Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czesto przepalajace sie żarówki świateł dziennych P21

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czesto przepalajace sie żarówki świateł dziennych P21

    Mam problem z często przepalajacymi sie żarówkami świateł dziennych P21.Kilka razy w roku muszę je wymienić. Z tego co zauważyłem włókno w żarówce za każdym razem jest ok. Natomiast miejsce w którym trzonek styka sie z gniazdem jest stopione jak na zdjęciu. Czy wina może leżeć w zwarciu/zbyt wysokim napięciu?
    Załączone pliki

  • #2
    Problem wynika z wady konstrukcyjnej gniazda żarówek. Gniazda te były wymieniane w ramach gwarancji więc rozwiązaniem jest albo wymiana gniazd i jazda z żarówkami lub pozostawienie starych gniazd (o ile nie są uszkodzone/przepalone) i założenie LED-ów z adapterami.
    Antyfotoradar Valentine1
    Harry II Classic+Sirio ML145

    Komentarz


    • #3
      Dokładnie.
      Własnie jestem jestem po zakupie nowych gniazd/oprawek w salonie bo stare były dosłownie usmażone.
      Zobaczymy jak będzie teraz.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Jaki koszt tych gniazd w ASO i jak coś to możesz podać numery części.

        Wysłane przy użyciu Tapatalka

        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

        Komentarz


        • #5
          Na Allegro widziałem za 32 zł. Któreś ASO sprzedaje

          Komentarz


          • #6
            W aso wiedzą o co chodzi bo masę ludzi to wymieniało. Przyszedłem a gość od razu wiedział co i jak. Płaciłem chyba 27 pln za 1 szt.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Przejechałem trochę kilometrów na nowych gniazda. Problem zniknął po wymianie tych gniazd.

              Komentarz


              • #8
                Czyli TY

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Ja w ubiegłym roku wymieniłem oprawkę prawego DRL w czerwcu. Wszystko było ok, do dziś, kontrolka przepalonej żarówki prawego DRL. Wyciągam żarówkę i znów to samo, usmażona stopka kontaktu żarówki. Co prawda żarówka jeszcze świeci ale jest lekko przykopcona. Może ktoś zna jakieś lepsze żarówki, w których ta stopka się tak nie topi?

                  Komentarz


                  • #10
                    Przy tych felernych oprawkach pomaga nalutowanie obrączki z drutu miedzianego lub srebrzanki na stopce żarówki. Pomaga na kilka lat.
                    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                    Komentarz


                    • #11
                      Cenna uwaga, musiałbym zobaczyć jak to zrobić. ten link co się wyświetla nie działa...

                      Komentarz


                      • #12
                        Link -nie wiem ,ale sam się wciął w treść.W innym moim wątku też.Ponowna edycja w celu usunięcia nic nie daje !

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez SIC Zobacz wpis
                          Link -nie wiem ,ale sam się wciął w treść.W innym moim wątku też.Ponowna edycja w celu usunięcia nic nie daje !
                          Dawaj spacje po kropce na końcu zdań i problem z linkami zniknie
                          Pozdrawiam,


                          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X