Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Doswietlanie zakretow - model 2008

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Mialem cos takiego i powiem szczerze do bani. Zrobilem tryb amerykanski i jestem zadowolony
    Pieniądze szcześcia nie dają, ale pozwalają być wygodnie nieszcześliwym

    Komentarz


    • #77
      Może ktoś mi powie gdzie znajduje się ten sterownik ? i czy dużo roboty z podmianką ?

      Komentarz


      • #78
        Sterownik jest za plastikową osłoną nad pedałami. Nie ma dużo roboty z podmianką - trzeba przepiąć chyba z 10 wtyczek i przekaźniki. Ale trzeba być dokładnym i ostrożnym, żeby czegoś nie pomylić No i potem oczywiście trzeba się upewnić, że kodowanie jest odpowiednie.

        Komentarz


        • #79
          No niedawno właczyłem opcje doświetlania zakrętów w swojej O II i jestem zadowolony
          Też biłem sie z myślami czy mi to potrzebne, ale namówili mnie koledzy którzy już to mają i okazało się, że bardzo ułatwia to życie!! Zwłaszcza jak jadę w nocy na działkę, lub do tesciów którzy mieszkają pod miastem. Skręcanie z waskiej i nieoswietlonej uliczki stało się dużo łatwiejsze dzięki doświetlaniu Po prostu widzę drogę w którą skręcam i co ważeniejsze widzę i stan jej nawierzchni.
          Jak dla mnie super sprawa.
          P.S. dodatkowo właczyłem równiez opcje Leaving Home - po odryglowaniu zamków na ok. 30 s właczaja sie światła (przydaje mi się to zwłaszcza na działce kiedy trzeba wyjść z domku i podejść po coś w nocy do samochodu, a dookoła ciemno jak w d... u murzyna).
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #80
            Mam pytanie,

            Czy ktoś w OII FL aktywował doświetlanie zakrętów?

            Pozdrawiam,
            Radek
            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez radik79
              Mam pytanie,

              Czy ktoś w OII FL aktywował doświetlanie zakrętów?

              Pozdrawiam,
              Radek
              Ja akurat je zdezaktywowałem bo nie potrzebuje obecnie tego gadżetu. Ale aktywować też się chyba da prawie w każdej. Zależy jaki sterownik centralnej elektryki.
              Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
              ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
              http://www.termowizja.bielsko.pl/

              Komentarz


              • #82
                Maciek_H, jak można dezaktywować to pewnie można i aktywować.
                Tylko pytanie, jakie masz wyposażenie i czy masz xenony?

                No i jeszcze jedno pytanie, dezaktywowałeś to w serwisie czy w ramach własnych działań?

                Pozdrawiam,
                Radek
                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                Komentarz


                • #83
                  Doświetlanie nie jest powiązane z obecnością xenonów. Działa nawet w O2 bez xenonów z odpowiednim sterownikiem. Osobiście uruchamiałem doświetlanie w 'zwykłych' O2 jak również w FL'ach. Ja do siebie chcę dokupić sterownik, który na to pozwoli :-)
                  Pozdrawiam,
                  Michał

                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                  Komentarz


                  • #84
                    kropeck, a uruchamiałeś w FL w wersji ambiente?

                    Pozdrawiam,
                    Radek
                    ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                    Komentarz


                    • #85
                      Nie potrafię powiedzieć jakie to konkretnie były wersje, ale uruchamiałem w conajmniej czterech O2 FL i na pewno nie były to najwyższe wersje wyposażeniowe, więc pewnie i ambiente :-)

                      Czasem jeżdżę do W-wy, więc kiedyś możemy się umówić gdzieś po drodze na sprawdzenie co i jak [o ile nie masz gdzie w Łodzi się podłączyć i tego sprawdzić].
                      Pozdrawiam,
                      Michał

                      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                      Komentarz


                      • #86
                        kropeck, pytałem na forum, ale nikogo w Łodzi nie ma, kto by to aktywował

                        Możemy kiedyś się umówić gdzieś na trasie, bardzo chętnie sprawdziłbym, czy da się to aktywować.

                        Dodam, że ma halogeny z dwoma żarówkami.

                        Pozdrawiam,
                        Radek
                        ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                        Komentarz


                        • #87
                          radik79, kropeck, doświetlanie zakrętów działa od roku modelowego 2008 na 100% i w wersji od Ambiente wzwyż.

                          Ja mam wersję Ambiente i rok modelowy 2008 i mam włączone doświetlanie zakrętów.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #88
                            AdamB, w OII przed FL na 100% tak.

                            Natomiast w tej po FL już podobno nie do końca (zależy od sterownika) - informacja bez weryfikacji.

                            Pozdrawiam,
                            Radek
                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                            Komentarz


                            • #89
                              radik79, rozwieję Twoje wątpliwości. Mam FL-kę Ambiente bez ksenonów i dodatków z wyposażenia elektrycznego i od przedwczoraj mam doświetlanie zakrętów. Zrobili mi to u Bednarka, oczywiście nie za darmo.
                              Pozdrawiam,
                              Andys

                              Komentarz


                              • #90
                                Andys,
                                Super

                                Użytkownicy FL szturmujmy serwisy w celu aktywacji CL

                                No i to jest argument dla mnie.

                                Pozdrawiam,
                                Radek
                                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                Komentarz


                                • #91
                                  Czy mozecie wrzucic opis procedury wlaczenia doswietlania zakretow w O2FL?
                                  Bede wdzieczny.
                                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                  STOP ECO-TERRORISM!

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Byte 14
                                    Xenon + NBL + Corner 0 + 0 + 0 = 00000000
                                    Xenon + NBL + Corner 1 + 0 + 0 = 00000001
                                    Xenon + NBL + Corner 1 + 0 + 0 = 00010000
                                    Xenon + NBL + Corner 0 + 1 + 1 = 10000001

                                    Xenon - to wiadomo
                                    NBL - światła do jazdy dziennej
                                    Corner - doświetlanie zakrętów

                                    Czyli jak ktoś nie ma xenonów a chce dzienne i cornery to koduje: 10000001

                                    Acha, no i to się tyczy najnowszych sterowników cent. elektr. 1K0 937 087
                                    Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                                    ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                                    http://www.termowizja.bielsko.pl/

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Pozwolę sobie odświeżyć temat.
                                      Sterownik o jakim numerze byłby najwłaściwszy, by uruchomić maksymalną ilość funkcji takich jak np. doświetlanie zakrętów, amerykański tryb świateł, etc. Oczywiście musi także mieć domykanie szyb. Obecnie mam sterownik 1K0 959 433 BT.

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Doświetlanie zakrętów i światła dzienne w O2 przed FL ustawia się w sterowniku instalacji elektrycznej a nie w module komfortu, którego numer podałeś.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          rrysio, więc dlaczego tmw w pierwszym poscie tego wątka pisze o 3C0937049AH lub 3C0937049AJ. Przecież są to sterowniki komfortu BORDNETZ.
                                          Ty piszesz w poscie Forum - Octavia Club Polska , że sterownik nie obsługuje halogenów. W poscie Forum - Octavia Club Polska piszesz, że 3C0937049AJ obsługuje halogeny.
                                          Więc jak to z tym wszystkim jest?

                                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez gradek
                                            Przecież są to sterowniki komfortu BORDNETZ.
                                            Pomieszanie z poplątaniem :wink: Sterownik komfortu to jedno, a bordnetz (czyli sterownik elektryki) to drugie.

                                            Zamieszczone przez gradek
                                            Więc jak to z tym wszystkim jest?
                                            Jest dokładnie tak jak piszę we wskazanych przez Ciebie postach - sterownik elektryki (a nie komfortu) 3C0937049AH NIE obsługuje halogenów, a 3C0937049AJ je obsługuje

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Czyli jeśli chodzi o to, żeby można było uruchomić doświetlanie zakrętów, obsługę halogenów, kierunkowskazy (potrójne mrugnięcie), domykanie szyb światła w trybie amerykańskim etc (nie wiem jakie funkcje jeszcze obsługuje trzeba szukać 3C0937049AJ ?

                                              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Wszystkie funkcje, które wymieniłeś oprócz domykania szyb obsługuje sterownik elektryki. Sterownik o numerze 3C0937049AJ jest wersją 30bajtową highline, czyli jest najbardziej 'wypasionym' sterownikiem elektryki do O2 przed FL.
                                                Czy będzie on pasował do Twojej O2? Nie wiem na 100% - można spróbować sprawdzić w ETCE, podejrzewam (ale to tylko moja osobista opinia), że powinien pasować. Jeżeli masz wersję Mint bez regulacji jasności podświetlenia zestawu wskaźników to będziesz musiał pokrętło tej regulacji założyć (inaczej nie będzie Ci poprawnie działać podświetlenie np. radia).
                                                Domykanie szyb ustawia się w module komfortu.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  rrysio, mam wersję Elegance pochodzącą z rynku niemieckiego Regulacji jasności wskaźników nie zauważyłem. Na wyposażeniu mam navi Nexus MFD2 DX.

                                                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                                  Komentarz


                                                  • gradek, obok włącznika świateł masz pokrętło regulacji jasności oświetlenia
                                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X