Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Octavia Tour, radio Swing i czujniki cofania.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowa Octavia Tour, radio Swing i czujniki cofania.

    c0nn3ct, dobrze niech rzeczoznawcy pogmerają pod lampą, czy jakieś wzmocnienie nie poszło. A jak wycenią, to bierz gotówkę osobiście z ubezpieczalni i sam rób w dobrym zakładzie,Ci jeszcze coś zostanie na "waciki", bezgotówkowa naprawa to totalna lipa.

  • #2
    Nowa Octavia Tour, radio Swing i czujniki cofania.

    Brat kupił Octavię Tour II z czujnikami cofania zamówionymi fabrycznie, radio zostało dokupione via allegro i okazało się ze radio nie pokazuje na wyświetlaczu jak się cofa. Czytałem już tu na forum że pomimo wnętrza O2FL nie będzie ono w pełni współpracować.

    Czy może ktoś wie dlaczego? Stara instalacja? Brak info na magistrali CAN? A może jednak istnieje jakiś sposób aby to uruchomić?
    OIIFL - rozbudowany MINT.

    Komentarz


    • #3
      Stary moduł od czujników jest problemem. Ogólnie dealerzy twierdzą, że nic się z tym nie da zrobić a Octavia Tour II jest tylko taką zapchaj-dziurą na rok...

      Komentarz


      • #4
        Czyli rozumiem ze zakładając czujniki nie w fabryce można by dobrać takie co by współpracowały? A może jeszcze teraz można taki moduł wymienić?
        OIIFL - rozbudowany MINT.

        Komentarz


        • #5
          Może i można by było coś dobrać (może ori z OIIFL by pasowały - nie wiem jak mocowania), tylko pamiętaj, że nie ma rozwiązania nad fabryczne
          Z doświadczenia, nawet czujniki dokładane przez dealera nigdy nie działają tak dobrze, jak fabryczne.
          Co do wymiany modułu to temat, z tego, co widziałem na forum nie jest jeszcze opanowany, ale jako, że coraz więcej osób może się poszczycić Nowym Tourem, pewnie lada dzień coś się opracuje - komplikacją może być jedynie gwarancja - ale w tym aucie nie ma raczej co się popsuć

          Komentarz


          • #6
            Spokojnie - już odpowiednie służby nad tym pracują

            [ Dodano: Sro 09 Lut, 11 22:55 ]
            Mam informację na temat czujników parkowania :-)
            Oficjalne stanowisko SAP (przekazane do zaprzyjaźnionego ASO) jest takie, że nowy TOUR to nie jest O2 przed FL. Celowo jest zablokowane pokazywanie informacji ze sterownika parkowania na radio. Mają być różnice między tymi dwoma modelami aut.

            Jeśli zamówiony czujnik parkowania działa, to tak ma być po prostu i koniec.


            Dziś miałem w ręku na kilka chwil TOUR'a nowego w ręku i zrobiłem sobie auto-scan, ale dopiero teraz zauważyłem, że nie ma w nim czujników parkowania ale na 99% w nowym TOUR'ze jest włożony sterownik z O2 przed FL, a CAN Gateway jest już nowy. Aby info z czujników pokazywało się na wyświetlaczu radia (SWING, BOLERO i inne, które faktycznie pokazują), to trzeba:
            a) wymienić sterownik parkowania
            b) podrutować trochę przy tym sterowniku (a raczej jego wtyczkach). 3 furki już tak zrobiłem

            Oczywiście muszę wcześniej się upewnić, że tam faktycznie jest stara instalacja. Do tego potrzebuję AUTO-SCAN z TOUR'a z zainstalowanymi czujnikami :-)
            Pozdrawiam,
            Michał

            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

            Komentarz


            • #7
              Nie jestem elektronikiem a interesuje mnie, aby na swingu wyświetlało mi cofanie....moje pytanie brzmi jak zrobić tego AUTO SCANA, aby wiedzieć na 100 % o tym, że przeróbka przyniesie zamierzony efekt

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez x_cite
                Nie jestem elektronikiem a interesuje mnie, aby na swingu wyświetlało mi cofanie....moje pytanie brzmi jak zrobić tego AUTO SCANA, aby wiedzieć na 100 % o tym, że przeróbka przyniesie zamierzony efekt
                Trzeba podłączyć komputer z programem (najlepiej) VCDS i puścić funkcję AUTO-SCAN. Ściągają się wtedy wszystkie informacje o elektronice w aucie.
                Pozdrawiam,
                Michał

                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                Komentarz


                • #9
                  a gdzie jest w O II Tour wtyczka do kompa, żeby zrobić tego skana?? poproszę kumpla to zrobi tego skana i podzielę się uwagami na ten temat

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez x_cite
                    a gdzie jest w O II Tour wtyczka do kompa, żeby zrobić tego skana?? poproszę kumpla to zrobi tego skana i podzielę się uwagami na ten temat
                    Jeśli nie wiesz, gdzie szukać wtyczki, to faktycznie pozwól kumplowi, żeby zrobił tego skana :-) Ale gdyby kumpel też nie wiedział, gdzie szukać OBD2, to powiedz mu, żeby jednak poszukać jakiegoś innego kolegi kumpla :-) A jeśli nie będzie dawał za wygraną, to poszukajcie nad dżwignią otwierania maski.
                    Pozdrawiam,
                    Michał

                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      no spoko dzięki do tej pory miałem w Passacie na tunelu koło ręcznego, więc pytam bo ucze się tego auta elektornika to moja pięta achillesowa

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez x_cite
                        elektornika to moja pięta achillesowa
                        To może na wszelki wypadek lepiej nie wiedzieć, gdzie jest wejście na komputer?? :-D
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          a czemu nie? już mam kolege co ma ten programik i jest szpecem o tych spraw umówie się na scana i podziele informacjami a potem poproszę o wskazówki co do zgrania czujnika z radiem Swing

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez x_cite
                            a czemu nie?
                            ... kurcze .... muszę jakąś ikonkę sobie wymyślić kiedy sobie jaja robię ... :-)
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kropeck
                              Spokojnie - już odpowiednie służby nad tym pracują

                              [ Dodano: Sro 09 Lut, 11 22:55 ]
                              Mam informację na temat czujników parkowania :-)
                              Oficjalne stanowisko SAP (przekazane do zaprzyjaźnionego ASO) jest takie, że nowy TOUR to nie jest O2 przed FL. Celowo jest zablokowane pokazywanie informacji ze sterownika parkowania na radio. Mają być różnice między tymi dwoma modelami aut.

                              Jeśli zamówiony czujnik parkowania działa, to tak ma być po prostu i koniec.


                              Dziś miałem w ręku na kilka chwil TOUR'a nowego w ręku i zrobiłem sobie auto-scan, ale dopiero teraz zauważyłem, że nie ma w nim czujników parkowania ale na 99% w nowym TOUR'ze jest włożony sterownik z O2 przed FL, a CAN Gateway jest już nowy. Aby info z czujników pokazywało się na wyświetlaczu radia (SWING, BOLERO i inne, które faktycznie pokazują), to trzeba:
                              a) wymienić sterownik parkowania
                              b) podrutować trochę przy tym sterowniku (a raczej jego wtyczkach). 3 furki już tak zrobiłem

                              Oczywiście muszę wcześniej się upewnić, że tam faktycznie jest stara instalacja. Do tego potrzebuję AUTO-SCAN z TOUR'a z zainstalowanymi czujnikami :-)
                              W mojej OII Nowy Tour '2011 oczywiście też nie pokazuje na SWING-u parkowania. Czujniki cofania są fabryczne. Rozmawiałem z ASO, powiedzieli że to tak ma być, bo OII FL działa, a w TOUR nie będzie działać. Przyczyną jest właśnie niekompatybilność urządzeń i oprogramowania. Podobno że da się to obejść, ale nie powiedzieli jak, pewnie chcą za to dużą kasę.

                              [ Dodano: Sob 23 Kwi, 11 03:19 ]
                              Zamieszczone przez kropeck
                              Zamieszczone przez x_cite
                              Nie jestem elektronikiem a interesuje mnie, aby na swingu wyświetlało mi cofanie....moje pytanie brzmi jak zrobić tego AUTO SCANA, aby wiedzieć na 100 % o tym, że przeróbka przyniesie zamierzony efekt
                              Trzeba podłączyć komputer z programem (najlepiej) VCDS i puścić funkcję AUTO-SCAN. Ściągają się wtedy wszystkie informacje o elektronice w aucie.
                              Jest szansa że będziesz w Kryspinowie? Moglibyśmy zbadać sprawę tego sterownika i zrobić scan. Też chciałbym żeby mi pokazywało
                              Pablo
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48292

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez pawel.js
                                Jest szansa że będziesz w Kryspinowie? Moglibyśmy zbadać sprawę tego sterownika i zrobić scan. Też chciałbym żeby mi pokazywało
                                W najbliższy piątek na pewno mnie nie będzie - jadę do Ostródy na parę dni i wyjeżdżam w piątek wieczorem :-)
                                Pozdrawiam,
                                Michał

                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja mam O2Fl Ambiente z czujnikami z tyłu, oraz radio swing. Czy można domontować czujniki z przodu, tak aby pokazywały się na radiu?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotrk09
                                    ja mam O2Fl Ambiente z czujnikami z tyłu, oraz radio swing. Czy można domontować czujniki z przodu, tak aby pokazywały się na radiu?
                                    Można. Do tego dochodzi koszt nowego sterownika obsługującego czujniki z przodu i z tyłu + głośniczek do przednich czujników.
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      orientujesz się z jakimi kosztami sie to wiąże? orientacyjnie? ile kosztowałby montaż strojenie etc etc ... ...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Sam sterownik ok.200zł + czujki ok.300zł + montaż. ok. nie_wiem_ile.
                                        Pozdrawiam,
                                        Michał

                                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          co dalej?

                                          Witam. Odgrzeję temat, gdyż chyba do końca nie pokazano rozwiązania.
                                          Wracając do opc w turze, oprócz wymiany sterownika co należy jeszcze zrobić (drutować)?
                                          Załączam autoscan. Czy zamontowany gateway jest wystarczająco nowy na ewentualne przyszłe modyfikacje?
                                          Acha, czy mogę w ASO powiedzieć o tym błędzie w CAN Gateway? Niby nic się nie dzieje, ale jednak pokażę im, że grzebię w komputrze auta.

                                          Friday,21,October,2011,20:25:08:36838
                                          VCDS Version: Release 10.6.3
                                          Data version: 20101206


                                          Chassis Type: 7N0
                                          Scan: 01 03 08 09 15 16 17 19 25 42 44 46 52 56 76

                                          VIN: TMBDA21Z7B2090987

                                          01-Engine -- Status: OK 0000
                                          03-ABS Brakes -- Status: Malfunction 0010
                                          04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                          08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                                          09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
                                          15-Airbags -- Status: OK 0000
                                          16-Steering wheel -- Status: OK 0000
                                          17-Instruments -- Status: OK 0000
                                          19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                                          25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                          42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                                          44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                          46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                                          52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                                          56-Radio -- Status: OK 0000
                                          76-Park Assist -- Status: OK 0000

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 01: Engine (BSE) Labels: None
                                          Part No SW: 06A 906 033 NT HW: 06A 906 033 MP
                                          Component: BSE S71 1.6 2V 8459
                                          Revision: --H01--- Serial number:
                                          Coding: 0044071
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 7EF8E27C5071

                                          No fault code found.
                                          Readiness: 0010 1001

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 03: ABS Brakes Labels: 1K0-907-379-MK70M.lbl
                                          Part No SW: 1K0 907 379 AK HW: 1K0 907 379 AK
                                          Component: MK70 M MASR 0105
                                          Revision: 00H35001
                                          Coding: 0017665
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 7BFEEB684363

                                          1 Fault Found:
                                          01309 - Power Steering Control Module (J500)
                                          008 - Implausible Signal

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 08: Auto HVAC (J301) Labels: 3C8-907-336.clb
                                          Part No SW: 3T0 820 047 R HW: 3T0 820 047 R
                                          Component: AC Manuell H16 0401
                                          Revision: 00007001
                                          Coding: 0000000002
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          ASAM Dataset: EV_ACManueBHBVW36X A01010
                                          ROD: EV_ACManueBHBVW36X_SK35.rod
                                          VCID: 3E78227C10F1

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
                                          Part No SW: 1K0 937 085 H HW: 1K0 937 085 H
                                          Component: BCM PQ35 B+ 104 0615
                                          Revision: 00104 AE
                                          Coding: 42000AB8900508B040100084140000A44560008E425D896037 C440000040
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 346C00542EBD

                                          Part No: 1Z1 955 119 D
                                          Component: Wischer 13121 26 0601
                                          Coding: 00D7B7

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 15: Airbags Labels: 1K0-909-605.lbl
                                          Part No SW: 1K0 909 605 T HW: 1K0 909 605 T
                                          Component: Q2 AIRBAG VW8 020 2300
                                          Revision: 05020000 Serial number: 0038PC21Y6LQ
                                          Coding: 0020786
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 3D7A25701DF7

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb
                                          Part No SW: 5K0 953 521 BJ HW: 5K0 953 569 C
                                          Component: LENKS.MODUL 009 0136
                                          Revision: FF010039 Serial number: 20101220100999
                                          Coding: 5080040000
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          ASAM Dataset: EV_SMLSNGVOLWS A01004
                                          ROD: EV_SMLSNGVOLWS_SK35.rod
                                          VCID: 75EAFD506547

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 17: Instruments (J285) Labels: 5K0-920-xxx-17.clb
                                          Part No SW: 1Z0 920 803 K HW: 1Z0 920 803 K
                                          Component: KOMBI H05 0405
                                          Serial number: 00000000000000
                                          Coding: 110B00
                                          Shop #: WSC 73430 031 00066
                                          ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04089
                                          ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
                                          VCID: 3C7C287406ED

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 7N0-907-530-V2.clb
                                          Part No SW: 7N0 907 530 C HW: 1K0 907 951
                                          Component: J533 Gateway H37 0614
                                          Revision: H37 Serial number: 121210F2000499
                                          Coding: 351302
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 30640C44DAA5

                                          2 Faults Found:
                                          00469 - Infotainment Databus in Single Wire Operation
                                          011 - Open Circuit - Intermittent
                                          Freeze Frame:
                                          Fault Status: 00101011
                                          Fault Priority: 3
                                          Fault Frequency: 1
                                          Reset counter: 58
                                          Mileage: 14737 km
                                          Time Indication: 0
                                          Date: 2009.14.08
                                          Time: 09:19:55

                                          03075 - Parallel Parking Assistance Control Module (J791)
                                          004 - No Signal/Communication
                                          Freeze Frame:
                                          Fault Status: 01100100
                                          Fault Priority: 2
                                          Fault Frequency: 1
                                          Reset counter: 35
                                          Mileage: 15299 km
                                          Time Indication: 0
                                          Date: 2009.14.14
                                          Time: 20:04:28


                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 25: Immobilizer (J334) Labels: 5K0-920-xxx-25.clb
                                          Part No SW: 5K0 953 234 HW: 5K0 953 234
                                          Component: IMMO H05 0405
                                          Serial number: 00000000000000
                                          Coding: 000000
                                          Shop #: WSC 00000 000 00000
                                          ASAM Dataset: EV_Immo_UDS_VDD_RM09 A03008
                                          ROD: EV_Immo_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
                                          VCID: EAD05E2CBCF9

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 42: Door Elect, Driver
                                          Cannot be reached

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-14x.lbl
                                          Part No: 1K0 909 144 J
                                          Component: EPS_ZFLS Kl. 67 3001
                                          Revision: 00H17000
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 31620940D1AF

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
                                          Part No SW: 1T0 959 702 R HW: 1T0 959 702 R
                                          Component: Tuer-SG 009 2119
                                          Coding: 0000052
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 479647984F2B

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 56: Radio (J503) Labels: 5M0-035-1xx-56.clb
                                          Part No SW: 1Z0 035 156 F HW: 1Z0 035 156 F
                                          Component: BOLERO 010 0054
                                          Revision: 0A001001 Serial number: SKZ1Z3K8459558
                                          Coding: 000000000001
                                          Shop #: WSC 01286 386 08256
                                          VCID: 356A3D5025C7

                                          No fault code found.

                                          -------------------------------------------------------------------------------
                                          Address 76: Park Assist Labels: None
                                          Part No SW: 1ZD 919 283 HW: 1ZD 919 283
                                          Component: Parkhilfe 4-Kan H04 0020
                                          Coding: 0000001
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 0F26AFB867DB

                                          No fault code found.

                                          End ---------------------------------------------------------------------


                                          Czy temat: Forum - Octavia Club Polska dotyczy również nowego toura

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            czy ktoś już rozgryzł temat czujników tył na Swingu w Tour II
                                            pozdrawiam Adam
                                            Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                            Spontany Katowickie

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam wszystkich.
                                              Jestem nowym (a właściwie będę za parę dni) użytkownikiem TOURa2012.
                                              Dlatego z wielkim zainteresowaniem od 2 tyg przeglądam forum.
                                              Jestem pod wielkim wrażeniem ilości i mnogości tematów tutaj poruszanych to największe forum jakie znam.
                                              Na podstawie lektury mam już parę pomysłów na przyszłość mojego auta.
                                              Jednak pierwszą rzeczą którą muszę dołożyć oprócz radia są właśnie czujniki parkowania.
                                              Początkowo chciałem założyć wyższej klasy AmerVoXy, ktore dobrze wspominam z poprzedniego samochody(estetyczny wyświetlacz i bezproblemowa praca)
                                              Ale zobaczyłem jak wygląda prezentacja czujników na Bolero i bardzo mi się to podoba.
                                              Podpowiedzcie proszę co muszę dokładnie dokupić (nr) i gdzie najlepiej aby założyć org czujniki współpracujące z Bolero. Chodzi mi na razie o tył, przód może w przyszłości ale wątpię.
                                              Na allegro jest wiele org pozycji dla skody i VW. ale nie wiem czy są odpowiedznie do mojego TOURA 2012 i Bolero
                                              Czy na gwarancji będę mógł się podpiąć moduł Parktronika do szyny głównej czy lepiej poczekać. aby serwis się nie przyczepił.
                                              Bez podpięcia do szyny czujniki będą oczywiście działać nie będzie tylko wizualizacji na Bolero :cry: prawda?
                                              Z wyrazami szacunki i z prośbą o wyrozumiałość
                                              Pozdrawiam wszystkich :lol:

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                odgrzewam temat
                                                czy ktoś w Tour II rozgryzł temat czujników tyłu na wyświetlaczu Swinga Bolero Columbusa
                                                co trzeba powymieniać i drutować aby zagrało

                                                u mnie jest taka centralna od czujników

                                                ]"]Link
                                                pozdrawiam Adam
                                                Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                                Spontany Katowickie

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Koledzy mniemam, że po braku wpisów na powyższe, nie ma możliwości założenia czujników cofania z wizualizacją na Swing w O2T?
                                                  Gdzie w O2T powinny być wiercone otwory? W listwie może być (co nie wymagałoby lakierowania).
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X