Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Terkot z okolic schowka pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Terkot z okolic schowka pasażera

    Golas27, też nie wiem o co chodzi temu pojazdowi :P racja,szkoda cewkę kupować. to tylko je poczyszcze, tak profilaktycznie sobie w chwili wolnej, nie będę kupował....może jeden cylinder/pierścień/ czy jakiś zawór jest dojechany lekko/jakiś luz ma (oby nie wrr...) i jak złapie temp. tylko, to się układa w tłoku dobrze (rozszerza się metal) - to najgorszy scenariusz, dziwny byłby, bo silnik chodzi ok, a na ciepłym nie ma żadnych objawów. Aczkolwiek po moich przypadłościach z MI jestem przeczulony (nagle upitolony zawór)
    dałem dodatek do czyszczenia zaworów do paliwa Liqui Moly jakiś czas temu - nie zaszkodzi.
    może to ta sonda lambda - choć błędu żadnego komputer nie sygnalizuje.
    cóż wymienię świece niebawem za parę tysi km, poczyszcze przy okazji gniazda świec i tyle, zajrzę przy okazji kamerą tam - mój mechanik taką ma (przy kupnie auta było tam ok)

  • #2
    Terkot z okolic schowka pasażera

    witam OII 1z Po przekręceniu kluczyka terkot z okolic schowka pasażera, po chwili ustępuje i od czasu do czasu włącza się podczas jazdy lub podczas jazdy takie dziwne pukanie z tej samej okolicy.
    czy to może być silniczek klapy nawiewu?
    Ps: Gdzie to można zrobić w krakowie czy ktoś ma jakieś pomysły?

    Komentarz


    • #3
      Daniel.T, dokladnie jak piszesz. TTTM mozna wymienic na nowy. Pomaga na jakis czas bo podobno problem powraca. (taka konstrukcja silnika) Tak pisza na innych forach. U mnie cichnie po pewnym czasie i znowu powraca po przekreceniu kluczyka.

      Mozesz oczywiscie rozebrac nasmarowac i sprawdzic czy cos pomoze.
      Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
      Obecnie -> Seicento 900+LPG
      Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
      Bylo ->GOLF 3 1.8

      Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

      Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

      Komentarz


      • #4
        Mozesz tez wylaczyc Climatronic calkowicie :P Przestanie pukac.

        A tak na powaznie - idzie sie przyzwyczaic. Tez myslalem najpierw o tym, zeby go wymienic, ale raz, ze koszt poraza a dwa, ze problem po czasie wroci. Lepiej dac glosniej radio

        Komentarz


        • #5
          Rauxel, trzeba sobie wyjaśnić, czy to jest terkot silniczka od klapy obiegu zamkniętego czy klapek od klimatronika. A to są różne miejsca do terkotania. A w zasadzie to "terkota" silniczek od obiegu zamkniętego, a stukają klapki od klimatronika i od klimatyzacji półautomatycznej również.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            Daniel.T, podłącz kompa i zobacz czy nie masz błędów w klimatroniku
            czasem pomaga ustawienie parametrów podstawowych
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Terkot dochodził zza schowka pasażera i pukanie również. Zrobiona adaptacja i popsikanie takim "penetratorem" efekt jest taki że ani nie terkota ani nie puka, tylko wydaje mi się że nie otwiera obiegu z zewnątrz
              Ps: Błędów nie ma więc elektrycznie wszystko pracuje

              [ Dodano: Pon 25 Maj, 15 13:09 ]
              A więc tak została przeprowadzona adaptacja no i meches popsikał mi tam takim penetratorem no i nie terkocze ale klapa obiegu otwarty?zamknięty jest cały czas zamknięta.
              zastanawiam się czy da się tam wsadzić łapę po rozebraniu części deski ( głównie schowek ) i otworzenia tego ręcznie, pewnie następnie trzeba by zrobić adaptację na otwartej jeśli była by otwarta i nie terkotała a i nie zamykała to bym to zostawił tak jak jest.
              Ale z zamknięta to trochę lipa . co o tym myślicie.
              Pozdrawiam

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X