Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Numer wiązki pdc tył Octavia 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Numer wiązki pdc tył Octavia 2

    Czy mógłby mnie ktoś z Was wspomóc. Mam problem z czujnikami parkowania tył w mojej Octavii 2 Rs. Chciałbym kupić wiązkę, bo program diagnostyczny wskazuje zwarcie instalacji przy jednym z czujników, ale nie mam numeru części. A po wyglądzie wtyczek na zdjęciach ciężko mi rozpoznać.

  • #2
    Nie ma sensu kupować nowej wiązki, to tylko kabelki, które można łączyć, lutować, izolować itp.
    Wypinasz wtyczkę główną i wszystkie czujniki - do sprawdzenia przejścia miernikiem.
    Każdy elektryk to zrobi bez problemu.

    PS - to że program diagnostyczny wskazuje zwarcie, nie oznacza, że to wiązka robi zwarcie. To może być zepsuty czujnik.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez tothek Zobacz wpis
      program diagnostyczny wskazuje zwarcie instalacji przy jednym z czujników,
      Zamień go z sąsiednim i sprawdź czy błąd się przeniesie czy zostanie.
      Sprawdź wiązkę miernikiem.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Z tą wiązką to różnie jest w tych czujnikach. U mnie po deszczu, jak jest duża wilgoć to zaczynają wskazywać, przeszkodę, dwa lewe, czujniki, czujniki pozamienianee, nie ich wina, wtyczki nie dostają wilgoci, nie skorodowane, izolacja na kablach zmieniona, a i tak w deszczowe dni warują. Gdzieś wiązka dostaje zwarcie do masy mimo tego.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Czujnik był wymieniony. Znaczy podobno był wymieniony - tak powiedział mechanik, który wziął za to 200 złotych.
          Dopóki było sucho, czujniki działały, ale odrobina wilgoci, nawet rosa powoduje, że całe pdc nie działa. Jak się dokopię do wiązki i czujników, spróbuję coś naprawić.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Okazało się, że winny był czujnik. W wakacje jeden mechanik podobno go wymienił, chociaż nie wymienił. Teraz rozkręciłem i wsadziłem nowy czujnik. Na razie działa.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X