Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Automatyczne blokowanie drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Automatyczne blokowanie drzwi

    Zamieszczone przez damian1975
    rafiki, chyba się Tobie literek połknął :wink: :szeroki_usmiech
    juz poprawione
    rafiki bo ja z telefonu pisze a tutaj wszystko takie male ze ciezko dojrzec

  • #2
    [O2] Automatyczne blokowanie drzwi

    Witam wszystkich i proszę o pomoc wtajemniczonych.
    Mam następujący problem: chciałem ustawić w VCDS automatyczne ryglowanie drzwi przy prędkości 15 km/h co mi się udało niestety funkcja automatycznego otwierania po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki mi nie działa muszę używać przycisku lub dwa razy ciągnąć za klamkę co jest trochę uciążliwe gdy człowiek się spieszy. Jest jeszcze jeden problem który może być powiązany mianowicie nie zapala mi się światło w kabinie po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka przed otworzeniem drzwi (dopiero po otwarciu) - nie mam pewności czy tak powinno być czy coś jest skopane.
    Jedyne błędy jakich nie mogę się pozbyć a elektryk stwierdził że to częsty przypadek który nie przeszkadza w użytkowaniu auta to:

    Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
    Part No SW: 1K0 953 549 CA HW: 1K0 953 549 CA
    Component: J0527 051 0101
    Coding: 0000042
    Shop #: WSC 73430 790 00000
    VCID: 73E1DBFF6E91

    4 Faults Found:
    00576 - Terminal 15
    012 - Electrical Fault in Circuit
    00883 - Ignition Switch (D) Terminal S
    012 - Electrical Fault in Circuit
    00884 - Ignition Switch (D) Terminal X
    012 - Electrical Fault in Circuit
    01744 - Ignition Switch Terminal P (D)
    012 - Electrical Fault in Circuit

    czy to ma jakiś wpływ na moje dolegliwości i jak się tego pozbyć?
    Wszelkie sugestie mile widziane

    Komentarz


    • #3
      blueart, zmień elektryka :diabelski_usmiech . Błędy które podałeś pochodzą od stacyjki i jak najbardziej mają wpływ na twoje objawy. Nie zaświecanie się światełka i brak odryglowania drzwi po wyjęciu kluczyka to brak sygnału "S" ( drugi błąd ), który "mówi" Centralnej elektryce, że kluczyk został wyjęty ze stacyjki. Do sprawdzenia masz samą stacyjkę, styki pomiędzy nią a modułem elektroniki pod kierownicą, lub sam moduł. Jeśli nie masz auta od nowości to warto zajrzeć do wnętrza tego modułu czy nie było robione jakieś bardzo udziwnione "odcięcie zapłonu" bądź jakiś "turbo timer"...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        mam podobne błedy stym ze u mnie jest odciecie zapłonu i ono moze cos pieprzyc !
        do tego pada akumulator
        , wszystkie gadzety mam włanczone i działa blokowanie drzwi prz 15 km/h, lampka przy otoweranu drzwi i otwarcie drzwi po wyciagnieciu kluczyka !
        na razie nic sie nie dzieje wiec olałem sprawe !
        wow wr............

        Komentarz


        • #5
          Chciałbym się podczepić :]

          a jak ktoś ma automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 20km/h jak i czy może to wyłączyć ?

          Komentarz


          • #6
            Dzięki Kowal 2002 raczej jestem pewien że nikt w module pod kierownicą nie grzebał oprócz mojej osoby jak próbowałem się dostać do stacyjki (otworzyłem go i nie było śladu jakiś ingerencji) Kable łączące stacyjkę z modułem wyglądały ok, myślę że pewnie problem tkwi w tej białej kostce wciśniętej w stacyjkę od tyłu niestety nie udało mi się jej wyciągnąć a nie chciałem odkręcać całej stacyjki - może jest jakiś patent jak to rozebrać

            Komentarz


            • #7
              wow, Zbysiu u Ciebie to wiesz co jest (albo co było)
              NuTiiiiii, można - jak masz kabel i program
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez NuTiiiiii
                Chciałbym się podczepić :]

                a jak ktoś ma automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 20km/h jak i czy może to wyłączyć ?
                Forum - Octavia Club Polska
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez krzynol
                  wow, Zbysiu u Ciebie to wiesz co jest (albo co było)
                  NuTiiiiii, można - jak masz kabel i program
                  mam kabel i program, tylko co i jak ustawić :?:

                  Komentarz


                  • #10
                    Dopasowanie systemu komfortu

                    Funkcja 46 – system komfortu
                    Funkcja 10 – dopasowanie
                    Kanał XX

                    Numer kanału

                    03 Automat.blokowanie drzwi po przekroczeniu przez samochód prędkości 15 km/h. wł=1
                    wył=0
                    04 Automatyczne odblokowanie zamków po wyłączeniu zapłonu.
                    wł=1
                    wył=0
                    05 Odłączenie czujników ochrony wnętrza po dwukrotnym naciśnięciu przycisku blokady drzwi.
                    wł=1
                    wył=0
                    06 Potwierdzenie sygnałem dźwiękowym podczas odblokowywania drzwi
                    wł=1
                    wył=0
                    07 Potwierdzenie sygnałem dźwiękowym podczas blokowania drzwi
                    wł=1
                    wył=0
                    08 Potwierdzenie kierunkowskazami podczas odblokowywania drzwi.
                    wł=1
                    wył=0
                    09 Potwierdzenie kierunkowskazami podczas blokowania drzwi
                    wł=1
                    wył=0
                    jakby co posiadam kabel vag

                    Komentarz


                    • #11
                      pablokinah
                      Dzięki wszystko fajnie, wchodzę przez vcds litle ale nie mogę zapisać zmian bo program chyba musi być zarejestrowany ;/

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak musi
                        ja mam vag com 311n2 są w sieci
                        jakby co posiadam kabel vag

                        Komentarz


                        • #13
                          pablokinah : pobrałem ten program, ale nie mogę go włączyć, ustawiam nawet zezwolenie dla administratora czy zgodność z XP SP3 i nic, klepsydra chodzi a program się nie odpala ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Kowal 2002 dzięki za pomoc dzisiaj udało mi się pozbyć problemu - wymiana kostki stacyjki na nową teraz drzwi się odblokowują i światło w kabinie się zapala po wyciągnięciu kluczyka i nareszcie 0 błędów

                            Komentarz


                            • #15
                              Cześć,
                              chciałbym trochę odkurzyć temat i dorzucić kilka nowości do problemu automatycznego ryglowania i odryglowania drzwi.

                              Podobnie jak poprzednikom, mi również nie działa odryglowanie automatyczne pomimo zaznaczenia tej opcji w ustawieniach komputera pokładowego. Ostatnio na trasie (przy załączonych automatycznych ryglowaniach i odryglowaniach) odpaliłem BT i zestaw głośnomówiący. Porozmawiałem chwilę przez telefon rozłączyłem się i centralny zamek oszalał. Zaczął otwierać i zamykać drzwi na przemian, niezależnie od prędkości, dziur w drodze itd., po prostu otwierał i zamykał drzwi. Udało mi się na światłach wyłączyć automatyczne ryglowanie i szaleństwo się skończyło.

                              Żeby był jeszcze bardziej zagadkowo, to przy okazji wyłączania funkcji w komputerze pokładowym w dziwny sposób aktywowały mi się nowe opcje, których wcześniej nie miałem (i zresztą nadal nie mam) takie jak "Lights & Vision", w których to można ustawiać np. Comming Home, Leaving Home itd. - owe opcje pojawiały się i znikały równo z zamykaniem lub otwieraniem centralnego zamka.

                              Pytanie co z tym fantem zrobić, wygrać gdzieś nowy soft - wymienić stacyjkę? Nie ukrywam, że wolałbym wersję z dodatkowymi opcjami - wiadomo bajerów nigdy za wiele, a nóż gdzieś tam jest asystent parkowania i automatyczne opuszczanie lusterek przy wrzuceniu wstecznego ...

                              Komentarz


                              • #16
                                chekarvala, najpierw przeanalizować błędy, potem kombinować
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dobra oto lista błędów jakie udało mi się wyciągnąć z programu:

                                  01 Centralka silnika
                                  (P161A) Świeca Żarowa cylindra 1 - Q10 - Przerwa (Obecny)
                                  (P161B) Świeca Żarowa cylindra 2 - Q11 - Przerwa (Obecny)
                                  (P161D) Świeca Żarowa cylindra 4 - Q13 - Przerwa (Obecny)

                                  Tego akurat chyba nie trzeba wyjaśniać - co dziwne auto w zimie odpalało bez żadnych problemów nawet przy -24C, po skasowaniu błąd nie wrócił - być może Niemiec zapomniał skasować po wymianie świec.

                                  16 Komenda kolumny kierownicy
                                  00576 Pin 15 (Obecny)
                                  00883 Jednostka sterowania nawigacji - E201 (Obecny) - tego nie rozumiem, nie mam nawigacji ...
                                  00884 Końcówka X wyłącznika zapłonu (Obecny)
                                  01744 Wyłącznik D zapłonu i rozrusznika (końcówka P) (Obecny)
                                  46 Centralny układ komfortu
                                  01038 Zabezpieczenie termiczne centralnego zamka (Pamięć)
                                  - i ten błąd jako jedyny nie dał się skasować, teraz pytanie gdzie ten termik się znajduje, gdzie można go kupić i jak wymienić, żeby to naprawić.

                                  Dodatkowo co z funkcjami, których nie mam w komputerze pokładowym jak te "Lights&Vision" ?

                                  [ Dodano: Sob 04 Maj, 13 18:40 ]
                                  Co jest panowie, nikt nie wie o co chodzi z tym termicznym zabezpieczeniem?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Panowie, mam problem następujący: Mam aktywną funkcję zamykania/otwierania, ale ostatnio po wyjęciu kluczyka nie otwierają się drzwi a radio nadal gra, trwa to może z 10 sekund, a później drzwi się otwierają, radio wyłączone. Gdzieś znalazłem info, że może to być bezpiecznik. Ale jaki? W instrukcji w spisie bezpieczników nie ma określenia konkretnie jaki to bezpiecznik. Może to bezpiecznik od "sterownik funkcji komfortowych"? Miał ktoś z Was taki problem? Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mikelt, podejrzewam, że masz problem ze stacyjką ( "zacina" się sterowanie styku "S" ). Możesz spróbować psiknąć delikatnie do stacyjki jakimś "siuwaksem" typu Kontakt, izopropylem lub ostatecznie bardzo delikatnie silikonem w spray-u ( tylko nie WD40 ) i kilkakrotnie włożyć wyjąć kluczyk.
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jakbyś miał problem z bezpiecznikiem, to na dzień dobry by coś nie działało
                                        a tu działa, aż za dobrze....
                                        może i być stacyjka, a może jakiś przekaźnik się skleja?
                                        jakieś błędy w kompie?
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Niestety nie mam kabelka Po wyjęciu kluczyka wyraźnie słychać ten "stuk" w stacyjce za każdym razem. Kluczyk wchodzi i wychodzi bez żadnych oporów. Wcześniej nie miałem z tym problemów, nasiliło się jak przestałem zostawiać samochód w garażu (może to tylko zbieg okoliczności?). Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić jako laik? Pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez mikelt
                                            Niestety nie mam kabelka
                                            to zapraszam
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No właśnie będę musiał się wybrać

                                              [ Dodano: Nie 08 Gru, 13 18:46 ]
                                              Panowie problem całkowicie zniknął gdy samochód zacząłem znów chować do garażu. W sumie miałem jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy to się łączy. Otóż 2 razy nie mogłem włożyć kluczyka do stacyjki ponieważ zablokował się tam taki "mały biały plastikowy ząbek" (nie wiem jak to fachowo nazwać ). Dopiero przy pomocy mojego małego victorinoxa udało się to odblokować. Wypadałoby czymś psiknąć do tej stacyjki?
                                              krzynol, wobec tego narazie się do Ciebie nie fatyguje, poczekam aż się nazbiera więcej tematów
                                              Pozdrawiam!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Siema, temat up. U mnie po zakodowaniu ryglowania jest ok do pierwszego wyłączenia auta, odrygluje ale po ponownym włożeniu kluczyka/odpaleniu auta i ruszeniu już nie rygluje drzwi. 2gi raz byłem sprawdzić vcdsem i to samo, za 1wszym razem zaryglowało drzwi po przekroczeniu15km/h, odryglowało po wyciągnięciu kluczyka i już nie rygluje. Manualne ryglowanie działa bez problemu. Spotkał się ktoś z czymś takim ???
                                                Ostatnio edytowany przez Tulipan1983; 10000004.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X