Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wentylator chlodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wentylator chlodnicy

    Witam, pacjent Octavia II 2007 rok, 1.6 FSI BLF, nie działa wentylator chłodnicy podczas pracy sprężarki klimatyzacji. Podłączyłem komputer pod panel climatic i brak błędów. Sterownik wysyła żądanie włączenia wentylatora na 100% ale nic się nie dzieje. Wentylator był podmieniany i bez zmian. Gdy silnik się nagrzeje wentylator uruchamia się poprawnie. Bezpieczniki sprawdziłem, wszystkie sprawne. Jedynie co zauważyłem to krótkie kodowanie w sterowniku silnika jest "31". Czy tak ma być? Proszę o pomoc.

  • #2
    A ciśnienie ( czynnik ) w układzie jest ???

    Komentarz


    • #3
      Tak,czynnik jest,sprezarka sie zalacza,cisnienie wzrasta do 31 bar a potem wylacza sie. Nie zalaczajacego sie wentylatora zauwazyl gosc od klimy,czyli zaraz po napelnieniu ukladu juz nie pracowal.

      Komentarz


      • #4
        Jako ze nikt nie odpowiedzial na moje pytanie, to rozwiazaniem problemu bylo poprawne kodowanie. Po zakodowaniu Climatronika w ECU wentylator ruszyl.

        Komentarz


        • #5
          mody02, jak kodowałeś ECU? Przez komputer? Mam w zasadzie przeciwny problem, u mnie wentylator załącza się na zgaszonym silniku, jak chce (po włożeniu kluczyka i przekręcenia, wyłączają się). Mam błąd z komputera "błędnie zakodowany ECU" - wychodzi na to, że błąd dotyczy właśnie tej usterki? Miałem wcześniej błąd "czujnik wysokiego ciśnienia, przerwa w obwodzie / zwarcie do minusa", ale po skasowaniu nie pojawił się kolejny raz. Być może przy ponownym podłączeniu pojawiłby się

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X