Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] 01486 - System Function Test Activated

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Enriquez, co prawda to nie ASo ale my z krzynol, jeździlismy :wink:
    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

    Komentarz


    • #27
      Jeżdżenie jest prawidłowym sposobem, gdyż dzięki tem u zawsze prawidłowo zaadaptujesz pompę.
      Można jednak to zrobić bez jeżdżenia, jednakże tylko wtedy, kiedy nagrzebiesz coś w kodowaniu. Dlatego oficjalnie się tego nigdzie nie publikuje.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #28
        A umnie po ponad roku testowania blad zniknal :lol:

        Jakis czas temu wyskoczyl mechaniczny blad czujnika prawy tyl. Okazalo sie ze koronka sie rozpadla na piescie. Oczywiscie koronek nie ma, wiec nowa piasta, przy okazji nowy czujnik, bo stary lekko sie sfatygowal, przez rozpadajacy pierscien. Do tego nowe tarcze z klockami i przy okazji czyszczenie drugiego czujnika z brudu. Efekt. Po pokonaniu 3 zakretow blad znikal :lol:

        A jezdzilem i jezdzilem i konca nie bylo widac. W koncu dalem sobie spokoj. Wiec po calorocznym tescie system uznal w listopadzie, ze jest wszystko ok :lol:

        Wiec jestem pewnie rekordzista :diabelski_usmiech
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #29
          Maicroft, szału bym dostał jakby mi przy każdym hamowaniu mocniejszym zaczynały kontroli mrugać

          dla przypomnienia
          100m z łukiem 90 st. w lewo i to samo z łukiem w prawo i po temacie
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Enriquez
            kur... mać też przez przypadek to g.... odpaliłem. A śniegu pełno w chu..., że nie ma gdzie testu zrobić. Nosz jasny gwint. W ASO wyłączą toto?
            Marcin widzę,że miałeś ten problem. Jak go się pozbyłeś ?
            Była wizyta w ASO czy jazda?

            Komentarz


            • #31
              opanowałem to kodowaniem, ale nie mogę zdradzić jak...
              a co zrobiłeś? wymieniałeś coś?
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                A czy mogę się z Tobą umówić na "wyłączenie" tego "światełka"
                Nic nie wymieniałem. Przypadkowo to odpaliłem.

                Komentarz


                • #33
                  możesz, jasne
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #34
                    Możemy w poniedziałek?

                    Komentarz


                    • #35
                      możemy, weź może najpierw spróbuj sam.
                      Mnie się udało to w Zgierzu na rondzie jak się jedzie do Łodzi w Szczecińską (Śniechowskiego-Konstantynowska). Stajesz przed nim na Śniechowskiego. Hamulec do oporu i jednostajnie zawracasz na tym rondzie, nie za szybko. Mnie się udało to zrobić za pierwszym podejściem.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #36
                        ok.jutro spróbuję i dam znać.
                        Pozdrawiam

                        [ Dodano: Nie 17 Lut, 13 14:14 ]
                        Zamieszczone przez Enriquez
                        możemy, weź może najpierw spróbuj sam.
                        Mnie się udało to w Zgierzu na rondzie jak się jedzie do Łodzi w Szczecińską (Śniechowskiego-Konstantynowska). Stajesz przed nim na Śniechowskiego. Hamulec do oporu i jednostajnie zawracasz na tym rondzie, nie za szybko. Mnie się udało to zrobić za pierwszym podejściem.
                        Test wykonany i to za pierwszym razem. Rondo to jest idealne do wykonania tego testu.Dziękuje za podpowiedź

                        Komentarz


                        • #37
                          ja mam ten sam problem.Robiłem test chyba 3 razy i nadal jest aktywny.Czy może ktoś coś podpowiedzieć????Jak to wyłączyć????

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez pawela122
                            ja mam ten sam problem.Robiłem test chyba 3 razy i nadal jest aktywny.Czy może ktoś coś podpowiedzieć????Jak to wyłączyć????
                            Tak jak piałem udało się mi to za pierwszym razem. Opis jak to wykonać dał idealnie Enriquez
                            Zastosuj się do jego wskazówek i będzie ok.
                            Daj znać jak poszło.

                            Komentarz


                            • #39
                              Najprośćiej jechać gdzieś na miasto
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #40
                                niestety nie tak łatwo znaleźć jakiś plac gdzie to można wykonać.
                                Może ktoś zna jakiś inny sposób wyłączenia tego testu np przez kodowanie????

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez pawela122
                                  Jak to wyłączyć????
                                  nijak
                                  musisz dojeździć test do końca :wink:
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    podobno jesta jakiś sposób zakończyc test.Pisał o tym kolega Enriquez ale nie chce zdradzić szczegółów.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Uwierz mi, że to nie problem zakończyć test VCDS, jednakże aby wszystko było poprawnie skalibrowane, to ten test musi być wykonany. W innym przypadku - być może przesadzam - ale mogłoby dojść do tego, że przy lekkim zakręcie zacznie działać niepotrzebnie ESP lub w sytuacji ekstremalnej nie zadziała wcale... i możesz się znaleźć na drzewie. Dlatego ja Ci nie podam przepisu - możesz takie informacje uzyskać od firmy Ross-Tech, wystarczy się zwrócić z zapytaniem i opisem co dokładnie zrobiłeś.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        U mnie dopiero jak usunieta zostala usterka mechaniczna (ktorej przed montazem ESP nigdy zaden system nie wychwycil) udalo sie dokonczyc test.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          u mnie wcześniej układ działał normalnie i nie miał ani jednego błedu.

                                          [ Dodano: Pon 03 Cze, 13 12:38 ]
                                          pisałem do Ross-techa jednak odmówili pomocy

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Ross tech daje filmik na Youtube jak wykonać test, mi się udało nie na placu ale na kawałku prostej i zakręcie. Rozpędziłem auto do 30km/h przejechałem może 100m i wziąłem zakręt między 90 a 180stopni i zgasło , wcześniej na placu godzinę próbowałem, ale chyba ciut za wolno jechałem bo niby 20 km/h ale to może było np przekłamanie licznika. Aha na start procedury wciśnij hamulec,aż zamruga kontrolka od ESP
                                            service by Auto Tar

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Luk@s,
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Teraz ja se to...kkkk.... wlaczylem
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  miłej zabawy
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez misiek^wro
                                                    Teraz ja se to...kkkk.... wlaczylem
                                                    LOL

                                                    prędzej czy później każdy kto ma VCDS to sobie to włącza :szeroki_usmiech
                                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X