Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia 2 Klimatyzacja nie włącza się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia 2 Klimatyzacja nie włącza się

    Witam, mam problem z klimatyzacją. Ostatnio podłączyłem autko pod komputer i okazało się że mam zepsuty czujnik ciśnienia klimatyzacji. Wymieniłem go na nowy, a klima nadal nie działa, zauważyłem że chyba w ogóle się nie włącza bo zawsze obroty rosły mi o jakieś 200obr/min przy włączonej klimatyzacji, teraz w ogóle nie rosną, mam cały czas stałe ok 700obr.min, co samo ze spalaniem klima na biegu jałowym paliła ok 0.2l/h. ciśnienie mam w porządku bo w brew temu mówili w internetach, po odkręceniu czujnika jenak coś mi wystrzeliło z rurki (w sensie ze czynnik chłodzący) i to ze sporym ciśnieniem. no ale w tym sęk, jak mówiłem klima się w ogóle nie włącza bo obroty stoją. Miał ktoś coś podobnego i błagam nie mówcie mi tylko że kompresor do wymiany.

  • #2
    Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, po odkręceniu czujnika wypuściłeś czynnik chłodzący

    Komentarz


    • #3
      może i tak ale wcześniej jak miałem walniętą uszczelkę przy chłodnicy klimatyzacji i wylecial mi czynnik chłodzący to klimatyzacja po włączeniu i tak pobierała sobie te 200obr/min, a teraz nic, zero rekacji, po za tym nie wyleciał też cały czynnik chłodzący.

      Komentarz


      • #4
        Ja miałem tak,że po podmianie czujnika ciśnienia - komputer nie widział czujnika. Mechanik przez komputer przełączył coś żeby komputer rozpoznał ten czujnik i klima od razu ruszyła.
        Jak przy demontażu tylko chwilę syknęło tobie z zaworka pod czujnikiem to cały czynnik na pewno nie uciekł. Jak uporasz się z tym,żeby sprężarka startowała to posłuchaj czy podczas pracy w trybie chłodzenia słychać syk w parowniku klimy (w środku w kabinie) Jak syczy i chłodzi to znaczy że brakuje ze 150g czynnika. Jak syczy i nie chłodzi to jest poniżej połowy w układzie. jak nie syczy i chłodzi to znaczy ze jest ok.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X