OII Kombii pzedlift - Problem z czujnikami parkowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Emillien
    Classic
    • 2017
    • 15
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

    OII Kombii pzedlift - Problem z czujnikami parkowania

    Ostatnio z sukcesem przeprowadziłem doktorat z naprawy podświetlania bagażnika. Wszystko było cacy do wczoraj. Zwariowały czujniki parkowania.
    Po włożeniu biegu wstecznego piszczą cały czas niezależnie od tego czy maja jakąś przeszkodę czy nie. Przetarłem je, bo czasami dzieje się tak jak się usfią, ale to nie to. Diagnostyka OBD pokazała coś takiego:

    Central Electronic (T09)
    Control circuit 1; Relay for supply voltage terminal 50
    Code: P00BC

    Control relay for the voltage supply terminal 75X
    Code: P00BB

    CAN Gateway (T19)
    Control module for parking aid (J446)
    Code: P052F

    Control module for trailer / towing sensor (J345)
    Code: P05ED

    Nie mogę nigdzie znaleźć tego błędu P052F w odniesieniu do czujników parkowania. Tylko jako błąd ogólny czegoś z zapłonu.

    Ktoś miał podobny przypadek?
  • Emillien
    Classic
    • 2017
    • 15
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    Pod VCDSem nie ma błędu czujników parkowania ale robiąc diagnostykę modułu i patrząc na wskazania widać że prawy czujnik wskazuje przeszkodę której nie ma. Nie jest padnięty bo wskazuje, ale błędnie. Do wymiany? Jeśli tak to na jaki? Jeśli nie do wymiany to co z nim można zrobić? I czy da się dostać do czujników bez zrzucania zderzaka?

    Komentarz

    • patryk23
      L&K
      • 2011
      • 1105
      • Octavia II (1Z3)
      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

      #3
      Wypnij wszystkie i popsikaj kontakt sprayem bo mogła woda podejść i zaczyna krzaczyc .W kombi chyba da radę bez zrzucania zderzaka

      Komentarz

      • Emillien
        Classic
        • 2017
        • 15
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Dziś np. po postoju na słońcu przestało piszczeć Muszę sprawdzić teraz VCDSem czy umarł całkiem czy może wilgoci faktycznie pociągnął

        Komentarz

        Pracuję...