Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Falowanie obrotów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Falowanie obrotów.

    Usterka: Falujące obroty podczas przyśpieszenia.

    Od 2 tygodni w mojej Octavii 2 fl 1.4 tsi pojawiła się usterka z falującymi obrotami podczas przyśpieszenia. Szczególnie jest to widoczne jadąc w trasie przy gwałtowniejszym przyśpieszaniu.

    Samochód kupiłem 2 miesiące temu, a miesiąc temu miałem problem z odpaleniem auta. Okazało się, że poprzedni właściciel zaniedbał wymianę filtra paliwa (mimo iż rzekomo wymienił filtry) i zapchany był nie tylko sam filtr, ale i przewody paliwowe od pompki paliwa przez filtr do zaworu wysokiego ciśnienia. Wymieniłem filtr paliwa, po czym dalej nie odpalał (pompka paliwa sprawna), po podłączeniu zewnętrznych przewodów od pompki do zaworu auto odpaliło, więc syf został w przewodzie paliwowym. Po przeczyszczeniu przewodów sprężarką, samochód odpalił, jednak pojawił się problem z falującymi obrotami.

    Może miał ktoś podobny problem? Od tamtego czasu dodałem jedynie do paliwa dodatek do czyszczenia wtrysków do benzyny (LiquiMolly), ale zastanawiam się nad dodatkiem do czyszczenia zaworów (Sauber benzin).


  • #2
    To nie musi być problem z układem paliwowym . Przeczytaj sobie ten temat :

    Turbina w 1.4 TSI - Octavia Club Polska

    Niech Cię nie zmyli początek wątku później problem jest opisany.

    Komentarz


    • #3
      Nie wspomniałem, że dzieje się to przy różnym zakresie obrotów, tak naprawdę przy każdym. Najbardziej widoczne między 2000, a 4000 obrotów. Przy przyspieszeniu w trasie potrafi szarpnąć z 2500, nawet pod 3500/4000 obrotów i zaraz reguluje się (wraca na tyle, ile powinno być po przyspieszeniu).

      Komentarz


      • #4
        Mechanik zdiagnozował usterkę jako czujnik położenia sprzęgła. W poniedziałek będzie wymieniany i okaże się, czy to było przyczyną.

        Komentarz


        • #5
          Gdyby ktoś miał podobny problem - winne było sprzęgło. Dokładnie ślizgające się wykończone sprzęgło. Wymienione na nowe (SACHS) i po problemie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X