Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] wymiana syreny alarmu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] wymiana syreny alarmu

    06.09.2011 Wtorek godz. 19.30, SPOT Gdynia Skwer Kościuszki

    1. marbab
    2. lilo
    3. arti1
    4. mirek_p11
    5. McGan
    6. Arhoax
    7.

  • #2
    [O2] wymiana syreny alarmu

    Dzięki rozpiskom kolegi kowal 2002 możemy namierzyć syrenę:




    Lokalizacja to prawe przednie nadkole:


    Trzeba ściągnąć koło:


    potem te wszystkie śrubki:


    i wyciągnąć wkład nadkola:



    syrena znajduje się w takie metalowej obudowie:


    a wygląda tak:


    Syrena alarmu którą posiadałem jest całkowicie nierozbieralna !!! Nie da się jej reanimować poprzez wymianę baterii. posiadała numer katalogowy 1K0 951 605 B


    Można kupić zamiennie syreny o numerach katalogowych:
    1K0 951 605 A
    1K0 951 605 B
    1K0 951 605 C
    1K0 951 605 D

    prawdopodobnie te z początkiem 1K8... również pasują.

    Miłej wymiany :wink:

    Komentarz


    • #3
      Re: [O2] wymiana syreny alarmu

      Zamieszczone przez miguello
      Można kupić zamiennie syreny o numerach katalogowych:
      1K0 951 605 A
      1K0 951 605 B
      1K0 951 605 C
      1K0 951 605 D
      ... a powiedz mi kolego - czy te syrenki roznia sie od siebie, np tonacja dzwieku, albo glosnoscia?

      Ja mam w O2 FL fabryczny alarm i ta syrena jest tragiczna i moze to jest sposob zeby ten alarm zglosnic.
      <<>> MACIEJ <<>>
      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

      Komentarz


      • #4
        Trusek, powiem Ci że seryjnie miałem z nr kat kończącym się na B i z tego co pamiętam to wyła dość głośno, potem przysłali mi A podobno z audi ale nie działała wogóle więc nie wiem jaki miała dźwięk, finalnie dostarczyli mi prawie nówkę z golfa z nr katalogowym C i działa dość cicho jak na moje odczucia....

        Może po FL-u jest taka jak ta moja, i może to wynikać z jakichś przepisów wprowadzonych przez UE dot głośności... ale to tylko gdybanie :wink:

        Komentarz


        • #5
          Re: [O2] wymiana syreny alarmu

          Zamieszczone przez Trusek
          Zamieszczone przez miguello
          Można kupić zamiennie syreny o numerach katalogowych:
          1K0 951 605 A
          1K0 951 605 B
          1K0 951 605 C
          1K0 951 605 D
          ... a powiedz mi kolego - czy te syrenki roznia sie od siebie, np tonacja dzwieku, albo glosnoscia?

          Ja mam w O2 FL fabryczny alarm i ta syrena jest tragiczna i moze to jest sposob zeby ten alarm zglosnic.
          mam fabryczny alarm , w którym syrena chyba osiąga deklarowane 120dB bo w łączności z częstotliwością dźwięku nie idzie wytrzymać

          [ Dodano: Nie 03 Kwi, 11 13:28 ]
          =>miguello ; czy lewarowanie auta żabą powoduje jakieś odkształcenia w miejscu jej podparcia?
          Antyfotoradar Valentine1
          Harry II Classic+Sirio ML145

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez vaz
            czy lewarowanie auta żabą powoduje jakieś odkształcenia w miejscu jej podparcia?
            jeśli robisz to w miejscu w którym producent przewiduje to nie... Ja tył miałem wgnieciony już wcześniej przez jakąś wulkanizacje :zastrzelic

            Komentarz


            • #7
              wymieniałeś cały alarm czy tylko syrenę?
              Mój problem polega na tym, że posiadam w swojej O2 fabrycznie zamontowany alarm MetaSystem (kluczyk normalny nie scyzoryk) niestety nie mogę zaprogramować drugiego kluczyka (pilota). Aktualnie posiadam pilot Meta System HPA-AG 02
              Wg Skody Pilot centralnego zamka BKA 600 003A
              Error 404

              Pilocik ten otwiera i zamyka samochód dlatego zastanawiam się nad wymianą całego alarmu i zamianie kluczyków na takie ze scyzorykiem (chyba, że wymiana sterownika centralnego zamka mój problem rozwiąże)
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #8
                Biszczu, ja tylko wymieniałem syrenę bo stara padła :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Czy jeżeli nie miałem fabrycznie syreny będzie pociągnięta instalacja?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tozi
                    Czy jeżeli nie miałem fabrycznie syreny będzie pociągnięta instalacja?
                    99% nie

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Tozi
                      Czy jeżeli nie miałem fabrycznie syreny będzie pociągnięta instalacja
                      na pewno nie będzie
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam. Czy jest jeszcze możliwość jakiejś innej lokalizacji tej syrenki alarmu niż prawe przednie nadkole? U mnie też padła syrenka alarmu, rozebrałem już i prawe i lewe nadkole i tam jej nie ma. Nie moge jej namierzyć;/ Autko to Octavia 2 FL z 2012 roku i chyba jest z fabrycznym alarmem...

                        Komentarz


                        • #13
                          Libero124, zobacz jeszcze za przednim, lewym reflektorem. Czasem tam może być....
                          Następna będzie panamera....????
                          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Libero124
                            Witam. Czy jest jeszcze możliwość jakiejś innej lokalizacji tej syrenki alarmu niż prawe przednie nadkole? U mnie też padła syrenka alarmu, rozebrałem już i prawe i lewe nadkole i tam jej nie ma. Nie moge jej namierzyć;/ Autko to Octavia 2 FL z 2012 roku i chyba jest z fabrycznym alarmem...
                            Jeśli nie masz syreny w prawym nadkolu i nie masz przycisku alarmu na słupku B od strony kierowcy to alarm jest najpewniej zamontowany poza fabryką. Możliwa lokalizacja syreny to podszybie po prawej stronie. Trzeba ściągnąć wycieraczki i plastik podszybia lub próbować wypatrzyć syrenę przez kratki używając latarki :idea:
                            Antyfotoradar Valentine1
                            Harry II Classic+Sirio ML145

                            Komentarz


                            • #15
                              Nie ma przycisku na słupku B, syrenki nie ma też za reflektorami. Niestety przez kratki podszybia jej nie widać, możliwe żeby była ukryta tak nisko że nie da się jej wypatrzec bez rozbierania podszybia?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez boogoo
                                zobacz jeszcze za przednim, lewym reflektorem. Czasem tam może być...
                                boogoo, a skąd ty masz takie informacje?
                                jeśli to alarm fabryczny to syrena jest TYLKO w prawym nadkolu


                                Zamieszczone przez Libero124
                                Nie ma przycisku na słupku B
                                to znaczy że alarm niefabryczny

                                zadzwoń do aso gdzie go dołozyli to sie dowiesz
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  piotrek_gdy, wiem,bo ja mam akcesoryjny passenger montowany w aso i tam właśnie wsadzili syrenkę...
                                  Następna będzie panamera....????
                                  Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez boogoo
                                    akcesoryjny passenger montowany w aso i tam właśnie wsadzili syrenkę...
                                    boogoo, po raz 100 - to co wsadzają w ASO nie ma nic wspólnego z fabrycznym alarmem więc nie myl innych userów
                                    jak sam napisałeś - akcesoryjny- czyli niefabryczny
                                    dołożyli też ci przycisk na słupek? czujniki w podsufitkę obok schowka na okulary?- pewnie nie, więc NIE JEST to alarm fabryczny
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      piotrek_gdy, czepiasz się. Odbiegasz od kontekstu. Ja próbuje pomóc.
                                      Poza tym kolega Libero124, sam sugeruje,że ma akcesoryjny alarm. Czytaj wątek. Często zdarza się,że użytkownicy myślą, że mają fabryczny-a tak nie jest....
                                      Następna będzie panamera....????
                                      Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Wychodzi na to że jest to alarm akcesoryjny, gdyż nie ma przycisku na słupku B oraz czujnika przy podsufitce, jedynie są czujniki przy słupkach A. Chyba nie ustalę gdzie dokladano ten alarm gdyż jak kupiłem auto miało niespełna rok i nie dostałem żadnych dokumentów serwisowych :/ chyba muszę odpuścić ta syrenę i już:/

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Libero124, spróbuj dojść po kablu. Prawdopodobnie przechodzi przez ścianę grodziową w okolicy akumulatora. Taki czarny owinięty izolacją płócienną.
                                          Następna będzie panamera....????
                                          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Libero124
                                            jak kupiłem auto miało niespełna rok
                                            masz książeczkę gwarancyjną?
                                            jeśli tak to masz tam namiar na ASO gdzie sprzedano auto
                                            jeśli nie- po VINie dowiesz się który dealer sprzedal auto
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X