Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana podstopnicy - demontaż osłon przy drzwiach kier

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana podstopnicy - demontaż osłon przy drzwiach kier

    Janusz, każdy ma jakąś górkę przed sobą
    Purchawa nie wiem za co pijemy ale to nie istotne dołączam się do was ....
    Octavia Tour Ice+ 1.6
    Garmin nuvi 250W
    President Walker + Alan ML-145 + reflektometr

  • #2
    [O2] Wymiana podstopnicy - demontaż osłon przy drzwiach kier

    Witam

    Wpadłem sobie na pomysł zmiany oryginalnej podstopnicy na nową fajniejszą
    Okazało się, że idealnie pasują podstopnice, które można na allegro kupić do golfa V.
    Problem mój jednak polega na tym, iż przyktręca się ją z boku jedną śrubką, która ukryta jest pod plastikową osłoną pod przy dzwiach pod kierownicą. W tym miejscu jest dźwignia otwierania pokrywy silnika.
    Pytania brzmi jak można zdemontować tą osłonę ? zaczyna się pod kierownicą z boku i ciągnie przez prawie cały próg od strony kierowcy

    Czy ktoś może rozbierał już ten element ?

    Komentarz


    • #3
      Czyli mowi kolega za zakupil ta od Golfa V, wlasnie tez nad tym mysle i nie wiem z czego pasuje.

      A myslal moze kolega nad reszta, chodzi mi o pedal gazu, tak jakby nie bylo nakladki, a jest tylko caly pedal za bagatela 400zl :twisted:

      A pomoge dopiero jak sam nad tym usiade Dzwignia sama chyba ma dwie sruby przy nasadzie, a sam boczek kiedys mial klapke gdzie byly śrubki, a teraz nie wiem :|
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        oorsoo - osłony nie ściągniesz dopuki nie ściągniesz dzwigienki od pokrywy Jak sie schylisz i dobrze przyjżysz , to od strony komory silnika ( przód ) w dzwigni do otwierania pokrywy jest plastikowa zawleczka .Trzeba ja poprostu wyciągnąć , używajac do tego małego śrubokręta .

        Osłona jest na zatrzaskach , ale jeśli chcesz odkręcić tą jedną srubkę od postopnicy to nie ma sensu demontaować całości .

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maicroft
          Czyli mowi kolega za zakupil ta od Golfa V, wlasnie tez nad tym mysle i nie wiem z czego pasuje.

          A myslal moze kolega nad reszta, chodzi mi o pedal gazu, tak jakby nie bylo nakladki, a jest tylko caly pedal za bagatela 400zl :twisted:

          A pomoge dopiero jak sam nad tym usiade Dzwignia sama chyba ma dwie sruby przy nasadzie, a sam boczek kiedys mial klapke gdzie byly śrubki, a teraz nie wiem :|

          Ja też walczyłem z tematem i wszyscy twierdzili, że nie ma i się nie da
          Pooglądałem zdjęcia kokpitów w sieci Leonów, Golfów itp. i założyłem, że golf V wygląda tak samo

          I tak też się stało Podstopnica jest identyczna


          Jeżeli chodzi o pozostałe nakładki to kiedyś kupiłem takie same jak do wersji RS (zresztą ta podstopnica też tak wygląda) na sprzęgło i hamulec. Założenie sprzęgła to pikuś. Hamulec = krew, łzy i pot , ale udało się i pasują świetnie. Co więcej te które mam teraz są o wiele lepsze niż oryginalne, kiedy jest deszcz i ma się mokre gładkie buty. Na orginałach czasmi ślizgałem się jak na lodowisku, a te nowe są idealne.

          Na razie darowałem sobie pedał gazu bo kosztuje koło 300 zł (komplet 3 nakładek 400) i szkoda wywalać mi kasy, ale zobaczymy co czas pokaże

          [ Dodano: Wto 27 Mar, 07 18:03 ]
          Zamieszczone przez greszczyn
          oorsoo - osłony nie ściągniesz dopuki nie ściągniesz dzwigienki od pokrywy Jak sie schylisz i dobrze przyjżysz , to od strony komory silnika ( przód ) w dzwigni do otwierania pokrywy jest plastikowa zawleczka .Trzeba ja poprostu wyciągnąć , używajac do tego małego śrubokręta .

          Osłona jest na zatrzaskach , ale jeśli chcesz odkręcić tą jedną srubkę od postopnicy to nie ma sensu demontaować całości .

          Tak też myślałem ale nie dokonywałem zniszczeń bez pewności
          Trochę namordowałem się z odkręceniem tej śruby bez ściągania osłony, ale teraz dopiero będzie walka z przykręceniem nowej

          Komentarz


          • #6
            a moze link do aukcji dacie.

            bo na allegro jest kilka podstopnic

            Link

            Komentarz


            • #7
              oorsoo, No ja akurat potrzebuje tylko jeden pedal hamulca - taki duzy :diabelski_usmiech Bede myslal nad tematem i dam znac
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                KRÓTKI OPIS MONTAŻU

                Tak ja stwierdził kolega greszczyn zdejmowanie bocznej osłony w kokpicie to mordęga nie warta zachodu. Siła razy przemoc w pewnym momenci robią swoje i da się podstopnicę zamontować bez zdejmowania bocznej osłony.


                Na początek trzeba pozbyć się starej:



                1. Odkręcamy śrubę która ukryta jest w miejscu nr 1 (śrubokręt albo klucz thorx 20)

                2. Przesuwamy podstopnicę do góry o jakieś 15-20 mm aż puszczą 3 zaczepy na spodzie.

                Następnie podnosimy lekko z prawej strony do góry i wysuwamy podstopnicę aż puści boczna osłona.



                Zostaja nam 3 otwory po zaczepach i plastikowy element z lewej strony w który wkręcona jest śruba. Warto sprawdzić, czy śruba wyszła ok, czy miejsce do wkręcenia ma już luźny otwór i przykręcona nowa podstopnica będzie źle zamontowana. Warto wtedy użyć gorącego kleju do otworu po śrubie (czyni cuda )



                Przez to, że nie ściągneliśmy bocznej osłony przykręcenie śruby w normalny sposób byłoby praktycznie niewykonalne. Mój sposób to przyłożyć podstopnicę tak, żeby zaczepy weszły w miejsca montażowe, a boczna listwa podstopnicy i otwór na śrubę zostały na zewnątrz.
                3. Trzeba mocno docisnąć do obudowy, żeby zaczepy weszły w otwory
                4. Docisnąć podstopnicę do podłogi i przesunąć w dół, żeby została zablokowana
                5. Wkręcić śrubę w odpowiednie miejsce

                A teraz najgorsza rzecz



                Nawierzchu zostały boczne zaczepy i śruba. Zasłonić je można "wywlekając" boczną osłonę na zewnątrz. Najlepiej podważyć ją w miejscach zaznaczonych strzałkami, jakimś szerokim płaskim narzędziem (sztywna szpachelka), płaski śrubokręt nie specjalnie się nadaje, bo z jednej strony można złamać plastik w podstopnicy (jest dość twardy), z drugiej strony można uszkodzić boczną osłonę, która jest z dość plastycznego materiału.
                Najlepiej zacząć od góry, a potem to już z górki.

                Finałem walki jest taki oto obrazeczek




                Najlepiej, gdyby pedał gazu również pasował do kompletu, ale... trochę jeszcze muszę pozbierać na ten gadżecik.

                Komentarz


                • #9
                  Tak wiec rusze temat ponownie. Na Allegro w tej chwili jest dwoch czy tam trzech gosci, ktorzy sprzedaja takie rzeczy, jak podstopnica czy nakladki. Jakos tak mnie naszlo i zaczalem przegladac ETKE i znalazlem numery w/w dodatkow, no bo przeciez to sa oryginalne gadżety by VAG. Zauwazylem kilka ciekawych zaleznosci cenowych
                  Czesci zamowilem i maja przyjsc, wtedy bede wiedzial czy to te, ale na 99% tak, poniewaz innych w ETCE nie ma, a podpisane sa jako antracyt/alu czyli wszystko sie zgadza. Gdzies na necie znalazlem tez fotki w/w bajerow i wygladaly tak jak te, ktore zamowilem.

                  Tak wiec:
                  podstopnik 1K1 864 551 TKH - 55,68zł
                  nakladka na pedal hamulca (automat) 1K0 723 131 4J4 - 60,40zł

                  i teraz mam problem i tego nie zamowilem

                  pedal gazu automat 1K1 721 503 N - 289zł

                  Problem tylko jest jeden, czy taki pedal jest do auta z DSG czy z tiptronikiem, nigdzie nie pisze jaka to ma byc skrzynia, jest tylko info automat, a i w Golfie i w Octavi sa obie te skrzynie do wyboru.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    A czy to nie jest przypadkiem to..
                    Link

                    Link
                    FabiaClub.pl
                    Koni Sport+Vogtland-40
                    PerfectService by DobryGrześWawa

                    Komentarz


                    • #11
                      wolf, Niby tak, ale, no wlasnie. Na zdjeciu jest wszystko, ale i tak nie wiadomo do czego tak naprawde jest. W tej cenie, to ja mam komple z podstopnica, za ktora zycza sobie jeszcze ok 90zl Sa dwie wersje tego pedalu gazu i tu wlasnie jest problem, ktora wybrac. Mozliwe ze jedna jest dla benzyny, a druga dla diesla Chyba bede musial, zobaczyc jaki jest w tej chwili
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie w opisie jasno powiedziane jest że jeden pedał gazu jest do automatu DSG a druga aukcja to manual i pedał z manuala na 90% pasuje do tiptronika

                        Komentarz


                        • #13
                          oorsoo, Dobra dobra, DSG jest z benzyna oraz z dieslem, oba sa takie same - jestes pewny :twisted: Ale mnie nie interesuje zakup na allegro, ja chce wiedziec jaki to ma numer i po sprawie Tiptronik to tez automat, a wiec czemu akurat pedal z manuala ma tam pasowac a do DSG nie i w druga strone.

                          Tak wiec czy do 2.0 TDI DSG pasuje:

                          1) 1K1 723 503 N automatik

                          2) 1K1 723 503 P automatik + PR-VF1

                          [ Dodano: Wto 17 Kwi, 07 18:32 ]
                          A wiec tak, montaz podstopnicy to max 10minut.

                          Aby zdjac uchwyt otwierania klapy, nalezy z jego tylu srubokretem pociaganac za zawleczkę, nastepnie sama dzwignia wchodzi ze swojej osi w lewo. Pod nia jest jedna srubka torx.

                          Nastepnie trzeba zdecydowania, ale z rozsadkiem zdjac listwe, ja ciagnalem w 1/3 dlugosci progu liczac od przodu i zeszlo, kierujac sie do przodu. Nie nalezy silowac sie z wyjeciem tej listwy z laczenia na wysokosci fotela bo szkoda czasu Potem jedna srubka, zmieniamy podstopnice i zakrecamy. Reszta w kolejnosci odwrotnej. W zasadzie bez wysilku, lekko latwo i przyjemnie.

                          Na reszte gratow czekam.

                          A teraz ciekawostka Jak zdjac pedal gazu.

                          Co to znaczy: Spezialwerkzeug T10238 (brauch man nur kurz, am besten beim Handler auf dem Hof benetzen)

                          Czy to oznacza, przyjemnosc posiadania specjalnego klucza, jak na rysunku ponizej??

                          Potrzebuje to wygrzebac, zeby wiedziec, jaki ma numer ten i wg tego zamowic taki z innym dekorkiem
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            8) UP
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Maicroft, daj namiar na towar

                              Komentarz


                              • #16
                                onyx73, A co szukasz

                                ASO VW BB
                                podstopnica 1K1 864 551 TKH - 55,68zł, wziąłem ostatni w PL, wiec czas oczekiwania ok.10 dni

                                Do tego potrzebujesz nakładkę na pedał sprzęgła i hamulca - maja rożne numery.
                                hamulec - 1K0 721 131 4J4
                                sprzęgło - 1K1 721 601 4J4 - jest tez z numerem 1K2, ale nie wiem jaka to roznica.

                                Aluminium gebuerstet


                                I pedal gazu - i tu nie wiem jaki, bo jest ich kilka :lol: Musze pomyslec, jak oszukac to cos do wyjmowania i wtedy bede wiedzial juz jak to zrobic, moze to jest w zestawie z pedalem jak sie kupuje :twisted:

                                Mozliwe ze do Ciebie powinien byc 1K1 864 551

                                Aha, jest jeszcze cos takiego jak zestaw, nakladka na dwa pedaly i gaz
                                1K1 064 200, ale co to jest tak naprawde to nie wiem, pisze tylko w ETCE stal szlachetna
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  The resource cannot be found. moze kogos zainteresuje..

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    RS pedály
                                    Vhodný pro vozy ©koda Octavia II


                                    Akèní Cena: 1.980,-Kè

                                    Cena super, bo u nas taki zestaw kosztuje ponad 400zl

                                    I to jest wlasnie taki zestawik, jak podalem wyzej numer na samym koncu.

                                    Ale ze nie ma puki co Octavi RS z DSG, to nie ma tez takiego pakietu :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X