Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 Tour 1.6 MPI LPG] Przecieranie sie przewodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 Tour 1.6 MPI LPG] Przecieranie sie przewodu

    Zamieszczone przez vaz
    Jest duże ryzyko uszkodzenia/odkształcenia rantu progu. OII punkt podparcia podnośnika ma w podwoziu, za rantem :idea:
    W sumie racja kupię żabę i nie będę się przejmował.
    Poczytałem trochę i w sumie octavia/golf maja miesca dedykowane do umiejscowienia żaby:

    W sumie z przodu jak by się wycięło kawałek plastyku to można chyba żabę podstawić za progiem.

  • #2
    [O2 Tour 1.6 MPI LPG] Przecieranie sie przewodu

    Witam,
    Dzisiaj podczas rocznego przegladu diagnostycznego (przebieg 46tys km) pan diagnosta dopatrzyl sie sladow przetarcia przewodu z plynem chlodniczym ze zbiornika wyrownawczego z przewodem od wtryskow gazowych. Niestety gdy silnik pracuje oba przewody sie ocieraja i w wyniku drgan przeciera sie slabszy - w tym przypadku ten ze zbiornika wyrownawczego z plynem chlodniczym. W przyszlosci przewod moze sie przetrzec calkowicie i mamy gwarantowane holowanie. Szczegoly na zdjeciu, ktore wyglada podobnie jak u mnie. Sprawdzcie u siebie czy tez wam sie te przewody ocieraja i czy macie jakis pomysl zeby inaczej je ulozyc? Moim zdaniem ten przewod z plynem chlodniczym powinien isc nizej ale nie mam pomyslu jak go inaczej ulozyc.
    Załączone pliki
    Rafał

    Komentarz


    • #3
      dac dłuzszy troche i mozna by sciągnąc opaską do czegoś zeby sie nie dotykały. lub ewentualnie załapac ten opaską do czegos i troche podciągnąć
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        A nie można minimalnie przekręcić tego całego ustrojstwa z gazem delikatnie do góry? Z prawej strony jest na opasce z gumowym przewodem ale nie wiem dokładnie jak jest umocowane z lewej strony.

        Komentarz


        • #5
          A nie lepiej zrobić mocowanie wtryskiwaczy jak u mnie :



          Problem masz wtedy rozwiązany , opis jak to zmienić tutaj

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez rafall79
            Moim zdaniem ten przewod z plynem chlodniczym powinien isc nizej
            Przewód idzie tam gdzie powinien. Ach ten cudowny montaz LPG przez ASO.

            Komentarz


            • #7
              rafall79, powiem Ci, że mam tak samo zamontowane i od 6 lat nie zdarzyło się, żeby te dwa przewody przetarły się
              Mike

              Komentarz


              • #8
                Zawsze można owinąć przewody ducktape i złapać trytytką.

                Komentarz


                • #9
                  u mnie na przewodzie z plynem chlodniczym sa slady przetarcia, wiec po jakims czasie on peknie. tymczasowo owinalem tasma przewod chlodniczy w miejscu scierania i najwyzej wezme jeszcze na jakas opaske zeby te przewody byly na stale ze soba zlaczone
                  Rafał

                  Komentarz


                  • #10
                    rafall79 powiedz mi kolego w jaki sposób odkręcasz filtr oleju po tym zamontowaniu listwy ... brak słów .

                    Komentarz


                    • #11
                      Aligator1, nie jest to trudne. Skoro wymiana oleju to podnośnik lub kanał to od spodu auta odkręca się dolną osłoną silnika i dostęp jest prosty.
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz


                      • #12
                        dokladnie wymiana oleju od spodu - no problem
                        Rafał

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X