Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wrzuceniem i wyrzuceniem jedynki i wstecznego 4x4 O2 1,9TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z wrzuceniem i wyrzuceniem jedynki i wstecznego 4x4 O2 1,9TDI

    Witam,

    Rok temu zakupiłem auto marki skoda octavia II 1.9 TDi 105 kM 4x4 2005. Generalnie od początku były problemy z wyjmowaniem i wrzucaniem wstecznego i jedynki. Usterka nie występowała zawsze. Po jakimś czasie doszedłem, że ma to związek z tym, że pomimo wciśniętego do oporu pedału sprzęgła auto nadal delikatnie ciągnie. Co ciekawe czasami auto wysprzęglało do końca, czasami nie. Odstawiłem do mechanika. Wymienił komplet sprzęgła na LUK-a w tym koło dwumasowe, wysprzęglik, pompkę sprzęgła, łożysko hydrauliczne. Odebrałem auto, jednak ku mojemu zdziwieniu objawy nie ustąpiły. Oddałem auto ponownie, mechanik wymontował sprzęgło, zgłosił reklamację. Reklamacja została uwzględniona. Dostał nowy komplet sprzęgła, zamontował, złożył auto. Jazda próbna i te same objawy. Poddał się walkowerem. Odstawiłem auto do innego mechanika. Tamten rozebrał. Stwierdził, że rzeczywiście wszystkie elementy sprzęgła są nowe i nie ma się czego czepić i nie wie dlaczego. Teraz auto stoi w ASO Skody w Lublinie. I kolejna niespodzianka. Mechanicy w ASO chcą wymieniać po raz kolejny sprzęgło. Na moje pytanie, czy w poprzednim widzą jakieś usterki odpowiedz brzmi nie. Czy są jeszcze w tej Polsce jacyś kompetentni mechanicy???
    I takie pytanko : czy ktos już to przerabiał, lub zna przyczynę problemu? Bo na forum sporo podobnych tematów jednak brak konkretnej odpowiedzi bądź skutków wymiany poszczególnych podzespołów.

    Pozdrawiam

  • #2
    Wymienili sprzeglo, wymienili wysprzeglik przy skrzyni.

    A ktos myslal o silowniku przy pedale sprzegla ??

    Link

    Chodzi o element 17. Element 23 masz juz nowy.

    Jak rozumiem miedzy jednym a drugim nie ma jakiejs nieszczelnosci, ktora powoduje ze uklad sie zapowietrza i stad wieczny problem z wysprzegleniem do konca ??
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Wiem,że nie to auto i inna budowa sprzęgła , ale kiedyś za małolata miałem identyczny problem w swoim pierwszym w życiu fiaciku 126p, objawy były dokładnie takie same jak u ciebie i też wymieniałem 2 razy sprzęgło, a okazało się, że trafiona była skrzynia biegów i dopiero po wymianie skrzyni , sprzęgło działało jak należy

      Komentarz


      • #4
        znany problem, usterka fabryczna tego typu skrzyni FWZ 4x4
        generalnie chodzi o to ze obudowa zewnętrzna łożyska wałka obraca się w obudowie skrzyni biegów.
        stąd ciągnięcie i efekt nie wysprzęglania do końca
        wymienia się to łożysko, i stosuje odpowiednie podkładki z ETKI do przyciśnięcia/zaklinowania w obudowie
        ktoś może by znalazł ten wątek z opisem naprawy
        Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          odkopałem stare rysunki chodzi o o łożysko 3 i odpowiednie podkładki 5




          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za podpowiedzi, podrzuce mechanikowi. Przy samym pedale sprzęgła coś tam grzebał i sprawdzał więc raczej skrzynia

            Komentarz


            • #7
              chyba się już wyjaśniło - mimo 2 krotnego składania sprzęgła zostało złożone nie właściwie - przynajmniej tak twierdzi serwis ASO Skody. Po właściwym złożeniu przez ASO biegi wchodzą jak powinny. (zobaczymy jak długo).

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X