Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 preFL] Nie działają funckje komfortowe z pilota. Problem z TPMS.

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [O2 preFL] Nie działają funckje komfortowe z pilota. Problem z TPMS.

  Witam wszystkich,

  mam kilka problemów ze swoim samochodem. Przede wszystkim nie działają mi funkcje komfortowe z pilota, czyli otwieranie/zamykanie szyb po przytrzymaniu przycisku. Nie działa mi również otwieranie bagażnika. Za pomocą VCDS zweryfikowałem, że wszystkie te funkcje są zakodowane, ale mimo to auto ma gdzieś funkcje pilota inne niż otwieranie/zamykanie.

  Czy takie problemy mogą mieć swoje źródło po stronie pilota? Do samochodu po zakupie dorabiałem w ASO dwa oryginalne kluczyki scyzoryki i zastanawiałem się, czy być może przy nich ASO nie zrobiło jakiejś lipy.

  W swoim samochodzie mam również "pasywny" TPMS, który chyba został zakodowany przez poprzedniego właściciela, ponieważ pod panelem klimatyzacji próżno szukać przycisku "SET". Ostatnio w trasie po postoju "zaciął" mi się tempomat i nie chciał działać, więc w myśl najprostszego troubleshootingu "wyłącz i włącz" zgasiłem silnik jadąc i odpaliłem go ponownie delikatnie puszczając sprzęgło. Samochodu jako całości to za bardzo nie obeszło, zapaliła się natomiast po tej operacji kontrolka TPMS. Na najbliższym MOPie zatrzymałem się sprawdzić ciśnienie w kołach, które okazało się być prawidłowe - stąd wnioskuję, że coś mu się "pomyliło" po starcie silnika w ruchu. Po powrocie z trasy podłączyłem VCDS aby zresetować TPMS, jako że nie posiadam przycisku (03 ABS -> 04 Basic Settings -> Grupa 42 -> GO), ale to pogorszyło sprawę jeszcze bardziej. Od tamtego czasu kontrolka TPMS mruga (co według instrukcji oznacza usterkę TPMS) i jedyny sposób na jej zgaszenie jaki znalazłem to całkowite wykodowanie funkcjonalności, którą jednak wolałbym mieć.

  Czy ktoś ma może pomysł o co z TPMS może chodzić? ABS nie zwraca żadnych błędów, przed usunięciem kodów przy resecie TPMS wskazywał on jedynie na problem z ciśnieniem w jednym z kół.

  Załączam autoscan.

  Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.
  Załączone pliki
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X