Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Perforacja lakieru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Perforacja lakieru

    ja w najbliższym czasie biorę się za czyszczenie turbo i muszę koniecznie doprowadzić blacharkę do porządku

  • #2
    [O2] Perforacja lakieru

    Jak w tamacie walczył ktoś z salonem skody na temat perforacji lakieru? Auto jest z 2005 r i w paru miejscach wychodzi rudzielec. Dziś byłem odrzucili parę miejsc bo niby od odprysku kamienia są, jest tylko ale wymagają brakujących przeglądów. Czy to jest jakoś do obejścia i zgodne z prawem???
    Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

    Komentarz


    • #3
      Podpinam się. Mam ten sam problem i proszę o poradę.
      nieruchomości Hiszpania

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez picia136
        ale wymagają brakujących przeglądów
        ale przeglądów z magiczną pieczątką ASO?

        Komentarz


        • #5
          Tak.i wpisu w ich systemie
          Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

          Komentarz


          • #6
            Mi tez wyskuje za kolami (niby od kamyków) ale mowic szczerze jak mi powiedzieli (jeżeli gw zostanie uznana) ze auto będzie na lawecie jechać (chyba do białego) to ich pi*** i zrobie sam a nie wiadomo czy uznaja bo kilka przegladow było poza aso

            na polgas.pl (chyba) masz kawalek wyciągu z prawa - powinni mimo to uznac, u mnie tez ale czekam na odpowiedz
            O2 2006, 1.9 TDI BXE 105km teraz Superb I

            Komentarz


            • #7
              Ja właśnie nie wiem gdize to zgłosić czy to jest zgodne z prawem bo co ma przegląd do perforacji?
              Gdzie to można zgłosić wie ktoś?
              Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez picia136
                co ma przegląd do perforacji
                w warunkach gwarancji masz napisane, że gwarancja na blachy jest ale pod warunkiem okresowych(określonych dla każdego modelu) przeglądów powłoki lakierniczej i bacharskiej w ASO

                nie myl tego z przeglądami serwisowymi
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Witam
                  miałem malowany dach na gwarancji w zeszłym roku w mojej octavii 2008r
                  podstawą uznania gwarancji na blachę są przeglądy okresowe w moim przypadku co 2 lata lub 30 kkm. Pan od gwarancji na kalkulatorze przeliczał co ile był każdy przegląd, powiedział że gdybym o 1 km przekroczył SAP nie uzna gwarancji. Mówił tez że wszystkie rdzawki jeżeli by były w okolicach nadkoli progów, maska od kamieni to nie uznają bo uszkodzenia mechaniczne
                  Jest O2Fl CFHC, Passat B6 1.9tdi BLS
                  Była O2FL BXE, Audi A2 1.4TDI,
                  Była O2 BXE
                  Była O1 1.8T + automat

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    Zamieszczone przez picia136
                    co ma przegląd do perforacji
                    w warunkach gwarancji masz napisane, że gwarancja na blachy jest ale pod warunkiem okresowych(określonych dla każdego modelu) przeglądów powłoki lakierniczej i bacharskiej w ASO

                    nie myl tego z przeglądami serwisowymi
                    Przy każdym przeglądzie okresowym masz kontrole lakieru - zaznaczją to w książce serwisowej. A czy ją rzeczywiście robią to już inna sprawa :roll:

                    Komentarz


                    • #11
                      Po zimie znalazłem w swojej Octavii ( 2008r ) rudą kropkę pod naklejką na tyle progu. Podjechałem do ASO ( Auto - Wimar w Warszawie ) z zapytaniem czy jest na to jakaś gwarancja , popatrzyli w historię auta i stwierdzili że nie ma problemu bo auto regularnie serwisowane ( wpisy w książkę ). Octavia została obejrzana , obfotografowana przy okazji znaleźli jakiegoś małego rudzielca na tylnej klapie i dostałem info że trzeba czekać na odpowiedź z centrali. Po dwóch tygodniach telefon że mamy zielone światło i można naprawiać i naprawili . Cztery dni w serwisie i wróciła naprawdę jak nowa , czyściutka , pachnąca i pięknie polakierowana bez żadnych różnic w kolorze ! Miałem farta !?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Marcinooo
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        Zamieszczone przez picia136
                        co ma przegląd do perforacji
                        w warunkach gwarancji masz napisane, że gwarancja na blachy jest ale pod warunkiem okresowych(określonych dla każdego modelu) przeglądów powłoki lakierniczej i bacharskiej w ASO

                        nie myl tego z przeglądami serwisowymi
                        Przy każdym przeglądzie okresowym masz kontrole lakieru - zaznaczją to w książce serwisowej. A czy ją rzeczywiście robią to już inna sprawa :roll:
                        Właśnei kolega dobrze mówi. Mi w Ganinex Katowice powiedziano, że Skoda niema odrębnych przeglądów lakieru tak jak np Renault i jedynie to robią podczas okresowych przeglądów...
                        Taki haczyk żeby zamiast 50 zł za obejrzenie lakieru skasować za przegląd...

                        Komentarz


                        • #13
                          koledzy, od 2 lat jest unijna dyrektywa, że bierzące serwisowanie może odbywac się poza ASO.
                          Do ASO mozna podjechać tylko na przegląd powłoki lakierniczej- trzeba po prostu powołać się na konkretny przepis a jak odmówią to poprosić o to na piśmie :wink:
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                            koledzy, od 2 lat jest unijna dyrektywa, że bierzące serwisowanie może odbywac się poza ASO.
                            Do ASO mozna podjechać tylko na przegląd powłoki lakierniczej- trzeba po prostu powołać się na konkretny przepis a jak odmówią to poprosić o to na piśmie :wink:
                            jakie bo pierwszy raz słysze cos takiego

                            to nie je ford tylko skoda we fodzie faktycznie jest cos takiego
                            ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                            ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                            Komentarz


                            • #15
                              S3 CHRIS, jest nawet temat o tym :wink:

                              Forum - Octavia Club Polska
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                ja zglaszalem 6 elwmentów do malowania bo rudy zaczyna się wkradać,podjechalem fotki z miernikiem zrobili popatrzyli w ksiazke i gwarancje uznali mi na 4 elementy musze jeszcze powalczyć o te 2 pozostale do lakierni 15 lipca jade na nowy lakierek,mie miałem zadnych problemów ani robione pod gore przez aso. :wink:
                                Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                                obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  S3 CHRIS, jest nawet temat o tym :wink:

                                  Forum - Octavia Club Polska
                                  ja nie mowie o przegladach bo to mozna powiedziec ze od wejscia do EU mamy GVO

                                  pytam o przeglad w ASO samej powłoki lakierniczej
                                  ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                  ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Panowie , jak tak czytam to normalnie nie wierze . Zeby autko 2005 czy juz z '08 dostawalo wysypke rudej , to gdzie te 12 lat gwarancji . Octavki moga nie dociagnac . Niby octy sa zabezpieczone itd.ale gorzej z lakierem tzw. ekologicznym . W swojej 13 letniej Bravie dopiero ruda zaczela wychodzic od podwozia ale znajac zycie jeszcze kilka lat pojezdzi
                                    Profil O2 Tour'ek -> http://www.autocentrum.pl/awc/bezele...-octavia-2012/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez bezelex
                                      Panowie , jak tak czytam to normalnie nie wierze . Zeby autko 2005 czy juz z '08 dostawalo wysypke rudej , to gdzie te 12 lat gwarancji . Octavki moga nie dociagnac . Niby octy sa zabezpieczone itd.ale gorzej z lakierem tzw. ekologicznym . W swojej 13 letniej Bravie dopiero ruda zaczela wychodzic od podwozia ale znajac zycie jeszcze kilka lat pojezdzi
                                      czyli lakiery tzn wodne niestety unia wymaga stosowania takich chociaz konwencja jest nadal w PL sprzedawana ale na rach dostaniesz iwpis ze nie mozna stosowac do laku aut :wink:
                                      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X