Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] kabel abs-klocek 1K0 927 903B

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] kabel abs-klocek 1K0 927 903B

    cbool10, miejsce u Ciebie jest. Chcesz to się dogaduj, bo ja nie czuję się upoważniona do szastania Twoim metrażem. Jeżeli kolega chce przyjechać sam to się pomieścicie jak z rodzinką to może być ciężko...Ty decydujesz

  • #2
    [O2] kabel abs-klocek 1K0 927 903B

    Witam
    Jak w temacie. Podczas wymiany klocków z przodu gniazdo wtyczki czujnika klocka pękło tworząc praktycznie dwa elementy. Podczas rozginania widać przewody al nadal tworzy "jedną całość". Zmontowałem z nową wtyczką klocków a pęknięcie zalałem elastycznym klejem dla utrudnienia wnikania wody i kurzu choć nie wierzę, że to się długo tak utrzyma. Obecnie kontrolka klocka się nie pali więc chyba jest OK. Prawdopodobnie będę musiał wymienić ten przewód chociaż cena mnie n razie zniechęca. Pytanie moje dotyczy jak i do czego podłączony jest ten przewód w komorze silnika. W realu i na zdjęciach zauważyłem, że są dwa gniazda na tyczki klocka i abs a na drugim końcu "gołe" przewody. Trzeba je zaprawiać , czy są przygotowane do innego sposobu mocowania i gdzie. Poradzę sam, czy rzeźba większa i lepiej powierzyć fachowcowi chociażby na demontaż innych (jakich) rzeczy? Dzięki.

    Komentarz


    • #3
      Połamała się ta kostka, co wchodzi w kostkę w klocku? Urżnij tego połamańca, kup drugą kostkę i 2 piny (1 kabelek serwisowy - nie pamiętam numeru) przylutuj w miejscu gdzie uciąłeś stara kostkę i będzie dobrze Chyba, że przewody się nie zniszczyły to pomiń punkt z lutowaniem tylko wyjmij je z połamanej i przełóż do nowej kostki

      Kostka może być 1J0 973 702 - do sprawdzenia bo nie pamiętam
      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

      Komentarz


      • #4
        Tak dla jasności ułamała się część (kostka) montowana w uchwyt na kolumnie To co się rozłamało jest to gniazdo w które wkłada się wtyczkę z klocka. Łamie się część jaka jest wkładana w uchwyt na kolumnie bo wtyczka ma w tym miejscu przewężenie i w tym przewężeniu pęka. Sorka ale nie kumam jaką kostkę mam kupić a przewody są całe wraz z pinami tylko boj się, że jak będę wyjmował piny to się bardziej popsuje, chyba, że jest sposób.

        Komentarz


        • #5
          A moglbys wstawic foto? Bo moze mysle o czyms innym i nieporozumiemy sie
          Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

          Komentarz


          • #6
            co prawda zdjęcia nie są z mojego szkodnika ale ukazują ten sam element i problem. Na pierwszym zdjęciu gniazdo ABS jest w kółku i w miejscu strzałki pęka bo tam jest mocowanie do uchwytu w kolumnie. Na drugim zdjęciu jest sama istota rzeczy też nie moje ale tak samo uszkodzone. W kółku mocowanie kostki do kolumny. Tu wchodzi to przewężenie gdzie pęka. Na zdjęciu nr 1 widać jak kable są zakończone służące do podpięcia w komorze silnika i stąd moje pytanie gdzie i jak to podłączyć jak już kupię całość chociaż koszt ok 150 zeta mnie na razie skutecznie zniechęca. Na zdjęciu nr 2 widać, że ktoś też próbował zabezpieczyć to klejem ale jak podejrzewałem efekt po jakimś czasie będzie podobny do tego ze zdjęcia. IMO ABS zacznie wariować jak całość kostki będzie zalana wodą a nie jak będą wilgotne ale może się mylę. Na razie chyba mam to w .................
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Odczytaj numer czesci z tej kostki i kup taka sama w aso i kabelek serwisowy z dwoma pinami 000 979 xxx nie pamietam jaki numer kabla. Odetnij polamana wtczke i przylutuj nowa, zaizoluj i juz. Wyjdzie 20zl pewnie razem a nie 150.
              Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

              Komentarz


              • #8
                Wtyczka ta co Ci się połamała ma numer 1J0973802 , koszt ok 10zł w ASO

                wyallegruj sobie a znajdziesz takie z kabelkami bo kabelki w ASo drogie

                Komentarz


                • #9
                  dzięki pkty poszły

                  Komentarz


                  • #10
                    Przypadkiem znalazłem
                    Link
                    Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki nie wiem czy tu ale też znalazłem. Nie szykuję się na razie na rzeźbę bo nie mam czasu i nie będe zdejmował koła ale przynajmniej wiem czego szukać.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X