Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Zgasły zegary, nie odpala, mechanicy rozkładaja ręce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Zgasły zegary, nie odpala, mechanicy rozkładaja ręce

    Witam.

    Temat dotyczy samochodu szwagra, Skoda Octavia II, 1,6, 102KM, BSE, 2009r., przebieg ok. 140tyś pewny, kupiony od kolegi z pracy, który był pierwszym właścicielem, auto z gazem od nowości. Jakieś 2 tygodnie temu szwagier wsiadając do auta i próbując je odpalić zastał oto taki stan: licznik bez podświetlenia, auta kręci rozrusznikiem ale nie odpala (chyba immo odcina), światła się palą, radio gra. Szwagier oddał samochód do naprawy do warsztatu. W warsztacie elektryk stwierdził, że uszkodzone są zegary i że w Krakowie jest super świetna firma, która naprawia zegary. Z góry już poinformowali szwagra, że biorą 600zł za naprawę zegarów? (dziwne że wiedzieli z góry ile naprawa zegarów będzie kosztowała nie znając dokładnej przyczyny). Szwagier kontaktował się z firma z Krakowa od zegarów z pytaniami jak to jest że biorą 600zł z góry bez względu na to, czy poprawią jeden zimny lut czy będzie jakaś grubsza naprawa - odpowiedzieli, że tak biorą 600zł bez względu na to w jaki sposób będzie przeprowadzona naprawa. Dodatkowo szwagier zapytał się czy będzie opis naprawy, co było zrobione odpowiedzieli, że nie udzielają takich informacji - dziwne. Zegary po kilku dniach wróciły ze specjalistycznego warsztatu z naprawy z informacją, że nie da się połączyć z zegarami i rzekomo nie da się naprawić z informacją że za sprawdzenie należy zapłacić 127zł. I w sumie skończyło się na tym że firma do której zaprowadził auto wystawiła paragon na kwotę 340,00zł. (127zł firmie z Krakowa za sprawdzenie zegarów + 60zł za wysyłkę + 153zł za sprawdzenie elektroniki firmie do której auto zaprowadził do naprawy).

    Poniżej załączam zdjęcie paragonu.


    Teraz mam pytanie co robić dalej z autem jak to naprawić?


    A drugie pytanie czy warsztat który skasował od szwagra 340zł zrobił to słusznie, nie naprawiając auta i w sumie według mnie nie postawił żadnej wiarygodnej diagnozy? Czy warto próbować odzyskać pieniądze np. przez Rzecznika Praw Konsumenta?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez grzes133; 32687.

  • #2
    Opłata pobrana za usługę. A że nie dało się naprawić to nikt za free roboty wykonywać nie będzie. Wiadomo że boli ale za pracę nawet nieudaną zapłata się należy. Chyba że ustalone zostanie wcześniej, że owszem zapłacę ale jak naprawisz, jak nie to nie.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      A licznik reaguje na włączenie świateł postojowych, długich, otwarcie i zamknięcie drzwi ? czy totalnie czarny bez śladów reakcji ?
      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

      OCP Poznań -> Mapa Spotów

      Komentarz


      • #4
        grzes133 - a ten topic czytałeś?
        [OII BXE] Zgasł w trakcie jazdy - brak błędów - Octavia Club Polska

        Komentarz


        • #5
          Przekaznik to tylko kwestia polaczenia w aucie.

          Jak licznik nie laczy sie z komputerem na stole, to oznacza ze jest padniety i tyle.

          Czyli nowy licznik + kodowanie i woz bedzie sprawny, oczywiscie pod warunkiem ze ktos jednak nie sciemnial z brakiem mozliwosci polaczenia urzadzenia diagnostycznego na stole.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
            A licznik reaguje na włączenie świateł postojowych, długich, otwarcie i zamknięcie drzwi ? czy totalnie czarny bez śladów reakcji ?
            Nie reaguje na nic.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
              Opłata pobrana za usługę. A że nie dało się naprawić to nikt za free roboty wykonywać nie będzie. Wiadomo że boli ale za pracę nawet nieudaną zapłata się należy. Chyba że ustalone zostanie wcześniej, że owszem zapłacę ale jak naprawisz, jak nie to nie.

              Hmm skoro tak jest jutro zakładam warsztat. 10 takich klientów, coś podłubie coś pokręcę, podepnę pod kompa potem powiem "Panie nie wiem co jest" i proszę 340,00zł proszę jechać dalej do kogoś innego. Miesięcznie mam 3400zł. Tylko żyć.

              Płacić za nieudolnictwo? za co?





              Ostatnio edytowany przez grzes133; 32687.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                To jest mój wątek u mnie też chcieli wymieniać pół auta losowi mechanicy, bo niestety mój sprawdzony mechanik się rozchorował. Diagnozy jakie słyszałem już przez telefon skutecznie zmobilizowały mnie, aby samemu drążyć temat.

                grzes133 na szczeście jeśli umiesz zdemontować licznik, to sam na stale możesz sprawdzić czy licznik startuje po podaniu zasilania. Napisz tylko czy ta Octavia to przed FL, FL czy Tour.
                Potrzebujesz zasilacz 12V ok.1A.


                Ostatnio edytowany przez ducker; 26064.
                ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                OCP Poznań -> Mapa Spotów

                Komentarz


                • #9
                  Mieszkam od szwagra 150km także nie dam rady podłączyć licznika.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez grzes133 Zobacz wpis


                    Hmm skoro tak jest jutro zakładam warsztat. 10 takich klientów, coś podłubie coś pokręcę, podepnę pod kompa potem powiem "Panie nie wiem co jest" i proszę 340,00zł proszę jechać dalej do kogoś innego. Miesięcznie mam 3400zł. Tylko żyć.

                    Płacić za nieudolnictwo? za co?




                    Ty za swoją pracę, nawet wykonaną źle czy ze skutkiem odwrotnym od zamierzonego również chcesz wynagrodzenie.
                    Nikt charytatywnie pracował nie będzie, ponosił kosztów dostawy czy chociażby zużywał swój sprzęt czy wiedzę do sprawdzenia czyjegoś sprzętu.

                    Mam firmę handlową, przewalam oferty do klienta, jeżdżę, robię projekty a finalnie wybiera inną firmę.
                    Mam do gościa powiedzieć "Panie, wybrałeś inną firmę ale ja poniosłem koszta, oddaj mi teraz mój wkład" ?
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak Wół napisane jest na paragonie za co skasowali nie ma tam pozycji naprawa licznika /usuniecie usterki . Ludzie myślą ,że powiedzą trzeba naprawić to wszyscy bedą traktować jak imperatyw. W takich tematach gdize nie wiadomo o co trzeba dogadać jak da rade to ile jak nie to ile za fatygę .

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                        grzes133 na szczeście jeśli umiesz zdemontować licznik, to sam na stale możesz sprawdzić czy licznik startuje po podaniu zasilania. Napisz tylko czy ta Octavia to przed FL, FL czy Tour.
                        Potrzebujesz zasilacz 12V ok.1A.
                        Jak ktos skasowal za to pieniadze to nalezy uznac, ze z licznikiem sie nie polaczyli, chyba ze ktos jest z gory nastawiony na przewal.

                        Gdzie szwagier mieszka, jaka okolica, moze ktos cos podpowie, bo widac ze ten gdzie byl to nie ma wiedzy.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          We Włodawie

                          Komentarz


                          • #14
                            rozbierz szafę, wydłub płytkę i wsadź do pikernika na 200st. na 10 minut
                            mało ori rozwiązanie jak dla mnie, ale szamani kiedyś pomagali też
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              działa RoHS
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                Opłata testowa to za co?
                                Jaką diagnostykę można zrobić jak nie można się połączyć z licznikiem - haha naciąganie i tyle.
                                przesyłka kurierska 60 to też raczej drogo.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
                                  Opłata testowa to za co?
                                  Jaką diagnostykę można zrobić jak nie można się połączyć z licznikiem - haha naciąganie i tyle.
                                  przesyłka kurierska 60 to też raczej drogo.
                                  Dokładnie. Ciekawy jest zapis na paragonie diagnostyka pomiarowa FSA x 1,5 (ilość)
                                  rozumiem, że można zrobić diagnostykę 1 , 2 lub 3 itd .... ale 1,5 razy ????

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    1,5 to może być jednostka czasu
                                    60 zeta za kuriera w obie strony to też cena "w miarę".
                                    Jeśli ubezpieczony a do tego bezpieczna paczka to cena jest "normalna".
                                    Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
                                    Opłata testowa to za co?
                                    Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
                                    Jaką diagnostykę można zrobić jak nie można się połączyć z licznikiem - haha naciąganie i tyle.
                                    Sam sobie odpowiedziałeś.
                                    Opłata testowa, brak komunikacji. Jak stwierdzić brak komunikacji bez zrobienia testu? Z fusów ?

                                    Nie bronię absolutnie mechanika ale pretensje, że skasował też nie są na miejscu.
                                    Ludzie za wiedzę, czas, fatygę również chcą zapłaty.

                                    Jeśli się nie komunikuje to zdechł, jest jakaś odpowiedź na awarię.
                                    Skoro się nie da - trzeba wymienić. Nie wszystko da się naprawić.

                                    Trzeba było pytać przed usługą jakie to będą mniej więcej koszta a nie dziwić się po otrzymaniu paragonu.

                                    Ja wysyłając sterownik od automatycznego ręcznego "w świat" zadzwoniłem przed pytając ile to będzie kosztować.
                                    Gość powiedział, że między 300 a 600 zł w zależności od uszkodzenia + koszty wysyłki.

                                    Zapłaciłem 300 a mogłem 600 bo nie wiem co się zrypało a i gość mi nie powiedział.
                                    Mógł mnie naciągnąć ale tego nie zrobił więc nie ma co wszystkich od razu nazywać naciągaczami.
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                      1,5 to może być jednostka czasu
                                      60 zeta za kuriera w obie strony to też cena "w miarę".
                                      Jeśli ubezpieczony a do tego bezpieczna paczka to cena jest "normalna".


                                      Sam sobie odpowiedziałeś.
                                      Opłata testowa, brak komunikacji. Jak stwierdzić brak komunikacji bez zrobienia testu? Z fusów ?

                                      Nie bronię absolutnie mechanika ale pretensje, że skasował też nie są na miejscu.
                                      Ludzie za wiedzę, czas, fatygę również chcą zapłaty.

                                      Jeśli się nie komunikuje to zdechł, jest jakaś odpowiedź na awarię.
                                      Skoro się nie da - trzeba wymienić. Nie wszystko da się naprawić.

                                      Trzeba było pytać przed usługą jakie to będą mniej więcej koszta a nie dziwić się po otrzymaniu paragonu.

                                      Ja wysyłając sterownik od automatycznego ręcznego "w świat" zadzwoniłem przed pytając ile to będzie kosztować.
                                      Gość powiedział, że między 300 a 600 zł w zależności od uszkodzenia + koszty wysyłki.

                                      Zapłaciłem 300 a mogłem 600 bo nie wiem co się zrypało a i gość mi nie powiedział.
                                      Mógł mnie naciągnąć ale tego nie zrobił więc nie ma co wszystkich od razu nazywać naciągaczami.
                                      popieram. Wizyta u lekarza tez kosztuje, mimo ze sam wyczytasz w necie co Ci jest i powiesz mu to i owo. I nic nowego ci nie powie,

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis
                                        popieram. Wizyta u lekarza tez kosztuje, mimo ze sam wyczytasz w necie co Ci jest i powiesz mu to i owo. I nic nowego ci nie powie,
                                        Umowa na usługi lekarskie to inny rodzaj umowy - lekarz ma dołożyć należytej staranności i użyć swojej wiedzy do leczenia pacjenta ale nie jest to umowa rezultatu. Żaden lekarz nam nie gwarantuje, że wyleczy pacjenta. Podobny charakter ma umowa zawarta z adwokatem, który ma nas bronić w sądzie, ale nie gwarantuje, że wygra naszą sprawę. W przypadku usługi dotyczącej naprawy, zdiagnozowania czegoś mamy do czynienia z umową, w której istotne jest osiągnięcie rezultatu. Czyli naprawienie, zdiagnozowanie itp. Jest to umowa o dzieło i tylko za osiągnięcie tego umówionego rezultatu należy się wynagrodzenie. W opisywanym przypadku wynagrodzenie się nie należy.
                                        Ostatnio edytowany przez rodro; 13022.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          wyobraź sobie ...... 10 aut dziennie. , 210 na diagnostykę , w zadnym nic nie naprawiono, ... i co ..10h w dupę ?
                                          za fajer ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis
                                            wyobraź sobie ...... 10 aut dziennie. , 210 na diagnostykę , w zadnym nic nie naprawiono, ... i co ..10h w dupę ?
                                            za fajer ?
                                            Bzdura, warto trochę poznać przepisy prawa, bo nieznajomość prawa szkodzi. Celem diagnostyki jest ustalenie konkretnej usterki, wady. A stwierdzenie, że nie działa, to żadna diagnostyka. Są fachowcy i ”fachowcy”.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                              1,5 to może być jednostka czasu
                                              60 zeta za kuriera w obie strony to też cena "w miarę".
                                              Jeśli ubezpieczony a do tego bezpieczna paczka to cena jest "normalna".


                                              Sam sobie odpowiedziałeś.
                                              Opłata testowa, brak komunikacji. Jak stwierdzić brak komunikacji bez zrobienia testu? Z fusów ?

                                              Nie bronię absolutnie mechanika ale pretensje, że skasował też nie są na miejscu.
                                              Ludzie za wiedzę, czas, fatygę również chcą zapłaty.

                                              Jeśli się nie komunikuje to zdechł, jest jakaś odpowiedź na awarię.
                                              Skoro się nie da - trzeba wymienić. Nie wszystko da się naprawić.

                                              Trzeba było pytać przed usługą jakie to będą mniej więcej koszta a nie dziwić się po otrzymaniu paragonu.

                                              Ja wysyłając sterownik od automatycznego ręcznego "w świat" zadzwoniłem przed pytając ile to będzie kosztować.
                                              Gość powiedział, że między 300 a 600 zł w zależności od uszkodzenia + koszty wysyłki.

                                              Zapłaciłem 300 a mogłem 600 bo nie wiem co się zrypało a i gość mi nie powiedział.
                                              Mógł mnie naciągnąć ale tego nie zrobił więc nie ma co wszystkich od razu nazywać naciągaczami.

                                              Panowie jak coś przysyłacie do mnie ja wam odeśle ze stwierdzeniem, że popsute za połowę tej ceny.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jest takie powiedzenie "jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz", to odnośnie "fachowców", którym należy się wynagrodzenie za to, że są. Skoro fachowiec sobie nie poradził, a z pierwszego postu wynika, że za 600 zł miał dokonać naprawy, to za co wynagrodzenie? Ktoś wcześniej napisał, że nawet jak coś popsuje, to i tak powinien otrzymać zapłatę, bo "fachowiec" stracił czas i nic nie zarobi.
                                                Podobno głupich nie sieją.
                                                I jeszcze tak na marginesie, gdzie jest napisane, że prowadzenie działalności gospodarczej gwarantuje osiąganie przychodów, a tym bardziej zysków?
                                                Ostatnio edytowany przez rodro; 13022.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez rodro Zobacz wpis

                                                  Bzdura, warto trochę poznać przepisy prawa, bo nieznajomość prawa szkodzi. Celem diagnostyki jest ustalenie konkretnej usterki, wady. A stwierdzenie, że nie działa, to żadna diagnostyka. Są fachowcy i ”fachowcy”.
                                                  jak jedzie do Geńka co robi marki od A do Z to czego wymagasz ?
                                                  Szukasz takiego co robi tylko VAG i po temacie, przynajmniej narzędzia diagnostyczne ma konkretne, a nie uniwersalne KTS-y

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X