Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana czujnika parkowania - przod

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana czujnika parkowania - przod

    Tyle że Ty już kupiłeś a ja dalej dumam :-P
    I jak na złość dostałem info że na Leona mogę mieć o wiele lepszy rabat...

  • #2
    [O2] Wymiana czujnika parkowania - przod

    W mojej Octavii II nie dziala Parktronic. Mechanik po sprawdzeniu VAG'iem stwierdzil, ze trachniety jest czujnik z przodu, po prawej stronie, blizej tablicy rejestracyjnej. Zamowilem sprawny czujnik na Allegro. Ktos moze poradzic, jak taki czujnik wymienic ? Musze posilkowac sie mechanikiem, czy moge to zrobic sam ? Nie posiadam niestety dostepu do podnosnika.

    Znalazlem podobny temat na forum ale linki do zdjec zdazyly wygasnac.

    Dzieki za rady !

    Komentarz


    • #3
      Jak masz sprawną dłoń to sobie poradzisz bez mechanika do środkowego czujnika powinieneś się dostać od góry ,ale łatwiej będzie ci wyjąć kratkę halogenu i sam halogen (kratka na wcisk ,halogen na 2 śruby) i wsadzając rękę wymacasz czujnik , siedzi on na 2 zatrzaskach (zatrzaski są na godzinie 3 i 9 ),są one dość delikatne,więc uważaj,aby ich nie połamać.Odginasz je delikatnie i wyjmujesz czujnik do środka zderzaka , odpinasz od niego wtyczkę i podmieniasz na nowy (osobiście wydaje mi się,że powinieneś poruszać kablami,które idą do czujnika i jeśli wtedy nie zatrybi to dopiero wymieniać sam czujnik) ja też dwa lata temu kupiłem czujnik bo vcds tak pokazał i nowy też nie działał ,okazało się,że wiązka gdzieś się przetarła,jak poruszałem kablami to stary czujnik działa 2 lata i odpukać nirch tak zostanie(czujnik nowy mam w zapasie)

      Komentarz


      • #4
        u mnie są klejone na taśmie dwustronnej
        demontuje się na zewnątrz zderzaka

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X