Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Cykanie wtryskiwaczy gazowych - ich wyciszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Może fabryczna pokrywa silnika (ta plastikowa, którą z oszczędności nie zakładają w O2T) - dałaby radę przykryć tę wysuniętą listwę z wtryskiwaczami.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Andrzej.P
      Może fabryczna pokrywa silnika (ta plastikowa, którą z oszczędności nie zakładają w O2T) - dałaby radę przykryć tę wysuniętą listwę z wtryskiwaczami.
      Nic Ci nie da bo nie zakrywa wtryskiwaczy , po założeniu jej są po za pokrywą .

      Komentarz


      • #28
        Czyli jednak to co podejrzewałem. Coś się LR/ASO nie postarało projektując tego gotowca dla O2.

        Mnie i tak sprawa nie dotyczy, bo mam nie mam LPG od ASO --> pojedyncze Hanki zamontowane przy wtryskiwaczach benzynowych.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #29
          a może warto przełączyć na benzynke dla spokojności ???
          a po osiśgnięciu parametrów gazowych włączyć gazik poprostu

          poza tym TTTM i tyle
          a lepsze jest wrogiem dobrego

          Komentarz


          • #30
            Mam Hanki i nic nie cyka. Jak ci padna wymien na Hanki bedzie spokoj :lol:
            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

            Jeżdżę w blasku
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez paulob1
              Kiedyś z ciekawości zapytałem krawata w serwisie, jak to jest z tymi wtryskami od LPG. Gość stwierdził,że są to jedne z najtrwalszych wtryskiwaczy budowanych obecnie i to mi w pełni rekompensuje ich "cykanie"....
              Niestety nam się trafił jakiś felerny, ponieważ po 20tys jeden z wtryskiwaczy jest do wymiany
              Na szczęście na gwarancji.
              Chyba, że tak wygląda ich trwałość :/

              Komentarz


              • #32
                No nie strasz mnie ja mam nie całe 18 tyś , ale jeszcze trzymają się .Jeden gość z serwisu mi mówił że najczęściej dochodzą do 45 tyś i wtedy wymieniają .

                Komentarz


                • #33
                  Ja liczyłem, że wytrzymają ok 100tys, ale nie znam się na tych elementach.

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Wojtenio
                    No nie strasz mnie ja mam nie całe 18 tyś , ale jeszcze trzymają się .Jeden gość z serwisu mi mówił że najczęściej dochodzą do 45 tyś i wtedy wymieniają .
                    Co masz na myśli że dochodzą do 45 tyś i wymieniają, ja właśnie dzisiaj stuknąłem 44tyś i mam jeszcze 2 miechy gwarancji.
                    Pozdrawiam,

                    drodar

                    Komentarz


                    • #35
                      W takim razie napiszę Wam co było powodem decyzji o wymianie w naszym przypadku. Auto na wolnych obrotach na gazie potrafiło miec niewielki skok tych obrotów, tak jakby ktoś lekko dotknął pedału przyspieszenia. Takie były objawy.

                      Komentarz


                      • #36
                        U mnie cała listwa wymieniona po 30tys. w ramach gwarancji. Objawy - nierówna praca na biegu jałowym.
                        SPOT Poznań ->

                        Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                        Komentarz


                        • #37
                          drodar9000
                          Co masz na myśli że dochodzą do 45 tyś i wymieniają, ja właśnie dzisiaj stuknąłem 44tyś i mam jeszcze 2 miechy gwarancji.
                          Zapewne to że serwisant chciał powiedzieć że ich żywotność jest w okolicach 45 tyś. i wtedy pojawiają się awarie . Nadmienił również że po gwaranci jak by się coś przytrafiło to lepiej wrzucić keihiny lub hanki , są zedecydowanie cichsze i nie ma z nimi tyle problemu .
                          Interesuje mnie tylko jedno , Czy podejdą na wymianę P&P i jakaś mała regulacja czy trzeba coś więcej .
                          A co do głośności MED-ów to faktycznie te cykanie jest denerwujące , ale nie stety wszyscy mówią TTTM .[/quote]

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Wojtenio
                            Czy podejdą na wymianę P&P i jakaś mała regulacja czy trzeba coś więcej
                            Spokojnie można wymienić na Keihiny (super wybór) lub Hanki- trzeba dopasować wtyczki el. bo chyba od Medów nie podejdą i porządnie dostroić i będzie ganiało.
                            Niemniej ja bym sklasyfikował Medy pomiędzy tzn.- gorsze od Keihinów, ale za to lepsze od Hanek (moja opinia, z którą zgadzać się nie trzeba )
                            Ja na medach zrobiłem do tej pory ponad 30tys. (duży serwis LPG w łodzi twierdzi, że na Medach 100tys. spokonie się przejedzie), a moja żona ma w swoim autku Hanki i też (tanio) jeździ (faktycznie nie cykają). 8)
                            SATYNOWA O2 Tour
                            Z pozdrowieniami
                            Bartek

                            Komentarz


                            • #39
                              Jeśli masz na myśli Stefanowskiego w Łodzi to ja bym ich za bardzo nie słuchał.

                              Komentarz


                              • #40
                                Wymiana wtrysków po 45tys.

                                Dziś byłem na przeglądzie po 45kkm i....decyzja wtryski gazu do wymiany. nic szczególnego się nie działo , jedynie zimą czasami nierówna praca na wolnych obrotach biegu jałowego.
                                ale skoro wymieniają na gwarancji to chyba nie będę protestował :-) . niestety muszę około tygodnia poczekać aż zamówią wtryski. nadal jeżdżę na starych i ok spalanie w normie więc czekam na telefon z serwisu.
                                osobiście jestem zaskoczony że tylko 45kkm , w poprzednim aucie miałem też LPG LR co prawda w silniku jednopunktowy wtrysk i nie sekwencja gazu ale zrobiłem 150kkm i żadnych komplikacji.

                                Komentarz


                                • #41
                                  No i stało się i u mnie - wtryski wymienione przy przebiegu około 40tys. km. Legenda Medów i LR jest już chyba wspomnieniem.
                                  Tu moje problemy z odpalaniem przy walniętych Medach: Forum - Octavia Club Polska
                                  SATYNOWA O2 Tour
                                  Z pozdrowieniami
                                  Bartek

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Fakt to cykanie potrafi zirytowac. Tak jak pisza poprzednicy. Auto wyjezdza z salonu fakt z LPG i po odpaleniu na zewnatrz to denerwujace "cyk-cyk-cyk-cyk" Moze kiedys sie przyzwyczaje i przestanie mi to przeszkadzac ale poki co wrrr........

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      andrus, przyzwyczaisz się Za jakiś czas przestaniesz je słyszeć.
                                      OIII 1.2 TSI 105 KM

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        wiesz.. w srodku rzeczywiscie jest cisza ale jak wychodzisz przed to juz troche boli..

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Moja żona jak ostatnio była ze mną w garażu i odpaliłem auto, a stała na zewnątrz, to zapytała "Co Ci tak cyka wpod maska? Masz tam jakąś bombe?" Sama jażdzi na czerwonych Valtekach, więc bardzo się zdziwiła, że to odgłosy od instalacji Lpg :wink:

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Jeżdżę już ponad 6 lat swoją Skodzinką i w tamtym roku po przejechaniu 95tys miałem problemy z listwą wtryskową koszt nowej dość spory, zaś w grudniu 2012 miałem znowu problemy z tą listwą, bo co się okazało, że to tak fabrycznie było, że miała się zapsuć. A co do cykania to podobno dobra jest mata wygłuszająca zaczepiona pod maską jak dieselu
                                            Mike

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez michal_octavia
                                              A co do cykania to podobno dobra jest mata wygłuszająca zaczepiona pod maską jak dieselu
                                              dużo nie daje...
                                              jak dla mnie to walor ewentualnie estetyczny, lub grzanie motoru w zimę szybsze i wolniejsze wychładzanie co dla mnie jest cenne przy taksówce
                                              Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez OCPtaxi
                                                Zamieszczone przez michal_octavia
                                                A co do cykania to podobno dobra jest mata wygłuszająca zaczepiona pod maską jak dieselu
                                                dużo nie daje...
                                                Potwierdzam, wygłuszenie maski nic nie daje. Wtryski są umieszczone na wysokości grila i przez gril najbardziej to Cykanie słychać. Jak padną to wymiana na inne wtryski sprawę rozwiąże :wink:

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  U nas przebieg ok. 35tys. i znów nierównomierna praca na biegu jałowym. Ostatnio wymieniali jeden wtrysk, zobaczymy co orzekna teraz :/

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Witam, czy u Was wtryski lpg też tak drgają czy tylko u mnie ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X