Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BKD - diagnoza świec żarowych???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • BKD - diagnoza świec żarowych???

    Panowie, dziobie dalej temat mojego diesla. Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek ponieważ szukajka na tym nowym forum jakoś dziwnie działa hmmm albo ja jeszcze niedouczony :P

    Niskie temperatury ujawniły nową usterkę - autko odpala lecz przez kilka sec telepie nim jakby złapały nie wszystkie cylindry, dopiero po chwili łapie równe obroty puszczając siarczystego bąka głównym podejrzanym są świece żarowe. Dodam, że naklepane mam juz 320kkm i jeszcze przy żarowych nie było nic robione. Jednak moje pytanie: czy uszkodzone świece nie powinny błędu wywalić? Podpiąłem kabelek, VCDS czysty. W BKD świece żarowe są skitrane są pod pokrywą zaworów. Czy da się je jakoś sprawdzić bez demontażu pokrywy? Z drugiej strony może już są tak wyeksploatowane, że nie dają rady ale nie na tyle przepalone żeby błąd wyrzucić?

  • #2
    Z pewnością w BKD i Octavii 1Z5 przepalona świeca żarowa powinna wywalić błąd po podłączeniu VCDS-a. Ale całkiem możliwe że jest jak piszesz, że jakoś tam jeszcze grzeją ale są już na tyle słabe że nie mogą już dogrzać odpowiednio cylindra i stąd drgawki na zimnym. Skoro jesteś pewien że dotąd nie były wymieniane to sprawa jasna,są do wymiany. Raczej nie ma sposobu ich sprawdzenia bez demontażu pokrywy.

    Komentarz


    • #3
      Ja mam pytanie trochę z innej strony wymieniłem BLS 4 świece żarowe i przy tych mrozach co były na podlasiu -20 sie potrafiła zapalać i migać kontrolka świec żarowych czasem dość długo czasem mniej co może być przyczyną?

      Komentarz


      • #4
        bez wyjęcia świecy nie zdiagnozujesz ich.
        świeca albo grzeje albo nie, przekaźnik odpowiada za czas grzania...

        więc - wyjmij świece, sprawdz ją "na stole" - potem ewentualnie wymieniaj jeśli któraś nie świeci

        Komentarz


        • #5
          ale auto paliło normalnie jedynie sam błąd na desce sie pojawiał

          Komentarz


          • #6
            Sprawdź czy świeci Ci stop z tyłu.
            Nie dam teraz pewności, Ale kiedyś w innym aucie (z grupy vag) zaswicila mi się kontrolka i walniety był czujnik stopu pod pedalem...

            Komentarz


            • #7
              Ale tak jak mówię, głowy nie dam

              Komentarz


              • #8
                Właśnie też to podejrzewałem chyba zmienię czujnik stopu..a jeszcze pytanie o tempomat mam nagle przestał działać a działał nie wiem co jest grane....

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez patkam_07 Zobacz wpis
                  Właśnie też to podejrzewałem chyba zmienię czujnik stopu..a jeszcze pytanie o tempomat mam nagle przestał działać a działał nie wiem co jest grane....
                  tempomat jest powiązany z czujnikiem stopu...

                  Komentarz


                  • #10
                    Miałem tak samo światła stopu świeciły a tempomat nie działał. Po wymianie czujnika stopu choroba wyleczona

                    Komentarz


                    • #11
                      dzięki za pomoc zmienię i dam znać czy pomogło.

                      Komentarz


                      • #12
                        W bkd swiece powinno sie wymieniac co ok 60 tys km . Niestety trzeba zdjac pokrywe zaworow. Nie zawsze wala bledami. Objaw telepania to rowniez egr np.
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                          W bkd swiece powinno sie wymieniac co ok 60 tys km
                          no stary, bez jaj..... ten samochód do ok 250kkm latał jako służbowy i był serwisowany wyłącznie w ASO. Mam pełny wyciąg z czynności serwisowych - żadne ASO nawet nie powąchało tych świec no ale dlaczego ja się w ogóle temu dziwię

                          Dzisiaj wieczorkiem autko odstawiłem do mojego fachmana. Dam znać jak się pacjent czuje po wymianie świec.

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak dziala ASO
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • #15
                              Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale jak na razie po wymianie świec najniższa temperatura w jakiej odpalałem to -8stC.
                              Jakiegoś dzikiego szału oczywiście nie ma natomiast wyraźnie czuć równiejszą pracę po odpaleniu w niższej temperaturze. Świece wykręciły się bez żadnego problemu pomimo dużego przebiegu - to akurat zaleta skitrania w BKD świec pod pokrywą zaworów. Świece były sprawne dlatego komp nie wywalał błędów. Natomiast po przebiegu 320kkm ich efektywność była dyskusyjna. Całość wyszła mnie 380zł (4 świece bosch, uszczelka pod pokrywę zaworów, robocizna).

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X