Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik parkowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujnik parkowania

    Jesli chodzi o sprezyny to bralbym Lesjoforsa.

  • #2
    czujnik parkowania

    Kolejny temat w sprawie uruchomienia czujnika parkowania, światła włączone mijania wbijam wsteczny bieg pod klima tronikiem zapala się P (miga) i jest krótki ciągły sygnał około 2-3 sekundy i to wszystko cofam do ściany nic się nie dzieje..., gdy nacisnę P to na wyświetlaczu od radia pokaże się na chwilę obrys auta i znika. Handlarz mówił że ponoć jeszcze czujniki były z przodu ale został wymieniony zderzak bez czujników... lekka stłuczka lewej strony.
    http://qrz.com/db/SQ6POM

    Komentarz


    • #3
      Witamy handlarza
      Handlarz się szarpnie i wydaja 150zł na nowe czujniki albo wykoduje przód...
      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez andrzej111
        Witamy handlarza
        Handlarz się szarpnie i wydaja 150zł na nowe czujniki albo wykoduje przód...
        może kolega wie jak to uruchomić albo co jest nie tak w tej sytuacji?
        http://qrz.com/db/SQ6POM

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli z przodu były czujniki i nie zostały wykodowane vcdsem to komp zakłada,że jeden, co najmniej jeden czujnik jest uszkodzony i pojawiająca się na chwilę ikonka samochodu świadczy właśnie o awarii czujników,a komp jest tak skonstruowany,że nawet jak nie działa 1 z 8 czujników to on przełączy czujniki w tryb awaryjny(czyli je odłączy)

          Komentarz


          • #6
            A jak wykodować przód ze sterownikami 8-kanalowego?
            Podpowiecie? :wink:

            Bo IMHO trzeba wymienić centralkę na 4kanałową żeby wasza koncepcja zadziałała

            Prościej jest odtworzyć instalację na tym zderzaku
            Jest tutorial, na zderzaku są zaznaczone miejsca
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Ciekawe czy handlarz pozostawił wiązkę na przód pod czujniki, bo jak jest to połowa sukcesu. Zdjąć zderzak, wywiercić otwory, czujniki pomalować i wkleić. Wcześniej to te auto bym podłączył pod komputer u jakiegoś ogarniętego mechanika, elektryka lub kolegi z forum, sprawdził co jest z tymi czujnikami, jaka jest centralka, itp.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez greg44
                Ciekawe czy handlarz pozostawił wiązkę na przód pod czujniki, bo jak jest to połowa sukcesu. Zdjąć zderzak, wywiercić otwory, czujniki pomalować i wkleić. Wcześniej to te auto bym podłączył pod komputer u jakiegoś ogarniętego mechanika, elektryka lub kolegi z forum, sprawdził co jest z tymi czujnikami, jaka jest centralka, itp.
                autko jest narazie "uziemione" jestem w trakcie opłat celnych i rejestracji, ale mam elektryka samochodowego niby kumatego jak auto będzie na chodzie to pojadę na kanał i zobaczymy jak sytuacja wygląda z tymi czujnikami...

                - no chyba że jest w okolicy Głogowa jakiś kumaty kolega który by znalazł troszkę czasu aby zagłębić się w temacie.

                Przeglądam na alledrogo czujniki cofania i już widzę że będę miał z tym problem bo widzę że jest ich kilka rodzajów pytanie teraz gdzie mam opis jakie są zastosowane u mnie??
                http://qrz.com/db/SQ6POM

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sq6pom
                  jest ich kilka rodzajów pytanie teraz gdzie mam opis jakie są zastosowane u mnie
                  jest tylko jeden rodzaj czujników do O2 przed FL
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    no po wizycie u elektryka powiedział że te czujniki to pic na wodę bo komputer jego nie widzi, pokazał mi jeszcze 4 błędy z silnika chodzi o uszkodzone świece żarowe w sobotę postaram się je wymienić.
                    Czytałem gdzieś że trzeba wymienić moduł z 8 na 4 i w tedy tył będzie działał czy to prawda i ewentualnie gdzie znajduje się ten moduł?
                    http://qrz.com/db/SQ6POM

                    Komentarz


                    • #11
                      sq6pom, ale czego nie widzi: czujników czy całego sterownika? Wrzuć cały autoscan ( z VCDS-a ) auta to będzie wiadomo jak Ci pomóc. Na razie to może być cokolwiek od braku czujnika do uwalonej centralki ( jest pod tapicerką w bagażniku na lewym nadkolu ).
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kowal 2002
                        sq6pom, ale czego nie widzi: czujników czy całego sterownika? Wrzuć cały autoscan ( z VCDS-a ) auta to będzie wiadomo jak Ci pomóc. Na razie to może być cokolwiek od braku czujnika do uwalonej centralki ( jest pod tapicerką w bagażniku na lewym nadkolu ).
                        Dzięki za info w sprawie centralni zobaczę na niej jakieś dane to powiem a co do skanu to dopiero za tydzień, pogadam z moim majstrem o tym autoscanie.

                        [ Dodano: Wto 17 Gru, 13 19:03 ]
                        Witam, na centralce jest nr: 1zo 919 293 C,
                        byłem dziś u mechanika i okazało się że nie mam podpiętych czujników została goła wtyczka, czy ktoś mi doradzi w sprawie wiązki czujników do przodu?
                        Patrzyłem od spodu to dziury są tylko trzeba ściągnąć czarne listwy i w nich dziury wywiercić przykleić mocowanie włożyć czujniki i podłączyć i sprawdzić czy działają...
                        http://qrz.com/db/SQ6POM

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X