200% jak sprawdzisz ósmą cyfrę od końca w VIN'ie swojej bryczki. Oznacza ona właśnie rok modelowy :wink:

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez rrysio
                  Będziesz wiedział na 200% jak sprawdzisz ósmą cyfrę od końca w VIN'ie swojej bryczki. Oznacza ona właśnie rok modelowy
                  Haha, mam "8" więc moja Octa to rok modelowy 2008 :szeroki_usmiech
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #59
                    rrysio, dziękować, dziękować, już coś więcej wiem...

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez blackspot
                      Mam auto wyprodukowane w czerwcu 2007 i jest to rok modelowy 2008.
                      To chyba norma w Skodzie. Moja (jeszcze przez 42h) Fabia odebrana na początku lipca 2005 to model 2006

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez fernando
                        rrysio, dziękować, dziękować, już coś więcej wiem...


                        Jakbyś miał te sterowniki do wyrwania w dobrej cenie to bierz od razu dwa

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez rrysio
                          fernando napisał/a:
                          rrysio, dziękować, dziękować, już coś więcej wiem...



                          Jakbyś miał te sterowniki do wyrwania w dobrej cenie to bierz od razu dwa
                          A jaka to jest dobra cena, bo nie wiem, za czym się rozglądać?

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez fernando
                            A jaka to jest dobra cena, bo nie wiem, za czym się rozglądać?
                            Na allegro chodzą po ok. 250zł. Więc dobra cena będzie poniżej tego Jest jeszcze kwestia "gwarancji" - np. jeden ze sprzedawców daje gwarancję rozruchową jeżeli się podjedzie na wymianę do niego. A to się opłaca tylko ludziom mieszkającym niedaleko sprzedawcy.

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez AdamB
                              gruzlik, ta funkcja jest od roku Modelowego 2008
                              No tak tak, ale pomarzyć dobra rzecz...


                              Zamieszczone przez rrysio
                              A wszystko tak naprawdę zależy od typu sterownika elektryki włożonego do danego samochodu. Od roku modelowego 2008 Skoda wkładała sterownik 30-bajtowy wspierający opcję doświetlania (w sterowniku o numerze z końcówką AJ).
                              Więc w poprzednich latach modelowych trzeba by było wymienić sobie sterownik elektryki na odpowiedni i opcja ta wtedy też by zadziałała.
                              No właśnie, a jest opcja w ogóle taka, wymiany sterownika, i co ona jeszcze da, oprócz doświetlania zakrętów? Koszt, itp.?

                              [ Dodano: Nie 11 Sty, 09 22:34 ]
                              Zamieszczone przez rrysio
                              Zamieszczone przez fernando
                              A jaka to jest dobra cena, bo nie wiem, za czym się rozglądać?
                              Na allegro chodzą po ok. 250zł. Więc dobra cena będzie poniżej tego Jest jeszcze kwestia "gwarancji" - np. jeden ze sprzedawców daje gwarancję rozruchową jeżeli się podjedzie na wymianę do niego. A to się opłaca tylko ludziom mieszkającym niedaleko sprzedawcy.
                              Nie zdążyłem zadać pytania a już jest odp.,...to się nazywa wyczucie

                              Jak uważacie jest sens wymieniać sterownik na 'właściwy;, czy jest to przerost formy nad treścią?
                              Pozdrawiam JaCeK

                              Komentarz


                              • #65
                                gruzlik, powiem Ci, że osobiście nie mam włączonej tej funkcji. I nie spieszę się do tego. Także za czym pójdziesz w koszty to się zastanów czy to Ci jest potrzebne.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez gruzlik
                                  Jak uważacie jest sens wymieniać sterownik na 'właściwy;, czy jest to przerost formy nad treścią?
                                  A czy jesteś na 100% pewien, że nie masz już 'właściwego' sterownika?

                                  A jeżeli musiałbyś wymieniać... to decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo chcesz mieć uruchomioną funkcję doświetlania zakrętów.

                                  Sterownik 30 bajtowy ma oprócz tego inne opcje (patrz poniżej), ale nie wiem na razie do czego one mogą służyć.
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez AdamB
                                    gruzlik, powiem Ci, że osobiście nie mam włączonej tej funkcji. I nie spieszę się do tego. Także za czym pójdziesz w koszty to się zastanów czy to Ci jest potrzebne.
                                    No tak,...ale wiesz jak to jest, jak jest możliwość to człowieku się mózg plasuje i już chce mieć,...przynajmniej tak jest u mnie:/


                                    rrysio, no może na 100% to nie jestem pewien,...dlatego najlepiej jak by ktoś miał ochotę i np. na jakiś spocie [przy okazji, zapoznał bym się ze stałymi 'spotowiczami'], podłączył VAG'a i spr. Wtedy było by jasne..., odnośnie innych funkcji to podejrzewam, że to kwestia czasu i się dowiemy co i jak.
                                    Pozdrawiam JaCeK

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez tmw
                                      Sprawdz numer sterownika oraz rodzaj halogenow - link ze zdjeciami jest w tym watku (ktorys z moich postow).
                                      tmw a czy mógłbys podpiąć te fotki jeszcze raz?
                                      Bo się chyba zfilcowały.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        a jak wyglada dolozenie doswietlania zakretow w O2 po FL?
                                        z uwagi na dodatkowa zarowke, powinno swiecic lepiej (ale trzeba wymieniac lampy) - ktos porownywal?

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          tmw a czy mógłbys podpiąć te fotki jeszcze raz?
                                          Bo się chyba zfilcowały.[/quote]

                                          Linkowane bylo do innego forum - fotek nie mam zapisanych u siebie.
                                          Generalna roznica jest taka, ze halogen zwykly ma caly odblysnik swiecacy, ten z doswietlaniem ma dolna czesc odblysnika matowa (srebrny mat).
                                          PZDR
                                          Tomek

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Lista funkcji sterownika 2007 luty
                                            OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                                            SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              a czy jest mozliwe zrobienie doswietlenia zakretow w OII z 2004 roku?
                                              nie jest to za stary model?
                                              Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                                              obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                no ja włączylem poprzez zmiane w 23 bicie. działa.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Rok modelowy 2004 i 2005 nie maja czegos takiego, ja mam 2006 i tez tego nie ma.
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    szkoda,bo moim zdaniem jest to fajna sprawa a szczegolnie jak sie jezdzi po miejszych miejscowosciach,gdzie jak wiadomo nie sa tak oswietlone jak duze aglomeracje.
                                                    Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                                                    obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X