Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nwigacja w Octavi II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nwigacja w Octavi II

    strong, Ja już za takie "sprawdzanie" zapłaciłem 100,- w Sopocie :shock: Lepiej uwazaj 8)
    Maro

  • #2
    Nwigacja w Octavi II

    Jeżeli zastanawiacie się nad zamontowaniem nawigacji w waszym autku to trafiliście na odpowiedni temat. Właśnie jestem świeżo po montażu oryginalnej nawigacji do OII.
    Navi nabyłem na popularnym portalu aukcyjnym, nowe z folią na wyświetlaczu i kodem aktywacyjnym. Dodatkowo otrzymałem płytkę z mapą 2007 PL/CZ.
    Jeżeli posiadacie oryginalne radio typu Stream, nie będzie problemu z montażem nawigacji. Niestety nie wiem jak to wygląda w przypadku innych oryginalnych radyjek. Wiem jedno musicie mieć wtyk 16 PIN-owy. Znajdziecie na Alegro u MOBILEM

    Potrzebna wam będzie jeszcze nowa antena GPS i ozdobna ramka deski rozdzielczej.
    Ramkę zamawiamy z wyprzedzeniem ok. 7 dni w salonie Skody
    - nr części 1ZO858069 C 9B9 climatronic.
    - nr części 1ZO858069 B lub F 9B9 climatik (nie widzę różnicy między F lub B podajcie nr nadwozia to będą wiedzieć jaka pasuje)

    Koszt ramki to 31,66 złotego. (climatronic)
    Antena GPS to wydatek ok. 52 zł.
    Nawigacje kupicie za 1500 – 2000 zł.

    Teraz szczegóły.
    Nawigacja posiada trzy wejścia antenowe:
    białe - radio,
    niebieskie - GPS
    i żółte - może GSM?

    Wtyk antenowy radia biały , oryginalny z samochodu, pasuje idealnie. Antenę proponuję kupić również z wtykiem oryginalnym. Ma on tą zaletę że ma zatrzask i na naszych polskich drogach nie wypadnie.

    Ale jak się dostać do radia ? Najpierw musimy wyjąć ramkę. Sięgamy tam gdzie jest popielniczka, łapiemy od dołu naszą ramkę i pociągamy delikatnie w dół i do siebie. Jak wyskoczy to systematycznie idąc do góry pociągamy ją do siebie używając trochę siły, wyskakuje po kolei ze wszystkich zatrzasków. Najgorzej jest wyjąć ramkę nad radiem. Można się posłużyć płaskim szerokim śrubokrętem, ale pamiętajmy że to tylko plastik i może popękać, nie mówiąc już o uszkodzeniach deski rozdzielczej. Trochę potu i ramka wyszła. Teraz odkręcamy radio. Usuwamy zaślepki śrub mocujących (cztery w każdym rogu radia Stream) odkręcamy wkręty i wysuwamy radio z deski. Przewód antenowy jak pisałem ma blokadę zapobiegającą przypadkowemu wypadnięciu. Naciskamy palem od dołu i pociągamy do tyłu – „klik” i wychodzi. Wtyczka 16 PIN ma blokadę na „ramieniu” które, na dole pośrodku szerokości wtyczki, ściskamy i ciągniemy w górę - wtyczka sama wysuwa się z radia.

    Radio wyjęte !. Gratulacje.
    Teraz przyszedł czas na montaż anteny. Moją antenę położyłem na desce rozdzielczej. Jest tam metalowa kratka nawiewu powietrza na przednią szybę, antena ma magnes więc się trzyma idealnie. A dokładniej położyłem ją w prawym rogu pod nalepką z numerem rejestracyjnym. Zasięg jest bardzo dobry więc się nie martwcie że nie będzie łapać sygnału. Kabel do anteny puściłem za schowkiem do radia. Niestety żeby to sprawnie zrobić trzeba wymontować schowek.
    Jak? Proste.
    Otwieramy schowek i we wnętrzu znajdują się trzy śruby- wykręcamy, zamykamy schowek, od dołu są dwie i z boku jedna pod przykrywką widoczną po otwarciu drzwi. Montaż schowka rozpoczynamy od dołu. Najpierw wkładamy go dołem, później górą tam gdzie zamek i skręcamy.
    Nawigację podłączamy pod wyprowadzone kable, przykręcamy na tych samych śrubach co Stream i wkładamy nową ramkę. Przed włożeniem ramki warto sprawdzić czy navi działa i czy kod jest poprawny.
    Ramkę wkładamy używając dużej siły, po prostu wpychamy ją do deski. Najgorzej jest włożyć ramkę nad radiem, tam trzeba użyć sporej siły. Ale jak poskładamy jest SUPER.
    To koniec. Zostaje nam zapoznać się z instrukcją (zarezerwujcie sobie ok. 2 godzin na czytanie instrukcji i zabawę.) Polecenia w języku polskim najprawdopodobniej znajdziecie ustawiając język ANGIELSKI (metryczny). Po prostu jest podmieniony plik na płytce.

    Musze uprzedzić, że jeżeli posiadacie samochód z czujnikami parkowania i przyzwyczailiście się do wizualizacji na ekranie Streama to będziecie zawiedzeni. Nie przewidziano takiej opcji w nawigacji. Nie wyświetla samochodzika, mało tego nie wyświetla informacji z climatronika i nawiewów. Nie można mieć wszystkiego. Dlatego mamy diody w przyciskach i temperaturę podaną na osobnych wyświetlaczach bądź pokrętłach (climatic).
    Co do nawigacji język można zmienić tylko wtedy gdy płyta z nawigacją jest włożona. Podczas nawigacji, jazdy z włączoną nawigacją nie można słuchać płyt CD. Trzeba dokupić zmieniarkę wtedy będzie OK. bezpośrednio do naszej nawigacji nie można podłączyć telefonu, źródła sygnału AV np. DVD. Trzeba dokupić odpowiednie moduły które kosztują ok. 300 zł. Jak kupimy moduł i będzie można oglądać DVD to niestety po przekroczeniu prędkości ok. 10 km/h obraz znika. Można to załatwić kolejnym modułem ok. 300 zł. I tak można w nieskończoność wyliczać.
    Dla zainteresowanych służę pomocą.
    Pozdrawiam
    Bartek
    BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
    JEST: Volvo S80 II D5
    JEST: BMW R1200GS Adventure

    Komentarz


    • #3
      Bartek_2012, jak z dokladnoscia mapy i pokryciem?

      Komentarz


      • #4
        Byłem zaskoczony dokładnością mapy. Nie jest to wprawdzie AutoMapa XL bo taką miałem okazje testować, ale Katowice pokazuje dość dokładnie. Są wszystkie ulice jakimi dotąd jeździłem i numery domów. Niektóre numery przy wyborze pokazyje w zakresach np: 2-6 lub 3-9. mojego numeru domu wogóle niema, ale jak podam o cztery niższy dokładnie w zakresie 36-39 to trafiłem bezbłędnie Nie napisałem że samochody z wyświetlaczem MAXI DOT mają dodatkowo wskazania na zegarach. funkcja włącza się sama po podłączeniu navi. onyx73, zapraszam do mnie sam zobaczysz.

        [ Dodano: Sob 28 Paź, 06 22:13 ]
        Navi jest bardzo szybka, nigdy nie wypadłem poza trase, a w przypadku zmieny prawie natychmiast wyznacza nową. Nie ma tego upierdliwaca co mówi: - Zjechałeś z wyznaczonej trasy, wyznaczam nową., proszę czekać. A na co mam czekać ? Po prostu dwie sekundy i już widzisz jak jechać.
        BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
        JEST: Volvo S80 II D5
        JEST: BMW R1200GS Adventure

        Komentarz


        • #5
          Bartek_2012, na południowym bardzo chętnie zobaczę
          ja jestem na etapie full zadowolenia z navi na palmofonie aaale - zobaczę jak to u Ciebie śmiga.

          [ Dodano: Sob 28 Paź, 06 22:30 ]
          aha - a tam jest navigacja monochromatyczna czy kolor, i pytanie mapa 2- czy 3- wymiarowa?

          Komentarz


          • #6
            kolorek jeżeli można nazwać to kolorem no i dwa wymiary. Ale jest fajny kompas wbudowany i w przypadku "zgubienia" sygnału np. w tunelach sam sprawdza kierunek i szybkość jazdy korygując braki satelity. Sam jeszcze nie rozpracowałem wszytkiego. Pomógł mi Palioza on taką zabawkę ma już trochę czasu.
            BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
            JEST: Volvo S80 II D5
            JEST: BMW R1200GS Adventure

            Komentarz


            • #7
              jedna rzecz jest tylko kiepska w przypadku uzytkownika allegro: MOBILEM; zamiast przy kazdym urzadzeniu pisac, ze "pochodzi ono z mojego pojazdu", chyba lepiej juz nie pisac nic... :roll:
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                czyli raczaj kradzione, czy tak???
                TDI ASV 140KM 300Nm

                Komentarz


                • #9
                  Nawigacji od MOBILEM nie kupiłem. Była to inna aukcja. Natomiast antena ma jego metke. Facet najwyraźniej handluje takimi urządzeniami. Nawigacje pochodzą z Niemiec. Tam w serwisie np. gdy zatnie się płytka wymieniają urządzenie na nowe. Kilkaset takich nawigacji trafiło jakoś na nasz rynek. Podobno Kulczyk ma z tym duzy problem. Bo większość użytkowników chciało zmienić swój soft na nowszy i do tego potrzeba nrumeru fabrycznego. Serwis łączył się z serewrem głównym i wychodziło na jaw że radyjko jest w Polsce. Jak trafiło, bo przecież nie zostalo skradzione, nie wiadomo. Wiadomo tylko że wiele takich urządzeń było montowanych w nowych pojazdach .
                  Moja nawi nosi wszelkie znamiona pochodzenia niemieckiego, patrz jak wyżej.

                  [ Dodano: Nie 29 Paź, 06 14:47 ]
                  Co do samego programu, znalazłem DUŻĄ porażkę. Nie ma AUTOSTRADY z Gliwic w stronę Wrocławia. Przynajmniej tegoo nowego odcinka od ul. Pszczyńskiej. Jak na mapę sygnowaną datą 2007 to jest duży błąd. Jak znajdę coś więcej to dam znać. Pozdrawiam
                  BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                  JEST: Volvo S80 II D5
                  JEST: BMW R1200GS Adventure

                  Komentarz


                  • #10
                    czyli główny problem to dobra mapa do takiej nawigacji, tak
                    TDI ASV 140KM 300Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      [ Dodano: Nie 29 Paź, 06 14:47 ]
                      Co do samego programu, znalazłem DUŻĄ porażkę. Nie ma AUTOSTRADY z Gliwic w stronę Wrocławia. Przynajmniej tegoo nowego odcinka od ul. Pszczyńskiej. Jak na mapę sygnowaną datą 2007 to jest duży błąd. Jak znajdę coś więcej to dam znać. Pozdrawiam[/quote]


                      masakra, a myslalem ze w Twojej juz jest bo w mojej nie mam (2005/2006)

                      BTW czy dzieje Ci sie tak samo, jak u mnie, ze po pewnym czasie zapomina ustawienia jezyka i trzeba znowu ustawiac recznie?
                      Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Do tej pory działa poprawnie, ale to niespenłna dwa dni. Nie wyciągałem jeszcze płyty z navi. Może w tym problem?. Ale jak coś będzie nie tak jak trzeba to z całą pewnością się o tym dowiecie. Jeżeli macie jakieś pomysły lub negatywne doświadczenia z MFD2 to wyżywajcie się rozwijając dalej ten temat. Może kogoś uchronimy przed niepotrzebnym wydatkiem :P
                        BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                        JEST: Volvo S80 II D5
                        JEST: BMW R1200GS Adventure

                        Komentarz


                        • #13
                          Automapa tez ma spore zaleglosci drogowe i mase bledow, do tego wydaje mi sie ze z wersji na wersje to gowno chodzi coraz wolniej, ostatnio po zjechaniu z trasy liczyl mi nowa chyba ze 20minut, az w koncu sie wkurzylem i od nowa ustawilem :evil:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Automapa tez ma spore zaleglosci drogowe i mase bledow, do tego wydaje mi sie ze z wersji na wersje to gowno chodzi coraz wolniej, ostatnio po zjechaniu z trasy liczyl mi nowa chyba ze 20minut,
                            ja od jutra bede testowal wrsje u - ciekawe jak to bedzie; jak sie denerwuje a jade po drogach glownych to wrzucam tomtoma - szybkosc dzialania jest niesamowita w porownaniu do Automapy.

                            Te wszystkie fabryczne nawigacje maja jedna wade - nie ma do nich dobrych map Polski (do niektorych wogole nie ma map Polski - np. w Subaru); poza fajnym wygladem takie cos IMO mija sie z celem (w Polsce jeszcze przez jakis czas)
                            nasza droga: www.wpzs.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Jabar1975, Wlasnie mam ta U i szlag mnie trafia, albo sie jakis wrazliwy zrobilem :roll:

                              Czekam kiedy pojawi sie nowa wersja iGo 2007 bo puki co to mnie najbardziej oczarowalo predkoscia dzialania itd. TT 6 nie mialem okazji testowac.

                              Przez dlugi czas VW tez nie mialo mapy na Polske, a teraz ma mimo ze jej dokladnosc to jest zazwyczaj jakies 12 miesiecy wstecz.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                proponuję założyć nowy wątek na temat wyboru systemu nawigacji do szkodników.
                                TDI ASV 140KM 300Nm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Bartek_2012
                                  Musze uprzedzić, że jeżeli posiadacie samochód z czujnikami parkowania i przyzwyczailiście się do wizualizacji na ekranie Streama to będziecie zawiedzeni. Nie przewidziano takiej opcji w nawigacji. Nie wyświetla samochodzika, mało tego nie wyświetla informacji z climatronika i nawiewów. Nie można mieć wszystkiego. Dlatego mamy diody w przyciskach i temperaturę podaną na osobnych wyświetlaczach bądź pokrętłach (climatic).
                                  Może trzeba tam cos poklikac, zeby sie pojawialy tego typu informacje. W Streamie mozna to wyłączyć, więc pewnie tam też.
                                  Tylko tak gdybam, bo nie widziałem.
                                  Sprzdana - Octavia II 1.9 TDI Elegance
                                  Obecnie Ford Focus II 1.6 - najlepszy bo służbowy

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mirus, niestety nie ma funkcji parktronika. Pozostaje nam tylko wsłuchiwać się w pikadełko.

                                    [ Dodano: Nie 26 Sie, 07 16:47 ]
                                    Jest już na rynku nawa płyta DX z mapą Polski i Czech na rok 2008. Nareszcie jest odcinek autostrady w Gliwicach. Niestety mapa ma parę błędów, które nie są uciążliwe ale trzeba się pilnować. Błędy głównie polegają na złym komunikacie głosowym. Głos każe ci jechaś np prosto a mapa w lewo. Zauważyłem, że jak jadę tam gdzie pokazuje mapa jest OK. Pierwszy raz zdażyło mi się to w Warszawie. Gdybym posłuchał "głosu" musiałbym jechać przez centrum. Generalnie mapę oceniam na 5. Na Mazurach nawet najmniejsze wioski widniały na mapce. Biorąc pod uwagę iż jest to navi zabudowana na stałe w samochodzie i jej zadaniem jest pokazanie najkrótszej dogi od A do B, a nie szukanie restauracji czy banomatu, zasługuje w pełni na 5. Jak ktoś będzie chciał taką mapkę na 2008 (tanio) to zapraszam na privi, tam podam namiary na sprzedającego.
                                    BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                                    JEST: Volvo S80 II D5
                                    JEST: BMW R1200GS Adventure

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ok, pytanie

                                      Jak jest w końcu z tym ogladaniem DVD podczas jazdy, podobno jak się odczepi kabelek od prędkości to źle działa navigacja i niby coś ma wspólnego z klimatyzacją (ale co??) Czy da sie to w jakiś inny sposób ominąć?? Żeby nawigacja dobrze działała?? Mówię o navi columbus z OII RS.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kiler, odpisałem już na twoje pytanie na priv ale napszę rówież tutaj aby wątek był czytelny. Niestety jeżeli już chcemy aby DVD działało podczas jazdy musimy zaoparzyć się w dodatkowy moduł "oszust", podłączamy go pomiędzy radiem a oryginalną instalacje. Koszt modułu ok 300 zł. Moduł jest taki sam do MFD i RNS. Oczywiście żeby przesłać sygnał do Navi jeszcze trzeba dokupić jeszcze inny moduł i ten jest droższy.
                                        BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                                        JEST: Volvo S80 II D5
                                        JEST: BMW R1200GS Adventure

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          kiler, dodatkowy modoł do RNSa to koszt 250zł i będziesz filmy oglądał do woli jak zainteresowany to na pw wal . Allegro to koszt 300 do 350zł.
                                          Takie zwykłe Ambiente

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            witam ponownie, mój szkodnik już ładnie odtwarza płytki DVD zamontowany moduł produkcji lubelskiej , oraz zestaw głośnomówiący parrot. Wszystko śmiga jak ta lala, działa navi bez problemu. Jest OK

                                            [ Dodano: Wto 02 Gru, 08 19:58 ]
                                            Witam, mała aktualizacja, wywaliłem zestaw głośnomówiący Parrota (wielka kiszka) i mam zamontowany oryginalny zestaw BT pod nawigację. Działa elegancko!!

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X