Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż tapicerki drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż tapicerki drzwi

    P.S : Jutro fotki po "polakierowaniu"

  • #2
    Demontaż tapicerki drzwi

    Przepraszam jak już było a nie znalazłem.
    Czy ma ktoś może wiedzę albo schemat jak zdemontować tapicerkę drzwi we wszystkich drzwiach? Octavia 2 z przed FL
    Można wskazać temat jeśli juz to gdzieś było.
    Z góry dziękuję.
    O II, 1.9 105KM. Było: BXE 110KM 255Nm Jest: ARL 171KM 348Nm

    Komentarz


    • #3
      Gdzieś na forum były zdjęcia z tego. ogólnie sprawa prosta. Zdejmujesz głośniczki w słupkach. Wyjmujesz klamki odpinasz odkręcasz w nich po 1 śrubce, odkręcasz śruby z rączek i na koniec w koło drzwi jest kilka śrubek (z boków i z dołu) o ile dobrze pamiętam jakieś małe torxy. Następnie tapicerkę do góry i do siebie. Oczywiście nie zapomnij po odłączać takich rzeczy jak lampki w drzwiach czy przyciski od szyb w drzwiach kierowcy
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz


      • #4
        blackrs, nie ma śrubek torx w OII. Były takie w OI. Tutaj są zatrzaski, które z reguły sie urywają i trzeba zakupić sobie nowe. U mnie chyba 2 sztuki tylko się nie urwało przy demontażu.

        Komentarz


        • #5
          o kurde chyba masz racje mogłem pomylić ops: z o1 bo tam też rozbierałem. fakt zatrzaski trzeba wczesniej sobie kupic bo lubia pękać
          BYŁA o1 rs
          BYŁA o2 1.6
          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

          Komentarz


          • #6
            Forum - Octavia Club Polska tu i jeszcze sporo by się znalazło

            Komentarz


            • #7
              Trigger, może to pomoże ci: Tapicerka
              Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za szybką odpowiedź, na pewno się przyda. Jutro po pracy przestudiuje wszystko, a na weekend się za to zabiorę. Te zatrzaski, spinki już nakupiłem tak na wszelki. Z tego co zauważyłem to już parę i tak jest połamanych.

                Ps. bo wyhaczyłem tylko demontaż drzwi przednich. Ma ktoś może wiedzę czy w przypadku tylnych jest podobnie?
                O II, 1.9 105KM. Było: BXE 110KM 255Nm Jest: ARL 171KM 348Nm

                Komentarz


                • #9
                  Koledzy potrzebuję szybkiej pomocy. Jestem w trakcie demontażu tylnych boczków w drzwiach i za cholerę nie mogę zdjąć korbki od szyby. Macie na to jakiś skuteczny sposób?

                  Komentarz


                  • #10
                    Arek80, ten dystans pomiedzy korbą a drzwiami przesuwasz i samo wychodzi

                    Komentarz


                    • #11
                      chcę zabrać się do rozbierania drzwi, gdzie mogę kupić zatrzaski o których piszecie ?

                      Komentarz


                      • #12
                        w aso lub sklepie z częściami motoryzacyjnymi
                        Mastershine - Auto Detailing Studio

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X