Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik szarpie podczas jazdy i gaśnie przy ruszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silnik szarpie podczas jazdy i gaśnie przy ruszaniu

    Witam wszystkich,

    Niedawno jeszcze byłem szczęśliwym posiadaczem Octavii 2, 1.9 TDI BJB i mam nadzieję, że znowu nim będę :-)
    Wczoraj jak jechałem do pracy auto zaczęło mi szarpać po jakiś 10 min jazdy przy ok 80 km/h. I tak poszarpało parę razy i przestało. Z powrotem jak wracałem do domu to problem nie wystąpił.
    Dzisiaj jak jechałem do pracy to auto już nie szarpało w czasie jazdy, ale podczas ruszania na skrzyżowaniu (też po jakiś 10-12 min jazdy) zgasło. I tak próbowałem ruszyć z 5 razy i za każdym razem gasło. Dopiero po wciśnięciu gazu na maksa i szybkim puszczeniu sprzęgła auto ruszyło. Jak wracałem z roboty to problemu nie było.
    Przy tamtych zdarzeniach żadna kontrolka się nie zaświeciła ani nie było słychać jakiś stuków czy coś w tym rodzaju.
    Autko ma ponad 330000 przebiegu a przejechałem nim jakieś 2500 km w tym dwie trasy po 350 km i tego typu problemu nie było.
    Skoda niedawno miała wymieniany rozrząd plus wszystkie filtry. Jedyny problem jaki z nią miałem to odpalanie na ostatnich mrozach, ale wymiana akumulatora załatwiła sprawę.
    Dzisiaj auto było podłączone pod VAG i żadnych błędów nie wykryło.

    Możliwe, że te ostatnie mrozy coś popsuły, bo auto cały czas było pod chmurką.


    Z góry dzięki za sugestie i pozdrawiam !

  • #2
    Pokaż korekcje pompek.
    www.k-mot.pl
    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
    Autoholowanie.
    Robert Kulma

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odpowiedź. Jednak po ponownej próbie VAG pokazał jakiś błąd łączenia się ze sterownikiem silnika. Błąd wykasowano i przesmarowano kabelki. Jak na razie problem się nie powtórzył.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X