Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Doposażenie w tempomat, multifunkcję - problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Doposażenie w tempomat, multifunkcję - problemy

    Ahoj, niedawno przechodziłem przez doposażenie Octavii w tempomat i multifunkcję. Aby dołożyć to drugie, musiałem wymienić sterownik kolumny kierownicy (był 1K0-953-549-BN). Pierwszy jaki dorwałem był ten z końcówką -BP. Kodowanie na starym sterowniku spisałem, miałem 0000012,po zmianie sterownika zmieniłem tylko 1 na 4, czyli z kompem i bez tempomatu na opcję z kompem i tempomatem i taki kod zaaplikowałem na nowy sterownik. Niestety, po tej operacji klakson uaktywniał się pod przyciskami tempomatu oraz pod prawym kierunkowskazem, z czym raczej nie da się jeździć Po lekturze forum miałem już szukać innego modułu, ale po kilku próbach z różnym kodowaniem udało się ogarnąć temat. Chodzi o pozycję 0xx?xxx, czyli według Ross-Tech:
    • 0xx?xxx: Steering Wheel
      • 0 = Steering Wheel without Multifunction
      • 1 = 3-Spoke Steering Wheel without Multifunction
      • 2 = 3/4-Spoke Steering Wheel with Multifunction without Cruise & Voice Control
      • 3 = 3/4-Spoke Steering Wheel with Multifunction with Cruise & Voice Control
    Ostatecznie wszystko działało zarówno na pozycjach 2 jak i 3, 0 i 1 powodowało problemy. Widziałem, że ktoś miał tutaj podobny problem, więc postanowiłem napisać możliwe rozwiązanie, mam nadzieję, że komuś zaoszczędzi trochę czasu i nerwów

  • #2
    Ja jeszcze dodam, że warto poczekać 30s na wyłączonym tempomacie po odpaleniu stacyjki.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      pewusoft to jeszcze napisz dokładnie jaka to Octavia i który rok

      Komentarz


      • #4
        ale jakie masz problemy z tym tempomatem?. bo to co napisałeś to podstawowa oczywistość przy montażu i kodowaniu CCS i MF
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Nie mam żadnych problemów, natomiast ktoś tutaj miał podobne objawy na forum i nie znalazłem rozwiązania. Doszedłem do tego sam, więc podzieliłem się wiedzą.


          Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis
          pewusoft to jeszcze napisz dokładnie jaka to Octavia i który rok
          Dwójka przedlift, rok 2008.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X