Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o stacyjke

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o stacyjke

    Witam posiadam octavie 2 .1.9tdi kombi i dziś podjechałem pod sklep zrobiłem zakupy wsiadam wkładam kluczyk i nic nie przekręca stacyjki,próbowałem dużo razy i nic za nic nie przekręcę i nie zapale auta.Dziwne jest to ze po wyjęciu kluczyka kierownica nie zablokuje się.Moje pytanie brzmi zapewne poszła spać stacyjka jak ja wyjąc,ściągnąłem już poduszkę ,kierownice obudowy stacyjki i nie wiem co dalej odkręcać aby ja wymontować,proszę jakieś porady lub manual,pozdrawiam

  • #2
    Powinno wystarczy zdjęcie sterownika kierownicy, który siedzi pod stacyjką.

    Komentarz


    • #3
      Panowie następne pytanie jak zdjąć moduł od spodu stacyjki to raz i co muszę zdemontować żeby wyjąc całkiem stacyjkę,wszystkie manetki jak to się robi

      Komentarz


      • #4
        Może pomoże Ci film krzynola -

        https://youtu.be/qoU9FbxnUhI
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Dzięki kolego faktycznie film super może w końcu uda mi się wymienić ta stacyjkę

          Komentarz


          • #6
            Stacyjka jest przykręcona na dwie śruby od góry plastiku mocowania manetek. Potrzebujesz cieńki punktak bo te śruby lekko trzymają ale mają gładki łeb. Musisz puknąć w nie i w ten sposób odkręcisz. Nigdy tego nie robiłem w aucie ale robiłem na wyjętej kolumnie kierowniczej. I nie było łatwo w tej dziurze operować punktakiem.
            Gdyby mnie to dopadło to dzwoniłbym na awaryjne otwieranie. Oni mają sposoby na to ale trzeba zapłacić.

            Na tej aukcji ostatnie zdjęcie. Niewyraźnie ale widać śrubę w dziurze.
            Link
            Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Proponuję zaopatrzyć się w nowe śruby, bo to są śruby zrywalne.

              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

              Komentarz


              • #8
                Witam kolegów udało się z wasza pomocą wyjąc stacyjkę i poszło coś w środku tego korpusu aluminiowego ,zdjąłem gore z antena immo na resztę czekam zamówiłem nowe,teraz czeka mnie składanie jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc,pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Napisz jak odkręciłeś śruby. Czym?
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Witaj juz pisze od góry włożyłem punktak lekko młotkiem popukałem potem mała wkrętarką wiertło 4,2 nawierciłem trochę wbiłem małego torksa i mała grzechotka odkręciłem bez problemu..

                    Komentarz


                    • #11
                      Doskonale. O tym bym nie pomyślał a może się przydać taka wiedza.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Trzeba sobie pomagać,pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam ponownie Panowie jednak zmuszony jestem do wymiany góry stacyjki bo jest taki plastik uwalony i kupiłem nowa powiedzcie mi jak się ściąga ze starej wkładki antenę od immo i drugi temat kluczyk nowy jest inny nie rozbieralny jak dać z tamtego oryginalnego pastylkę aby działało pozdrawiam

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X