Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Awaria ogrzewania Octavia 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Awaria ogrzewania Octavia 2

    Napisz coś o Kanadzie. Sam nie mogę jakoś żony przekonać... :szeroki_usmiech
    s1mariusz

  • #2
    Awaria ogrzewania Octavia 2

    Cześć, problem wygląda następująco po wyjściu z pracy odpaliłem samochód, włączyłem ogrzewanie i ku ździwieniu nie działa. Reguluje pokrętłem od 1-4 i nie grzeje nie wiem dlaczego? Wszystko działało do tej pory, i jestem zaskoczony tym faktem. Mogę prosić o Waszą opinię co mogło się zepsuć ? Czy to filtr kabiny się zapchał lub zamarzł :roll: pierwszy raz się z tym spotkałem.

    Z góry wybaczcie, jeśli to banalny problem, który mogę znaleźć u wujka goo....ale wolałem poradzić się Was, z korzystać z Waszej wiedzy.

    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Nie grzeje, czy nie reguluje obrotów ( bo 1-4 to chyba siła nawiewu a nie temp ). Najlepiej było by podpiąć kompa i zobaczyć czy coś pokaże ( błędy, ew. nieprawidłowe odczyty temp. itp. ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        kowal jedno i drugie bo przyłożyłem dłoń do nawiewu ustawione było na ciepło i zimny był + szyba z przodu parowała natomiast jak na tylnią szybę dałem to było ok. Siła nawiewu jak pisałeś ( mój błąd, źle to napisałem) od 1-4 też nie działa. W poniedziałek podjadę do mechanika niech podepnie pod komputer i zobaczymy. Jestem ciekawy właśnie co mogło się stać :|

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez end0re
          kowal jedno i drugie bo przyłożyłem dłoń do nawiewu ustawione było na ciepło i zimny był + szyba z przodu parowała natomiast jak na tylnią szybę dałem to było ok. Siła nawiewu jak pisałeś ( mój błąd, źle to napisałem) od 1-4 też nie działa. W poniedziałek podjadę do mechanika niech podepnie pod komputer i zobaczymy. Jestem ciekawy właśnie co mogło się stać :|
          Kolego jeśli masz climatic to po włączeniu spróbuj przekręcić na ciepłe potemna zimne i znowu na ciepłe. Niektóre panele miały jakiś problem z sterownikiem i nie pamiętały ustawień.

          Komentarz


          • #6
            Dodatkowa usterka, która też zaistniała to nie działające spryskiwacze (są obecnie temp.ujemne) ale dziś czy wczoraj w dzień miałem na plusie + słoneczko i same wycieraczki działały spryskiwacz nie + te ogrzewanie. Rozmawiałem rano z mechanikiem i na teraz mówił, że to może jakiś bezpiecznik poszedł

            Komentarz


            • #7
              w samym ogrzewaniu to chyba specjalnie nie ma się co zepsuć.... jak już, to raczej wystąpi usterka dmuchawy, czyli po stronie elektrycznej
              zobacz w instrukcji który bezpiecznik jest od dmuchawy i go sprawdź
              404 Not Found
              była octa jest bora.. 1.9 TDI AJM
              a teraz... znowu octa ;-)

              Komentarz


              • #8
                wróciłem od mechanika, sprawdziliśmy wszystkie bezpieczniki z przodu jak również w kabinie, po podłączeniu do komputera pokazywał błąd: terminal 75x. Spalił się ten duży czarny bezpiecznik 460. Wymieniliśmy na inny a jutro jadę kupić nowy do sklepu. Wszystko śmiga tak jak powinno, błędów żadnych nie było.

                Pozdrawiam.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X