Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Poziomowanie ksenonów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Poziomowanie ksenonów

    po spacerze zastalem taki oto widok z kartką za szyba ze oświadczenie w budce z kebabem

    i pozdrawiam OCePka który rano kolo11.00 mijał mnie w Karwii rej WPRxxxxx srebrna O2 wlewa na klapie

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
    Feel free to visit my web-site; nelly rabattkod

  • #2
    [O2] Poziomowanie ksenonów

    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników ksenonów w Octaviach II kiedy i jak często one się poziomują.
    Czy po włączeniu zapłonu czy dopiero po włączeniu silnika? Czy przy każdym włączeniu świateł? Czy ma znaczenie stałe obciążenie auta pomiędzy włączeniami?Czy poziomowanie zależy tylko od obciążenia auta czy ustawienie go na pochyłości też ma znaczenie?
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      po zapaleniu silnika
      nie ważne czy świecą czy nie
      w czasie jazdy w zależności czy się hamuje, czy gaz w piz...
      poziom terenu nie ma nic do znaczenia
      tylko i wyłącznie ugięcie wahaczy przód/tył

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez abstinent
        poziom terenu nie ma nic do znaczenia
        tylko i wyłącznie ugięcie wahaczy przód/tył
        Czyli poziom terenu ma jednak jakieś tam znaczenie, chociaż nie bezpośrednie.
        Jadąc pod górę, trzeba dodawać gazu, więc siłą rzeczy wahacze tylne idą do dołu, a przednie w górę.
        To samo przy zjazdach, ino odwrotnie.
        A jeżeli auto stoi pod górkę, to też są inne wychylenia, niźli stoi z górki, a czujniki wychwytują dosłownie milimetry.
        To tak na marginesie ;-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez abstinent
          w czasie jazdy w zależności czy się hamuje, czy gaz w piz
          na postoju na parkingu leśnym też mogą się poziomować w pewnych okolicznościach :lol:

          Komentarz


          • #6
            cysterniarz, pewnie że mogą, z tym że nie wiem czy nadążą :lol:
            bobolino, jednak mi się wydaje że nie da rady, musiał by być naprawdę konkretna górka
            tylko ugięcie na hamowanie/przyspieszenie
            prosty test
            stanąć na górce i zmierzyć wysokość przód tył i wiadomo o ile się ugina względem poziomu ( tu też wypada zmierzyć)
            wg mnie będzie to w granicach zera :P

            Komentarz


            • #7
              Wreszcie wyjaśniło się czemu czasem lampy mi się poziomują a czasem nie. Po prostu czasem je włączałem przed odpaleniem silnika i wtedy widziałem jak się poziomują a czasem włączałem po odpaleniu silnika jak już były wypoziomowane. Myślałem już, że coś się czasem wiesza w tym układzie i raz działa a raz nie. Jeszcze sprawdzę sobie jak działa poziomowanie w czasie jazdy. Teoretycznie przy odpalonym aucie i włączonych światłach jeśli będę coś wkładał do bagażnika światła powinny się obniżać.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez hammer
                ........ Teoretycznie przy odpalonym aucie i włączonych światłach jeśli będę coś wkładał do bagażnika światła powinny się obniżać.
                Tak, stań sobie na progu lub na haku i poskacz, zobaczysz różnicę.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez abstinent
                  prosty test
                  stanąć na górce i zmierzyć wysokość przód tył i wiadomo o ile się ugina względem poziomu ( tu też wypada zmierzyć)
                  wg mnie będzie to w granicach zera :P
                  Masz rację, że musiałaby być to całkiem spora górka, żeby to było zauważalne.
                  Nie znam szczegółów technicznych, o ile milimetrów musi się ugiąć któryś wahacz, aby spowodować poziomowanie reflektorów, ale wydaje mi się, że skrypt nie jest liniowy i w dolnym zakresie są to jakieś milimetrocentymetry. Także postawiwszy auto pod górkę o nachyleniu 5-7 stopni (nie procent), system powinien już zadziałać.
                  Tak mi się wydaje.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X