Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana anteny radiowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana anteny radiowej

    Mały poślizg ale już będziemy wyjeżdżać.
    U Nas słoneczko od rana
    Do zobaczenia na miejscu

  • #2
    [O2] Wymiana anteny radiowej

    Witam.
    Kupując Skodzinkę z zachodu po przyjeździe od samego początku zanikał sygnał radia np. Radio Zet szumiało , natomiast RMF FM było ładnie a np po podjechaniu 200metrów już obu potrafi nie być i tak ciągle bez zmian od roku... Postanowiłem się pozbyć tego problemu no podjechałem dzisiaj do serwisu który zajmuję się radiami itp. Powiedzieli mi że antena do wymiany i że koszt naprawy to za antenę "wolkswagenowska" 90zł plus robocizna 60zł więc również nie wiem czy sie opłaca ?? ( dodam że Skoda jest w hatchbacku ). Zastanawiałem się też czy sam dam radę to zrobić tylko czytałem że trzeba podsufitkę odkręcać i trochę sie boję.
    I moje pytanie, czy mieliście do czynienia już z takim przypadkiem i co Wy zrobiliście

    Pozdrawiam!

    Komentarz


    • #3
      Dasz radę sam, ściągasz plastik ten szeroki od strony klapy bagażnika i delikatnie odginasz podsufitkę. Tylko delikatnie bo złamiesz.

      Ktoś z ELSA niech podpowie jaki nr kluczka, zaopatrz się w płaski i wygięty
      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

      Komentarz


      • #4
        klucz 22
        Następna będzie panamera....????
        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

        Komentarz


        • #5
          Lukasz1991, a ja proponuje zamontować odrazu triflexa - bedziesz miał odrazu do CB
          Sam zrobisz bez problemu - tylko ja bym zobaczył, bo moze antena nie jest "podpięta"
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            Lukasz1991, ja jestem ciekaw czy aby na pewno antena jest do wymiany. Czy w ostatnim czasie odłączałeś wtyk antenowy od radia, bądź wyciągałeś radio?- mogłeś po prostu wypiąć przewód. Demontaż anteny dachowej nie jest trudny,sam to ostatnio robiłem. Spróbuj. sprawdź kable.

            Komentarz


            • #7
              Witam, podepnę się do tematu - zachciało mi się wymienić standardowego "bata" na coś takiego, na tej stronce podane jest jako pasujące do O2 OZ1 ale mam wątpliwości bo mocowanie standardowej antenki wygląda chyba inaczej. Będę wdzięczny za opinie kogoś kto rozbierał antenę w O2 - Czy płetwa będzie pasować ? I czy muszę rozbierać sufit czy też może w cudowny sposób wystarczy wkręcić jedną za drugą ?

              Komentarz


              • #8
                aBencjusz, tylko, że to jest atrapa W O2Fl dziura była kwadratowa więc powinna pasować
                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez andrzej111
                  aBencjusz, tylko, że to jest atrapa W O2Fl dziura była kwadratowa więc powinna pasować
                  O to trochę zmienia postać rzeczy - łopatologicznie atrapa w sensie nie antena w sensie nie będzie "grało" ?

                  Komentarz


                  • #10
                    coś zamilkło , a może ktoś da namiary na dobra antene w tym kształcie do O2 pasująca ? możliwe że będę ściągał podsufitkę to bym sobie podmiankę sieknął od razu..
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #11
                      sprawdz jaka masz wtyczke jak rcu to trzeba będzie przerabiac cały kabel !
                      wow wr............

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X