Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

automatyczne światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • automatyczne światła mijania

    Witam, Posiadam Octavie II przed FL i mam uruchomione automatyczne swiatla mijania. Tzn zawsze po przekreceniu kluczyka stacyjki swiatla mijania sie zapalaja. Mam pytanie w jaki sposob moglbym to wylaczyc ? Czy trzeba to zakodowac a pomoca VCDS ? Czy tez jest gdzies wylacznik tego automatu ? Taki wylacznik mam na przyklad w Fabii II przed FL.

  • #2
    Nie masz w tej opcji, że zaciągnięty hamulec ręczny to światła nie świecą ?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Octava4x4 Zobacz wpis
      Nie masz w tej opcji, że zaciągnięty hamulec ręczny to światła nie świecą ?
      tą opcje musisz zakodować VCDS-em
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • #4
        Mam ten sam problem co kolega lukasz921. Patrzałem na kabelek vcds ale wydaje mi się, że on obsługuje tylko roczniki do 2004. Ktoś może podesłać link jaki kabelek, interfejs zakupić do O2 2008r.1Z5.
        Nie wstydź się kliknij POMÓGł

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
          Mam ten sam problem co kolega lukasz921. Patrzałem na kabelek vcds ale wydaje mi się, że on obsługuje tylko roczniki do 2004. Ktoś może podesłać link jaki kabelek, interfejs zakupić do O2 2008r.1Z5.
          twoje auto obsłuży już VCDS 10,6. Jam mam ten sam rocznik i taki kablem programowałem, teraz mam nowszą wersję VCDS 17,8 a stary leży może będzie ktoś chciał.
          pozdrawiam
          roberta

          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

          http://chomikuj.pl/Roberta9

          Komentarz


          • #6
            roberta. Ten kabel VCDS 10,6 jakiego potrzebuje programu? Czy on jest kompatybilny z VAGiem lub Polskim-VAGiem?
            Nie wstydź się kliknij POMÓGł

            Komentarz


            • #7
              Drodzy koledzy na aliexpres znalazłem taki kabel za 38pln
              Najlepszy VAG CAN PRO MAGISTRALI CAN + UDS + k-line S.W VCP Skaner Lepiej niż VCDS Wersja 5.5.1 i ODIS Darmowa Wysyłka
              Czy z tym kablem można coś zadziałać.
              Nie wstydź się kliknij POMÓGł

              Komentarz


              • #8
                Można, ale jest trudniejszy w obsłudze niż VCDS.
                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
                  roberta. Ten kabel VCDS 10,6 jakiego potrzebuje programu? Czy on jest kompatybilny z VAGiem lub Polskim-VAGiem?
                  to jest komplet kabel i oprogramowanie dodatkowo mogę dołożyć labelki PL
                  Ostatnio edytowany przez roberta; 1013.
                  pozdrawiam
                  roberta

                  Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                  http://chomikuj.pl/Roberta9

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez lukasz921 Zobacz wpis
                    Witam, Posiadam Octavie II przed FL i mam uruchomione automatyczne swiatla mijania. Tzn zawsze po przekreceniu kluczyka stacyjki swiatla mijania sie zapalaja. Mam pytanie w jaki sposob moglbym to wylaczyc ? Czy trzeba to zakodowac a pomoca VCDS ? Czy tez jest gdzies wylacznik tego automatu ? Taki wylacznik mam na przyklad w Fabii II przed FL.
                    Odpowiadając na Twoje pytanie - tą opcję wyłączyć możesz za pomocą kodowania w VCDS

                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                      Można, ale jest trudniejszy w obsłudze niż VCDS.
                      Dla czego trudniej? Ma inny program? Ja chcę taki kabel który będzie śmigał z VAGiem 409 albo z Polskim-Vagiem.
                      Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis

                        to jest komplet kabel i oprogramowanie dodatkowo mogę dołożyć labelki PL
                        Jaka cena? Napisz na PW
                        Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
                          Dla czego trudniej? Ma inny program?
                          Jest to całkowicie inny program..

                          Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
                          Ja chcę taki kabel który będzie śmigał z VAGiem 409 albo z Polskim-Vagiem.
                          Tymi programami w O2FL nic nie zdziałasz. Minimum to taki jaki oferuje roberta
                          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                          ​​​
                          Grzegorz

                          Moja Ambitna Czarnula

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                            Jest to całkowicie inny program..


                            Tymi programami w O2FL nic nie zdziałasz. Minimum to taki jaki oferuje roberta
                            I wszystko jasne. Dzięki.
                            Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                            Komentarz


                            • #15
                              A orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku tanio można przeprogramować te światła mijania tak żeby zapalały się dopiero po spuszczeniu ręcznego hamulca. Czy to jest wogóle do zrobienia w O2 1Z5?
                              Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
                                A orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku tanio można przeprogramować te światła mijania tak żeby zapalały się dopiero po spuszczeniu ręcznego hamulca. Czy to jest wogóle do zrobienia w O2 1Z5?
                                skontaktuj się z krzynol . Mieszka w Baninie.
                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                ​​​
                                Grzegorz

                                Moja Ambitna Czarnula

                                Komentarz


                                • #17
                                  Światła mijania po spuszczeniu ręcznego ?
                                  Mam rozumieć że światła mijania zakodowane jako dzienne (i nie pamiętam czy było można zrobić mijania ale przeciwmgielne albo drogowe, tak), bo tylko kojarzę że jest możliwość zakodowania aby były wyłączone po zaciągniętym ręcznym.
                                  georgg i oolsztyniak może wyprowadzicie mnie z błędu ?
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    aryziomex można
                                    LC,11,2,DRL poprzez swiatla mijania
                                    i jak spuścisz ręczny to będą się świecić mijania.
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tryb skandynawski to się zwie.
                                      zaciągasz ręczny gasną "dzienne"
                                      Tylko kodowanie mijania jako światła do jazdy dziennej jest bez sensu moim zdaniem.
                                      Chyba że masz ustawione "auto" i tak było od nowości.
                                      ale i to można przekodowac i dzienne w halogenach zrobić.
                                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No tak ale jeśli będą zakodowane jako dzienne, w innym wypadku to nie zadziała.
                                        Przynajmniej taką wiedzę posiadam
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                          Tryb skandynawski to się zwie.
                                          zaciągasz ręczny gasną "dzienne"
                                          Tylko kodowanie mijania jako światła do jazdy dziennej jest bez sensu moim zdaniem.
                                          Chyba że masz ustawione "auto" i tak było od nowości.
                                          ale i to można przekodowac i dzienne w halogenach zrobić.
                                          Jak popatrzysz na cenę żarówki h7 a h8 zobaczysz sens, chyba że masz xenony.
                                          W przypadku h7 to ustawienie dodatkowo ustawić dzienne na 30% znacznie wydłuża żywotność żarówki
                                          pozdrawiam
                                          roberta

                                          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                          http://chomikuj.pl/Roberta9

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            roberta Czemu ? H8 kupuje się u majfrendów za śmieszną cenę, jest ona biała (koszt jednej to 5 zł) tak więc ja również nie widzę sensu aby miały świecić mijania jako dzienne :P

                                            Jak coś polecam tego rodzaju do p.mgielnych, ładnie świecą (nie wiem jak w mgłę, obstawiam że kiepsko)
                                            5.77zł |Żarówki halogenowe światła przeciwmgielne samochodu intensywna biała H11 H7 H4 H3 H1 H8 HB3 HB4 9005 9006 żarówki halogenowe 55W 12V reflektory lampa D030|hb4 9005|headlight lampsuper white - AliExpress
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Panowie, mi nie chodzi o wyższość mijania nad dziennymi tylko o to że po przekręceniu stacyjki od razu włączają się mijania które łącznie z grzaniem świec pobierają prąd. Zmieniając tę opcję i wyłączając światła zyskuję trochę prądu. Chyba nie muszę tłumaczyć, że jak jest lub będzie -20°C to liczy się każdy volt i watt.
                                              Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis

                                                Jak popatrzysz na cenę żarówki h7 a h8 zobaczysz sens, chyba że masz xenony.
                                                W przypadku h7 to ustawienie dodatkowo ustawić dzienne na 30% znacznie wydłuża żywotność żarówki
                                                No bez przesady. H8 Osram kosztuje 40 zł, Hella połowę tego. Czy to taki wielki koszt?
                                                Dobre H7 też kosztuje 30-40 zł.
                                                A to czy jej słabsze świecenie wydłuży jej życie ... to można polemizować.


                                                Zamieszczone przez OVER Zobacz wpis
                                                Panowie, mi nie chodzi o wyższość mijania nad dziennymi tylko o to że po przekręceniu stacyjki od razu włączają się mijania które łącznie z grzaniem świec pobierają prąd. Zmieniając tę opcję i wyłączając światła zyskuję trochę prądu. Chyba nie muszę tłumaczyć, że jak jest lub będzie -20°C to liczy się każdy volt i watt.
                                                Przekodujesz to w VCDS
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  oolsztyniak a jeśli ma się dzienne i zakodowany tryb skandynawski, do tego czujnik deszczu/zmierzchu to jak to zakodować aby mijania również były wyłączane po zaciągnięciu ręcznego ?
                                                  Chyba się nie da ?
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X