Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wymienic xenon w Octavii 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wymienic xenon w Octavii 2

    Witam wszystkich.

    Mam takie pytanko, jak wymienic xenon w octavii przed liftem? Czy jest to trudne? Wymienial ktos i ma jakies rady? Do tej pory nie wymienialem zadnego xenona a szkoda by bylo uszkodzic go.

    Aaa... Zapomnialbym. Do tej pory nigdzie nie moglem znalesc takiego poradnika, znalazlem tylko jak wymienic zarowke halogenowa

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez pawD; 42410.

  • #2
    odczepiasz zatrzask i wysuwasz suwak lampy w zderzaku, odkręcasz nakrętkę plastykową białą z tyłu lampy
    wysuwasz lampę do przodu z podstawy i odczepiasz wtyczkę
    dalej już z górki, odkręcasz i odpinasz pokrywę komory xenona
    tam masz wtyczkę i oprawkę żarnika , jak zobaczysz to dasz radę
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Zenon wymieniasz tak samo jak żarówkę halogenowa..

      Komentarz


      • #4
        Na prawde? Nie spodziewalem sie tego w sumie, myslalem, ze to jest bardziej skomplikowane. W takim razie dziekuje Panom bardzo za pomoc.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
          Zenon wymieniasz tak samo jak żarówkę halogenowa..
          Doprawdy ?, a nie przypadkiem żarnik jest przykręcany dwiema śrubkami ?.


          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

          Komentarz


          • #6
            Chodziło mi o zasadę...

            Wszystkie czynności związane z wymianą, czyli w kolejności z wyjęciem lampy, dotarciem do żarnika są takie same jak w przypadku żarówki halogenowej...a już czy aby wyjąć żarówkę , czy odkręcić żarnik - to już jest przy wszystkich poprzedzających czynnościach - to drobnostka..

            Komentarz


            • #7
              Taak... chłopak wyciągnie reflektor, odepnie wtyczkę ,ściągnie dekielek, i na końcu się okaże, że nie ma torx-a, żeby odkręcić żarnik, bo myślał, że tam jest sprężynka jak przy H7...


              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

              Komentarz


              • #8
                Szukasz problemów tam gdzie ich nie ma....

                No i trudno - w ciągu minuty założy lampę spowrotem -, załatwi torxa i w ciądu kolejnej minuty zdemontuje lampę , docierając do żarnika...
                Ostatnio edytowany przez Jacek7210; 32227.

                Komentarz


                • #9
                  Panowie nie ma co sie klucic. Zarniki wymienione, a co do torxa to wiedzialem o tym. Po prostu myslalem, ze to jest bardziej skomplikowane a jak sie okazalo bylo banalnie proste. Mialem obawy z wyjeciem tej wtyczki od zarnika zeby go nie uszkodzic ale jak przyjrzalem sie na pewnym filmie na youtube trzeba mocniej to zrobic i latwo poszlo. Xenony swieca o wiele lepiej niz oryginalne i czy to mozliwe, ze od poczatku produkcji nie byly wymieniane ani razu mimo, ze samochod ma juz 10 lat?

                  Tak samo pytanie mam co do odblysnikow. Da sie je wymienic bez rozklejania lampy?

                  Komentarz


                  • #10
                    palniki 10 lat? nie sądzę
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      W mojej poprzedniej wytrzymały 6 lat i dopiero od 2012 jeżdziłem na włączonych dziennych poprzez halogeny ,a od 2006 na trybie skandynawskim

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                        palniki 10 lat? nie sądzę
                        Moje wytrzymały 10 lat, eden zaczął migać co jakiś czas, ale nie robił stroboskopu, świeciły poza tym dość ładnie, choć po wymianie zrobiła się znacząca różnica na plus, mimo, że jeszcze się nie do końca rozjaśniły.

                        Komentarz


                        • #13
                          pawD chodzi Ci o soczewki? Tak da się je wyciągnąć tyłem, ale jest to robota dla osób o mocnych nerwach, i niskończonych pokładach cierpliwości...


                          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                            pawD chodzi Ci o soczewki? Tak da się je wyciągnąć tyłem, ale jest to robota dla osób o mocnych nerwach, i niskończonych pokładach cierpliwości...
                            No tak, tylko taka czysta soczewka świeci o wiele lepiej, ja wyczyściłem tylko od wewnątrz i już było znacznie lepiej.

                            Komentarz


                            • #15
                              Posiadacie w swojej Octavii w zapasie żarnik, żeby w razie czego wymienić go w drodze?
                              VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie... co jest sprzeczne np. słowackimi przepisami gdzie wymagane są zapasowe żarówki, i zgodne z wytycznymi producenta który twierdzi, że żarnik musi być wymieniony w serwisie (wysokie napięcie)


                                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X