Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy robić od razu DPFa przy wymianie EGRa?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy robić od razu DPFa przy wymianie EGRa?

    Witam Kolegów,
    Auto dobiło już do 300 tys. i jeszcze nie miałem żadnych problemów, które wymagałyby ode mnie włożenia większej gotówki. No ale chyba ten czas dobiega powoli do końca.


    Coraz częściej pojawia mi się komunikat błędu mówiący o awarii EGRa. Najpierw pojawiał się raz w roku, później co pół roku...aż teraz zaczyna się pojawiać co 2 tyg. Więc lada chwila EGR padnie na amen.
    Macie doświadczenie jaki załadować EGR (03L131512DQ)? Czy iść w NTY, SKV, czy na bogato WAHLER?

    Druga sprawa to DPF. Wypala się regularnie i nie mam z nim problemów. Ale od mniej więcej roku Oil ash residue mam już na 160ml. I z tego co mi wiadomo max może być 170ml. Czy w związku z tym oddać już filtr na czyszczenie / płukanie?
    Skoro będzie robiony EGR to może i od razu zabrać się za tego DPFa. Nie chciałbym dwa razy jeździć do mechanika.




  • #2
    EGR - zaślepić i wkodować

    DPF jak nie stwarza problemów to póki co zostawić ...
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Rafał Oskar Zobacz wpis
      EGR - zaślepić i wkodować

      DPF jak nie stwarza problemów to póki co zostawić ...
      nie można zaślepić i wyłączyć programowo samego EGRa, było kilka przypadków również na tym forum, że później nie chciał się wypalać DPF,
      jeżeli usunąć EGRa to od razu z DPFem, ale ja tego nie chce robić bo nie chce mieć problemów z przeglądem

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ver8 Zobacz wpis

        nie można zaślepić i wyłączyć programowo samego EGRa, było kilka przypadków również na tym forum, że później nie chciał się wypalać DPF,
        jeżeli usunąć EGRa to od razu z DPFem, ale ja tego nie chce robić bo nie chce mieć problemów z przeglądem
        Doprecowywując - wkodować i "zaślepić" tzn zostawić w pozycji zamkniętej - mam tak od 3 lat u siebie i nie mam żadnych problemów ...

        Sam sobie zadajesz pytania i odpowiadasz >? Ja ci tutaj nie kazałem usuwać DPFa ....
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          trzeba ten egr zaślepiać czy wystarczy wyprogramowanie ?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X