Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zasysa płyn chłodniczy na klimie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zasysa płyn chłodniczy na klimie

    Witam. Jestem nowa, i w dodatku kobietą, więc z góry proszę o wyrozumiałość ?
    WYszukiwarka nie działa, i nie mogłam znaleźć podobnego wątku.
    Problem polega na zasysaniu płynu że zbiorniczka wyrównawczego. Na zimno stan płynu jest pod max prawie. Podczas jazdy z włączoną klimatyzacja, płyn nagle "chowa się". Jest to na minimum, albo czasami nieco poniżej. Po odkręceniu korka, płyn wraca do stanu poprzedniego. Podczas jazdy na ekon (bez klimy), płyn jest na swoim miejscu, stan jest jak sprzed ruszenia. Temperatura 90° i wyżej nie idzie. Wymieniony termostat, odpowietrzony układ chłodniczy, płyn czysty, nie kopci na biało, test na CO2 prawidłowy, wentylatory chłodnicy działają, węże dają się ściskać. Pod korkiem wlewu oleju silnikowego wszystko ok. Auto pracuje normalnie, bez żadnych zmian. Więc w czym tkwi szkopul? Dlaczego t n płyn zasysa i potem wraca? Pomożecie? ?
    Ostatnio edytowany przez Agnkim; 9993452.

  • #2
    Hej, czytałem już podobne problemy u innych i pierwsze co podpowiadają to wymienić korek od zbiorniczka płynu wyrównawczego.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Był wymieniany i korek i cały zbiorniczek. Wcześniej wyrzucało płyn przez zbiorniczek. Po wymianie termostatu i dokładnym odpowietrzeniu, nie wyrzuca. Tylko pozostało to zasysanie ?

      Komentarz


      • #4
        Witam, dziwna sprawa bo wychodzi na to że zostało zrobione wszystko co trzeba a problem dalej jest. Już miałem pisać że skoro został wymieniony i korek i termostat to robiłbym test CO2 , no ale piszesz że był i jest ok.
        Co mogę jeszcze podpowiedzieć to czy korek zbiorniczka wymieniony na oryginał bo jak zamiennik lub używka to może tu dalej jest przyczyna, dalej nie odpowietrza lub dopuszcza powietrza do układu. Jak korek oryginał to pozostaje tylko jeździć dalej i obserwować.

        Komentarz


        • #5
          Już się wszystko chyba unormowało. Podejrzewam, że po wymianie termostatu i płynu, płyn się jeszcze rozchodził po układzie. Auto odstalo 24 h, stan w zbiorniczku opadł poniżej min, po dolaniu i przejechaniu, wszystko wygląda ok. Stan płynu jest bez zmian. Podnosi się tylko lekko podczas jazdy (ale tak chyba być powinno). Nie wyrzuca i nie zasysa już . Dziękuję za podpowiedzi

          Komentarz


          • #6
            Czyli dopiero teraz się odpowietrzył.
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Na to wyglada

              Komentarz


              • #8
                Ehhh, po kilku dniach stabilizacji, problem powrócił. Płyn albo wyrzuca przy większych prędkościach, albo zasysa gdzieś do środka i wraca na ciepło po odkręceniu korka, ale po ostygnięciu znów spada poziom poniżej minimum dziś mechanik zrobił kolejny test na CO2..... Niestety, diagnoza najgorsza z możliwych UPG.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X