Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola spalania paliwa ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrola spalania paliwa ?

    klarus, fajnie się bujasz :roll:

  • #2
    Kontrola spalania paliwa ?

    Witam posiadaczy poj. Skoda. A więc posiadam Skodę II rocznik 2008 podobno Mint z silnikiem 1,9 / 105 km/ a wcześniej to była Fabia 1,9 ,oraz Skoda I Tur też z silnikiem 1,9.Ale dorzeczy w poprzednich samochodach mogłem obserwować ile np. . na trasie mi spala a w obecnym modelu chociaż młodszy to nie mogę ??? czy jest możliwość to usprawnić i jeszcze jedna sprawa po wciśnięciu zapalniczki nagrzewa się , ale trzeba ją przytrzymywać nie wyskakuje sama . Pozdrawiam Ps jeśli to ma znaczenie przy pierwszej rejestracji podałem pojemność silnika i pierwszą z brzegu i jakąś literkę bo nie wiedziałem co napisać . .

    Komentarz


    • #3
      Zdzisław51, Witamy!
      1. Nie ten dział.
      2. Temat już był poruszany na forum.
      3. Brakuje u Ciebie pełnego komputera pokładowego, tzw. MFA. Musisz wymienić manetkę (ta od wł./wył. wycieraczek) i aktywować w komputerze auta. Wersji Mint nie należała do najbogatszych co do wyposażenia.
      4. Skoro zapalniczka nie chce wyskoczyć to znaczy że słabo się nagrzewa. Sprawdź bezpiecznik albo wyciągnij gniazdo zapalniczki i podegnij blaszki, które ją powinny trzymać.
      5. Kod silnika AHF jest dla Octavii I. Swój możesz sprawdzić w naklejce w książce serwisowej, na obudowie rozrządu lub na naklejce w bagażniku (koło koła zapasowego).
      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

      _______
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        Czarna_LK, manetka nic nie da.
        Zdzisław51, w wersji Mint konieczna jest wymiana modułu kierownicy.
        Forum - Octavia Club Polska
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz


        • #5
          Jak w temacie ???

          Serdeczne dzięki za bardzo szybką odpowiedż no cóż drogo to wyjdzie bo trzeba modół , wajchę bo kierownicę multi. przy ///okazji wymienić /// można kupić w miarę no i ktoś musi jeszcze to poskładać. Serdeczne pozdrowienia.

          Komentarz


          • #6
            Zdzisław51, ja wiem czy tak drogo? 350 to moduł kosztował 6 lat temu, teraz już pewnie trochę taniej jest
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              jak w temacie ???

              Witam Cię rafiki i pozdrawiam.Chyba poprzestanę w tym temacie i tak zostanie jak jest raz jeszcze dziękuję za pomoc / sugestie / w temacie. Ps mój syn jadąc z Warszawy do Rudy Śląskiej przejeżdża przez Częstochowę Pozdrawiam i miłego weekendu

              Komentarz


              • #8
                Zdzisław51, oczywiście, decyzja należy do Ciebie
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  Jak w temacie ???

                  Witam ponownie miło się z Tobą gaworzyło ale tzw. gadżet to jakby był to by był , a; jest tak jak jest a to nie wpływa na bezpieczeństwo na drodze tylko dla własnego ego pozdrawiam. :roll: Ps a tak przy okazji odczytałem w samochodzie te literki w bagażniku odpowiadające za typ i model silnika i jego wyposażenia i jest 1,9 AXE

                  Komentarz


                  • #10
                    Zdzisław51, na pewno AXE? Ten silnik był montowany tylko w VW Transporterze (i jego odmianach), ma 2,5 l pojemności i 5 cylindrów. Jeśli Octavia 1 to może być AXR, a jeśli Octavia 2 to pewnie BXE
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak w temacie ???

                      Witam ponownie . Jeszcze raz sprawdzę jak będę w garażu i odpowiem a tak to w ogóle dzięki za kontakty pozwalające wyjaśnić sprawę do końca . pozdrawiam. :?:

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X