Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Radio COLUMBUS - problem z karta SD

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Radio COLUMBUS - problem z karta SD

    Cieszę się, że pomogło
    Już wyedytowałem pierwszy post: oczywiście przycisk trzeba przytrzymać przez cały proces kalibracji.

  • #2
    [O2FL] Radio COLUMBUS - problem z karta SD

    Witam.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Octavi II FL od 3 dni

    Mam mały problem z czytnikiem kart SD w radiu COLUMBUS, a mianowicie nie ma typowego "klik" jak wkłada się kartę a co za tym idzie radio nie widzi karty.
    Próbowałem delikatnie się siłować z radiem ale niestety nic to nie dało.
    Karta siedzi luźno w slocie i można ją poprostu wyjać.

    Może jest ktoś kto miał podobny problem, albo poprostu jest ktoś w Krakowie kto pomógł by mi to ogarnąć i ewentualnie pomóc wgrać chociaż Polski język.

    Jężeli temat się powtarza to bardzo przepraszam ale od pierwszego dnia jak kupiłem auto przeglądam forum w poszukiwaniu podobnego tematu ale niestety nic nie znalazłem.

    Komentarz


    • #3
      kup nowy czytnik kart i go po prostu wymień
      coś takiego znalazłem na szybko
      Link
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        U mnie wystąpił ten sam problem , udało mi się uruchomić kartę po tym jak wepchnąłem ją zapałką głębiej ale już jej nie wyjmę , czy ktoś to naprawia? . Link wyżej już nie działa . najgorsze że 1 lipca wyjeżdżam na urlop :x . z góry dzięki

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez okioki
          U mnie wystąpił ten sam problem , udało mi się uruchomić kartę po tym jak wepchnąłem ją zapałką głębiej ale już jej nie wyjmę , czy ktoś to naprawia? . Link wyżej już nie działa . najgorsze że 1 lipca wyjeżdżam na urlop :x . z góry dzięki
          zauważ Kolego, że próbujesz otworzyć aukcję z 2014 roku. Nie jest dziwnym zatem, że aukcji dawno na allegro nie ma.

          Niemniej jednak można przeczytać tytuł linku allegro i poszukać w aktualnej ofercie podobnego przedmiotu. rns pięćsetdziesięć fałwu skoda czytnik kart esde i alledrogo powinno zwrócić coś sensownego.

          Z moich doświadczeń wynika, że osoba obtrzaskana z elektroniką precyzyjną (serwisująca jakieś laptopy, telefony komórkowe itp) będzie w stanie bez problemów wymienić w RNS-ie moduł czytnika kart SD. Swojego musiałem wypatroszyć do cna, by móc z kolei rozebrać na strzępy napęd DVD (czyszczenie optyki lasera). Stresu było co niemiara, ale udało się wszystko rozkręcić, złożyć i radio działa jak złoto.
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #6
            Podepnę się pod temat.
            Auto z 2008r, przed FL.
            Mam problem z odczytaniem karty SD.
            Taka jak na zdjęciu:



            Próbowałem formatować pod Win7/8, FAT,NTFS, exFAT. Bez różnicy, nadal nie chce czytać karty :/
            Karta nowa, wczoraj kupiona.
            Co może być przyczyną?
            Mam starą kartę 256MB oraz 3GB i je czyta.

            Komentarz


            • #7
              KuASY, zmień przejściówkę na inna - może pomóc
              poza tym nie wszystkie karty są czytane
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                KuASY, u mnie w Bolero czasami karta nie "łapie" w adapterze więc zamierzam wymienić na dużą kartę SD. Być może tu leży przyczyna.
                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                ​​​
                Grzegorz

                Moja Ambitna Czarnula

                Komentarz


                • #9
                  Niestety, karta nie działa z innym adapterem. Pozostaje kupić zwykłą kartę.

                  PS. Czy jest możliwość wyłączenie ekranu w columbusie nie wyłączając go? Chodzi o jazdę w nocy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jest taka opcja na którymś z dolnych guzików na ekranie.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Próbowałem i nie znalazłem takiej funkcji, przeglądam właśnie instrukcję i nic na ten temat.

                      Komentarz


                      • #12
                        Opcja jest w pod guzikiem setup w menu ekran

                        Nie jestem pewien ale chyba pod 2 od prawej na dole ekranu jest rozwijane menu i chyba tam też można wyłączyć
                        Mój szatan

                        Paweł

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie tej opcji brak, mam tylko coś takiego...

                          Komentarz


                          • #14
                            KuASY, Zaktualizuj oprogramowanie Columbusa - pojawi się możliwość wyłączenia ekranu i najprawdopodobniej zacznie Ci działać karta SD.

                            U siebie miałem oprogramowanie z 2008 roku i nie widział większej karty niż 2GB. Po aktualizacji widzi nawet 16GB (większej nie próbowałem).

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kamil89
                              Po aktualizacji widzi nawet 16GB (większej nie próbowałem).
                              W wersji oprogramowania z 2012go roku maksymalnym rozmiarem karty widzianym przez radio jest, o ile dobrze pamietam wyniki moich eksperymentow, 32GB
                              Pozdrawiam, Robreg.
                              ----
                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez robreg
                                W wersji oprogramowania z 2012go roku maksymalnym rozmiarem karty widzianym przez radio jest, o ile dobrze pamietam wyniki moich eksperymentow, 32GB
                                Dokładnie tak. u mnie śmiga bez problemu 32-jka.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez robreg
                                  o ile dobrze pamietam wyniki moich eksperymentow, 32GB
                                  Zgadza się. Sam mam 32Gb i to jest max co można włożyć

                                  [ Dodano: Wto 18 Paź, 16 11:57 ]
                                  Opcja wyłączania ekranu jest z poziomu ekranu
                                  Na wyświetlaczu przycisk DODATKI a potem w rozwijanym Menu ostatnia pozycja EKRAN WYL.
                                  Później dam zdjęcie
                                  Mój szatan

                                  Paweł

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Opcja wyłączania ekranu jest z poziomu ekranu
                                    Na wyświetlaczu przycisk DODATKI a potem w rozwijanym Menu ostatnia pozycja EKRAN WYL.
                                    dokładnie jednak wcześniej musi zrobić upgrade

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gdzie mogę to zrobić? Częstochowa lub okolice?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ja wgrywałem sam, soft 5238 by josi z podziałem partycji chyba 60-35-5.

                                        Po dokładnym przewertowaniu TEGO tematu dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          [404] File Not Found : Plik nie istnieje

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez KuASY
                                            [404] File Not Found : Plik nie istnieje
                                            to wpisz w GOOGLE "softy-do-rns-510-columbus" i powinieneś mieć jako pierwszy odnośnik do tego tematu.
                                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                            ​​​
                                            Grzegorz

                                            Moja Ambitna Czarnula

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              trochę poczytałem, pierwsze co widzę nie mam ukrytej opcji po trzymaniu przycisku setup, nawet trzymanie 5min nic nie daje Czy bez tego zrobię aktualizację?
                                              Nie mogę odszukać linków do nowszego oprogramowania. Auto jest z 2008r.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kurcze nie wiem czemu forum modyfikuje podany link i odsyła do superbclub zamiast skodaclub no ale nic... georgg dokładnie o ten temat chodziło.

                                                KuASY, zrobisz bez tego aktualizację.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Udało mi się jednak włączyć ukryte menu:



                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X