Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyżby dwumasa? O2 2012 2.0TDI DSG CFHC 171k km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czyżby dwumasa? O2 2012 2.0TDI DSG CFHC 171k km

    Witam,

    czy mógłby ktoś posłuchać i zdiagnozować? na P i N postukuje z okolic skrzyni. Przebieg 171 k km. Czasem także przy ruszaniu na D, jak się "toczy" słychać klekot z okolicy skrzyni. Czyżby to dwuamasa? Jakiś polecany warsztat w okolicach Warszawy dla automatów?

    10 sek


    50, 52, 1:03. 1:16, 2:05


    z Góry dzięki za podpowiedzi

  • #2
    Na pierwszym filmie w okolicach 10 -11 sekundy, to takie stuki usłyszałem, jak u mnie, kiedy dwumasa padała - w 1,9 TDI, skrzynia manual. Ale nie chcę przesądzać, bo ogólnie to trudno coś wyłapać. Poza tym, z tego co piszesz, to Ty masz automat.

    Komentarz


    • #3
      Byłem dzisiaj w ASO w Jankach pod Wawą. Mechanik się przejechał, posłuchał i stwierdził ze dwumasa. W Jankach Auto Serwis Zalewscy wycenił wymianę na ok 1000 zł (wymiana + geometria). W Auto Wimar na Jerozolimskich 1200 (z geometrią). Ale umożliwia montaż kupionych poza ASO (dają gwarancję na wykonana usługe a nie część). W Jankach natomiast nie dają gwarancji na usługę jak koło nie od nich. Poszukałem w necie i dwa modele LUKA pasują 415063109 oraz 415074409​​​​​​. I teraz nie wiem który kupić. 415063109 wygląda na starszy model, ale znów w specyfikacjach pasował do mocniejszych silników (170KM). Zestaw jest bez łożyska. Natomast 415074409​​​​​​ jest do 140KM oraz w zestawie jest łożysko. Czy ktoś zgłębiał może temat? Może warto wziąć to 415063109 jeśli planuje wgrac wirusa później? A może inna firma, Valeo albo Sachs. Co radzicie?

      Komentarz


      • #4
        LUK jest ok.
        Dziwne te pojedyncze stuki, dwumasa postukuje w miarę regularnie, takimi seriami. Ciekawe. Dwumas ze sprzęgłem i wysprzęglikiem i tak do wymiany przy tym przebiegu. I miejmy nadzieję, że to to.
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Wysprzęglika nie mam bo to DSG. A sprzegło prawie 3k do DSG i pewnie drugie tyle za robocizne..

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez pawelwols Zobacz wpis
            I teraz nie wiem który kupić. 415063109 wygląda na starszy model, ale znów w specyfikacjach pasował do mocniejszych silników (170KM).
            Kiedy ja przerabiałem temat dwumasy, mechanik powiedział mi, że najlepiej to nie kupować nowego zestawu, puki nie wyjmie się starego. Zdarzają się przypadki, że pomimo dobrania części na podstawie rocznika, silnika, modelu czy numeru VIN - jest niespodzianka!

            Komentarz


            • #7
              Jak DSG to sama dwumasa + łożysko, tu masz mój tutorial:
              a sprzęgła nie ma w DSG, nawet za 3k
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                W DSG dwumas okolo 1700-1900zl + wymiana niech bedzie ze te 1000zl w ASO.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Witam ponownie Panowie,

                  kupiłem dwumas Luka na Mroauto.pl za 1505 + uszczelniacz erhling 220zl + 35 z Śruby sachsa. Dwumas przyszedł w opakowaniu, ale nie zapieczętowanym w żadnem sposób. I koło samo ma dziwne znaki, powiedzcie czy to normalne, czy to jest jakieś używane zregenerowane i wsadzone jako nówka? Może przesadzam, ale wydaje mi się że nowy element chyba nie powien mieć takich oznak. Co myślicie?
                  Google Drive is a free way to keep your files backed up and easy to reach from any phone, tablet, or computer. Start with 15GB of Google storage – free.
                  Ostatnio edytowany przez pawelwols; 46473.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X