Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poduszka..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poduszka..

    Panowie w piątek wigilia w Kryspinowie?

  • #2
    Poduszka..

    Witam, jestem posiadaczem Octavii II Combi(2005), dziś odkręcając schowek w celu dostępu do piszczącego wiatraka gdy samochód się rozgrzeje, odłączyłem wtyczkę która jest podłączona do gniazda z AirBag ( które jest w środku schowka). Po podłączeniu wtyczki i dokręceniu schowka gdy przekręcam kluczyk w stacyjce, zapala się kontrolka od poduszki na żółto i gaśnie, a gdy odpalam zaświeca się i już nie gaśnie.
    Starałem się jak najbardziej obrazowo to przedstawić
    Moje pytanie brzmi czy jest to jakiś poważny problem czy tylko błąd komputera.?

    Komentarz


    • #3
      damianeusz, teoretycznie we wszystkich poradnikach piszą żeby dla pewności przed odłączaniem wtyczek od AirBagów odpiąć + z aku (tak profilaktycznie żeby przy podpinaniu nie wybuchło), ale myślę, że nie powinno się nic stać, obstawiam błąd w komputerze
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Odłączyłeś poduszkę na podanym napięciu, przekręconym kluczyku. Wtedy sterownik poduszek łapie błąd i z z automatu odłącza poduszkę i świeci non stop lampka poduszki. Jak wszystko ładnie podłączyłeś spowrotem to wystarczy podłączyć jakiś interfejs diagnostyczny i skasować błąd i będzie po sprawie. Wentylator da się wyciągnąć bez wymontowania schowka.

        Komentarz


        • #5
          Tak, wyczytałem już post na forum tutaj ( że nie trzeba wcale wymontowywać schowka) no ale już po wszystkim. Wszystko ładnie podłączyłem. Jak odłączałem wtyczkę kluczyk nie był przekręcony ani w ogóle w stacyjce. Tylko teraz ta kontrolka świeci po oczach...

          Komentarz


          • #6
            damianeusz, komp złapał błąd, bo nie odpiąłeś aku i masz wyłączoną poduchę jak napisał greg44. Podłącz VAGa, skasuj błąd i po sprawie
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              Dziękuję Panowie, jestem spokojniejszy..

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez rafiki
                Podłącz VAGa, skasuj błąd i po sprawie
                Zamieszczone przez damianeusz
                Tylko teraz ta kontrolka świeci po oczach...
                a na to wystarczy kawałek czarnej izolacji w odpowiednim miejscu przyklejony :wink: :lol:
                Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                Komentarz


                • #9
                  Wally, nie propaguj druciarstwa :P :twisted:
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wally
                    kawałek czarnej izolacji w odpowiednim miejscu przyklejony :wink: :lol:
                    Tylko, że izolacja nie uratuje Ci życia w przypadku zderzenia, a gdy świeci się kontrolka to żadna poduszka nie wybuchnie w przypadku zderzenia.
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      łojesu... :roll:
                      joke to był.. co Wy tacy poważni :?: :diabelski_usmiech
                      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez shado
                        izolacja nie uratuje Ci życia w przypadku zderzenia
                        no zależy- a jakby tak nakleić więcej i takiej z gąbką w tym miejscu gdzie się walnie czołem- toby mogło pomóc :wink:

                        Zamieszczone przez Wally
                        joke to był
                        od razu mówię, że mój też

                        po namyśle- no może nie do końca- przecież człowiek musi z czegoś żyć :lol:

                        teraz to był żart :P
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_gdy
                          po namyśle- no może nie do końca- przecież człowiek musi z czegoś żyć :lol:
                          :wink: :lol:
                          Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                          => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                          => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                          => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                          "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                          Komentarz


                          • #14
                            Odnośnie poduszek. Kolega z roboty specjalnie jeździ z błędem poduszki, gdzieś tam jakiś spec mu wywołał błąd poduszki kierowcy odłączając coś, a druga pasażera sam wyłączył. Pytam dlaczego, można to skasować i po sprawie? A on, że jak coś się stanie to kokpit będzie cały, nie będzie musiał robić, wymieniać. Witki opadają. :szeroki_usmiech

                            Komentarz


                            • #15
                              greg44, żeby tylko był w stanie cokolwiek zrobić to będzie dobrze. Nie kumam takiego myślenia. :?
                              رافال
                              Spoty
                              Cause freedom is a lonely road
                              My O2FL

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez greg44
                                A on, że jak coś się stanie to kokpit będzie cały, nie będzie musiał robić, wymieniać. Witki opadają. :szeroki_usmiech
                                bo twardym trzeba być :wink: :lol:
                                Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez shado
                                  a gdy świeci się kontrolka to żadna poduszka nie wybuchnie w przypadku zderzenia.
                                  Nie odpali tylko ta poduszka, z której idzie sygnał o błędzie.
                                  mkII 20VT (600h worked)
                                  Roooooomster

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Skąd taka informacja? Gośc który pracował w firmie produkującej poduszki twierdził, że żadna nie odpali i zakładam, że ma sprawdzone informacje.
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mimo ze beda bledy nawet na wszystkich napinaczach i poduszkach to puki jest polaczenie sprawne to odpali wszystko co sie da w razie kolizji. Blad zanotowany na sensorze poduszek jest informaca o problemie i puki blad jest nieaktywny. Sprawdzalem to wiec wiem co pisze. Uklad poduszek jest elementem zapewniajacym bezpieczenstwo w aucie wiec nie moze tak byc ze jakis drobny blad mialby caly uklad rozlaczyc czy nawet tylko czesc tego ukladu. Odpalanie poduszek i napinaczy jest uwarunkowane od tego gdzie auto dostalo i w ktora strone dzialaja przeciazenia.
                                      G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wesol, czy Ty masz coś nie tak z klawiaturą? Bo strasznie ciężko się czyta Twoje posty (nie chodzi mi o brak polskich znaków czy ortografię, ale o poprzestawiane litery) :wink:
                                        رافال
                                        Spoty
                                        Cause freedom is a lonely road
                                        My O2FL

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          To ja podłącze sie do tematu. U mnie niestety skasowanie błędu pomaga do momentu aż ktoś usiądzie na przednim fotelu pasażera z przodu. Wówczas kontrolka znowu zaczyna się świecić a komputer pokazuje błąd. Czy ktos ma pomysl co jest uszkodzone? Dodam że poduszki nigdy nie wystrzeliły. Dzięki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            silus, a może nie wiesz że wystrzeliły :twisted: ...kolega kupił samochód z sześcioma poduszkami ...później przy okazji małej kolizji okazało się że nie ma ani jednej :diabelski_usmiech
                                            LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Mam nadzieje że nie jest tak jak piszesz :shock: Auto kupiłem wczoraj, a przed kupnem sprawdziłem w ASO i podczas diagnostyki ten błąd nie wyskoczył. Dopiero jak już wyjechaliśmy z ASO to po 10 minutach od tak z niczego zaświeciła sie kontrolka a komputer poinformował o błędzie. Próba wykasowania błędu kończyła się tak jak napisałem w poprzednim poście. W ASO skan czujnikiem lakieru nie wykazał że auto miało wypadek.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                silus, pewnie wtyczka pod siedzeniem. Skasuj błąd odpal auto i poruszaj żółtą wtyczką pod fotelem - jak znów wyskoczy to masz odpowiedź.
                                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X