Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II FL Kombi żarówki stopu i przeciwmgłowe lekko świecą wraz z pozycyjnymi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II FL Kombi żarówki stopu i przeciwmgłowe lekko świecą wraz z pozycyjnymi

    Posiadam Octavię II FL kombi z 2011 roku. Mam pytanie dotyczące sposobu świecenia żarówek w tylnej lampie zespolonej. Jako światło pozycyjne mam dwie żaróweczki W3W, Jak włączę światła pozycyjne to świecą się te dwie W3W a dodatkowo lekko świecą żarówki światła stopu i przeciwmgłowe. Jeżeli wcisnę hamulec lub włączę światła przeciwmgłowe to odpowiednia żarówka zaczyna świecić pełną mocą . Czy jest taka możliwość że zostało to tak celowo zrobione przez producenta żeby doświetlić w całości podkowę w lampie bez stosowania dodatkowej żarówki? Gniazda żarówek stopu i przeciwmgłowego są pod żarówki jednowłóknowe.
    Zauważyłem ze przeciwmgłowe świeci tylko z lewej strony a z prawej jest tez żarówka P21W (która świeci tylko żarząc jak pozycja).
    Z tego co widziałem w wersjach poza kombi w miejscu światła stopu i przeciwmgłowym stosowane były żarówki dwuwłókowe P21W/4W czyli coś doświetlało podkowę.

  • #2
    To co piszesz to ustawienie fabryczne. Jak byś popatrzył na inne skody kombi to byś zobaczył, że 99% O2FL tak ma. Żarówki od stopu i p.mg. w kombi są jedno włóknowe, a w liftbaku są dwu włóknowe. Warto nieraz poczytać instrukcję obsługi. Tam i nie tylko tam jest spis żarówek. A p. mg. fabrycznie świeci tylko jedna.
    Ostatnio edytowany przez rodaczek; 17909.

    Moja Octavia:
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
    Rafał

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odpowiedź.
      Czytałem instrukcję obsługi tylko nie był opisany tam ten sposób działania - zmiana mocy świecenia tego samego włókna. W zestawieniu w instrukcji jest mały błąd w opisie. Do świateł dziennych wpisano żarówkę PY21W, a powinna być P21W. Ogólnie dobrze, ze podają takie zestawienie, przy niektórych autach trzeba wszystkiego szukać po necie...

      Komentarz


      • #4
        Dodam także, że odpowiednim kodowaniem da się włączyć prawe przeciwmgielne.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak jak u mnie to zrobił gradek . A także kilka innych mniej, lub bardziej potrzebnych efektów wizualnych .

          Moja Octavia:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
          Rafał

          Komentarz


          • #6
            bo tak po prostu jest, wszystkie żarówki są sterowane PWM
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
              są sterowane PWM
              Tak tez odbywa się ich diagnostyka i nie każdy ledzi podejdzie.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X