Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż spojlera RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Montaż spojlera RS

    Zamieszczone przez jarecki314
    Mam pytanie.W mojej octavce jest miejsce w podłokietniku na telefon.Przy zapalniczce jest jakieś gniazdo(zakładam,że do podłączenia telefonu).Czy trzeba jakiś konkretny model telefonu do tego uchwytu czy jakikolwiek można podłączyć do tego wejścia pod spodem.
    Brakuje Ci jeszcze adaptera pod telefon, o ile dobrze paniętam w podłokietniku była nokia coś ala 3310.
    Zamieszczone przez jarecki314
    Czy wie ktoś z kolegów czy mam fabryczny zestaw głośnowówiący i czy po podłączeniu telefonu będzie działał.
    Oczywiście, że tam jest. Tylko czy jest sens szukać działającej nokii .

  • #2
    [O2] Montaż spojlera RS

    Co do montażu spojlera, potrzebne są:

    - taśma malarska (papierowa), możliwie najszersza
    - śruby 6mm, o długości bodajże 1,5 cm
    - podkładki sprężyste 6mm
    - wiertło 3mm (do wstępnego nawiercenia) i 6,5mm
    - wiertarka
    - farba antykorozyjna (ja kupiłem hammerite szary)
    - mały pędzelek
    - silikon
    - druga osoba do pomocy przy końcowym montażu

    Bierzemy spojler, kładziemy go "do góry nogami", czyli na skrzydle. Rozwijamy taśmę malarską, przyklejamy do jednej podstawy spojlera (tak, by pokryła otwór na śrubę) i ciągniemy taśmę do drugiej podstawy spojlera (do drugiego, równoległego otworu na śrubę), przyklejamy z obu stron tak, by zostało nam z 5 cm luźnej taśmy jeszcze poza podstawami. Analogicznie postępujemy z dwoma pozostałymi otworami. Ważne jest, by taśmę dobrze naciągnąć. Bierzemy wiertło 3mm i przebijamy taśmę w miejscach, gdzie są otwory na śruby. Obracamy spojler do wyjściowej pozycji i kładziemy na aucie. Teraz naszym zadaniem jest poprzednio naklejoną taśmę (z racji tego, że jest ona teraz klejem skierowana do góry), przykleić za pomocą pasków taśmy, aby wszystko było naciągnięte i na "sztywno". Jeśli nasz "wzornik" jest już przyklejony, odklejamy od taśmy spojler i naszym oczom ukazują się zrobione wcześniej w taśmie otwory - na śruby. Bierzemy zatem wiertarkę, wiertło 3mm i wiercimy, od góry, otwór w każdym z zaznaczonych miejsc (na krawędziach klapy bagażnika, jest taki "wolny" kawał blachy, na który nie nachodzi jeszcze tapicerka bagażnika - nie trzeba jej ściągać!). Następnie rozwiercamy wiertłem 6,5. Odklejamy taśmę - wzornik. Zabezpieczamy otwory farbą, dajemy jej chwilkę czasu na lekkie podeschnięcie (ja dałem około 20 minut). W międzyczasie możemy okleić podstawy spojlera silikonem, dokładnie go rozprowadzając na krawędziach i w środku (nie martwcie się o nadmiar, chusteczką nasączoną wodą z mydłem możecie łatwo się go pozbyć, gdy jest jeszcze mokry). Tutaj przydałaby się pomoc drugiej osoby, która będzie trzymać spojler na otwartej klapie bagażnika, a my od spodu przykręcamy śruby z nakrętkami, lekko nasączonymi silikonem - najpierw delikatnie, po równo z każdej strony, a następnie z wyczuciem dociskając, naprawdę powoli, ale do wyraźnego oporu. Czas na test - jeśli chwytając za spojler możemy bujać całą budą, szarpiąc go nic się nie rusza, nie trzeszczy - robota jest wykonana dobrze. Aczkolwiek pierwszą jazdę z dużą prędkością lepiej odbyć na pustej drodze, dla bezpieczeństwa - moje skrzydełko zostało sprawdzone przy 190km/h - trzyma znakomicie. Do tego dwa razy dziennie trasa Gdynia - Gdańsk Wrzeszcz, obwodnicą. Deszcz również nie straszny - nic nie cieknie, wszystko jest suche, jak być powinno

    Sposób montażu wymyśliłem sam i wszystko udało się za pierwszym razem :szeroki_usmiech Ważne, żeby montaż przeprowadzać bez pośpiechu!


    UWAGA: Przed nawierceniem otworów upewnij się 3 razy, a następnie jeszcze raz, czy otwory na taśmie pokrywają się z otworami spojlera!


    Fotki poglądowe (niestety brak zdjęć z samego montażu):

    ]"]Link
    ]"]Link
    ]"]Link
    ]"]Link
    ]"]Link
    Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
    Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

    Komentarz


    • #3
      No klasa !!!!!!!!!!!!!!!!!

      Jestem Ci wdzieczny za ta podpowiedz. Jak bede montowal swoja to porobie tez kilka fotek i uzupelnimy ten watek.



      Mam jeszcze kilka pytan:

      1) Czy spioler jest orginalny (pytam bo rzeczywiscie jest prosty a nie lukowaty jak te wszystkie ktore widzialem)?
      2) Ile za niego dales i gdzie kupiles?
      3) Ile kosztowalo lakierowanie?
      4) Czy w komplecie byly sruby?
      5) Czy w otwor (w klapie) pod srube wypelniales silokonem czy tylko malowales Hammeritem?
      <<>> MACIEJ <<>>
      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

      Komentarz


      • #4
        McGan, a sprawdzałeś jak ten montuje spoiler fabryka?
        Pozdrawiam,
        Grzesiek


        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

        Komentarz


        • #5
          z tego co mi wiadomo - a wiem ze mam racje to do montaz takich elementów w ASO mozna zakupic odpowiedni klej.

          Komentarz


          • #6
            Zientek,

            ale na klej to mógłbyś przykleić lotkę taka jak mam w moim szkodniku. Spoiler z RS'a ma IMO za małą powierzchnie kontaktu z klapa.

            Komentarz


            • #7
              Na klej do szyb (np. czarny Boll-a) przykleiłem spojlerek do OI i trzyma się już 3 rok bez szans na odpadnięcie. Także - da radę
              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

              Komentarz


              • #8
                Ja mimo wszystko polecam porządnie przykręcić taki spoiler Mamy wtedy pewność, że nic nie odpadnie, bo tego raczej byśmy nie chcieli...

                Spojler kupiłem na tej aukcji: Link

                Jest prosty, a nie łukowaty, ale prezentuje się bardzo dobrze :diabelski_usmiech Polecam Śruby kupowałem sam - 6mm + nakrętki sprężyste 6mm. Dodatkowo między podstawami spojlera, a klapą jest porządna warstwa silikonu, żeby nic czasem nie przeciekało
                Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                Komentarz


                • #9
                  zapodaj wiecej fotek spoilera

                  jak to sie prezentuje na samochodzie

                  jednym słowem pochwal sie !!! :P

                  Komentarz


                  • #10
                    Przykręcanie jest OK ale niektórzy nie dopuszczają do siebie myśli że sami, dobrowolnie wiercą dziury w ukochanym aucie :szeroki_usmiech To samo jest w przypadku montażu anteny CB na dachu.
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz


                    • #11
                      uhm, mam zamontowana ori lotkę skody i były już w niej nawiercone otwory montażowe

                      Komentarz


                      • #12
                        Mr0czny,
                        lookerowi chodzilo o klape a nie o lotke.

                        A powiedz ile dales za swoja lotke? Daj fotki jak to wyglada u Ciebie.
                        <<>> MACIEJ <<>>
                        Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                        Komentarz


                        • #13
                          Zientek, zajrzyj do tematu poświęconego mojemu autu - zdjęć jest od cholery
                          Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                          Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                          Komentarz


                          • #14
                            lotkę kupiłem na allegro za 250 zl... ori


                            Trusek, skoro w ori lotce sa nawiercone otwory montazowe to producent przewiduje wiercenie w klapie...

                            zreszta nie wyobrazam sobie lotki z RS'a klejonej...

                            Komentarz


                            • #15
                              Mr0czny, ja również nie widzę opcji klejenia tego o.O W ogóle klejenie spojlera - co to za szalony pomysł?! Ja za swoją dałem bodajże 140 zł, mimo, że nie ori, jak się okazało - jestem zadowolony
                              Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                              Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                              Komentarz


                              • #16
                                Panowie, można kleić bezproblemowo, kwestia dobrania tylko odpowiedniego kleju a to wcale nie jest proste i wymagało by zrobienia wielu prób, co w nieseryjnej produkcji jest zupełnie nieopłacalne...

                                BTW. O ile pamiętam to któryś z modeli audi ( ale możliwe, że to była inna marka ), który jest zrobiony z aluminium jest w całości klejony a nie spawany...
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Masz jakiś konkretny klej na myśli :?:
                                  Arctic 1.8 TSI DSG7

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    majkel123, konkretny "model" to nie, ale z oferty Loctite na pewno by się coś dobrało. Problem w tym, że to nie klejenie np. metal-metal czy metal plastik, gdzie można przewidzieć właściwości powierzchni, rozszerzalność cieplną materiału itd. Dlatego napisałem, że jednostkowo to nieopłacalna i ryzykowna rzecz, bo trzeba by zrobić próby na konkretnych materiałach ( tutaj lakier ).

                                    Chodzi mi o to, że wiele osób nie docenia procesu "klejenia", głównie przez ogólnie dostępny w marketach szajs opisywany jako profesjonalny, przemysłowy itp.
                                    Kiedyś ( ponad 15 lat temu ) pracowałem w firmie, gdzie przy budowie jakiegoś tam urządzenia, do aluminiowego płaskownika gr. ok. 6mm przyklejany była na sztorc 3mm aluminiowy pręt o długości ok. 10 cm. Najpierw na obie powierzchnie kropelka jakiegoś przezroczystego czegoś ( aktywator? ) a po jakimś czasie na końcówkę pręta malutka kropelka kleju. Następnie pręt zwyczajnie postawiony pionowo na płaskowniku i tak zostawiony 24h. Po tym czasie pręt mogłeś zginać na wszystkie strony aż do jego złamania a klej trzymał. Podejrzewam, że można by na tym pręcie powiesić ze 100 kg i nic by się nie stało. Przed klejeniem próbowali rozwiązania z nagwintowaniem pręta i śrubą podobno rozpadało się to po kilku ruchach...
                                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      McGan, ... moja lotka jest u lakiernika. Od montazu dziela mnie juz tylko dni.
                                      <<>> MACIEJ <<>>
                                      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        lotka org. czy laminat??

                                        pisalem wczoraj do goscia z allegro odnośnie kształtu jego lotek i wysłał mi 4 fotki <2 fotki lotki do O2 i 2 do O1> i jak widac na foto jego lotki maja łuk tak jak org.

                                        Link
                                        Link

                                        Link
                                        Link

                                        co do jakosci to nie wiem nie widzialem :P i nie wiem jak to sie przygotowuja do lakierowania tak zeby długo służylo

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X