Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Turbina w 1.4 TSI

    Pewnie taki alarm zamówił (albo myślał że zamówił) i miał być fabryczny, bo coś czuje że sobie tej nazwy nie wymyślił skoro pisał że jest na zamówieniu:

    ]"]404 Not Found

    ps. no jeśli to jest faktycznie tamten to lepszy niż fabryka, ale pytanie ile zapłacił.

  • #2
    Turbina w 1.4 TSI

    Mam pytanie czy turbina w silniku 1.4 TSI jest ze zmienną geometrią łopatek czy zwykła? Gdzies słyszałem ze ma własny system chlodzenia i nie trzeba jej studzić po jezdzie.
    Jak eksploatujecie ten silnik? Ja po kazdej jezdzie zostawiam jescze na ok 1 min na wolnych obrotach. Przy rozgrzewaniu tez oczywiscie delikatnie ja traktuje.

    Aha i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie meczy. Czy ten silnik ma pasek czy łancuch rozrządu?

    Komentarz


    • #3
      bez zmiennej geometrii
      ma chlodzenie woda,ale po wylaczeniu silnika,pompa wody nie pracuje
      lancuch rozrzadu
      Tato,tato...czy to auto jest chore?
      Nie synku...to diesel PD.

      Honda...the power of dreams.
      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

      Komentarz


      • #4
        w silnikach benzynowych temperatura spalin jest o około 200 stopni wyższa i turbo musi mieć chłodzenie wodą i jak kolega pisze silnik wyłączony chłodzenia brak

        Komentarz


        • #5
          W tym dokumencie napisali (strona 16), ze dla 1.4 TSI 90kW:

          "When the warm engine is switched off, the coolant circulation pump is switched on for up to 480 seconds."

          Czyli do 8 minut po wylaczeniu silnika turbo jest jeszcze chlodzone.

          Z tego co pamietam w instrukcji jest jednak napisane aby nie wylaczac od razu silnika po dluzszym uzytkowaniu.

          Komentarz


          • #6
            Za ten dokument dostałbyś ode mnie "pomógł". Nice one. Poczytam sobie troszkę.
            Mój "Batmobil"

            Komentarz


            • #7
              Jedno jest pewne, chłodzenie turbiny jest wymuszone elektryczną pompką, z pewnością nie ma natomiast smarowania
              Pozdrawiam,
              Andys

              Komentarz


              • #8
                Co prawda mam silnik 1.8 Tsi, ale jak przyjadę w nocy gdy jest cicho do garażu, po wyłączeniu motorowni słyszę taki leciutki szum, nie mylić z wentylatorem. Szum jest o wiele delikatniejszy, wiele razy próbowałem dociec co to jest - rano już było jak makiem zasiał. Teraz już wiem co to jest - chłodzenie turbiny.
                west OII FL Combi 1.8 Tsi

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez winni77
                  Za ten dokument dostałbyś ode mnie "pomógł". Nice one. Poczytam sobie troszkę.
                  Ode mnie też - super dokument. Dzięki.


                  Automatyka to klocki LEGO dla dużych chłopców

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Andys
                    Jedno jest pewne, chłodzenie turbiny jest wymuszone elektryczną pompką, z pewnością nie ma natomiast smarowania
                    To chyba nie jest jakims problemem po wylaczeniu ? skoro turbina chlodzona jest ciecza plus dodatkowe wymuszenie obiegu po wylaczeniu silnika a lozyska juz nie pracuja ...


                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                    Komentarz


                    • #11
                      z tego co słyszałem dzisiaj od "serwisanta" w ASO to w 1.4 TSi jest turbina ze zmienną geometrią... osobiście już zdążyła mi się raz wyłączyć, poza tym niedomaga
                      (lekko szarpie) pomiędzy 2k a 3k obrotów...

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Turbina w 1.4 TSI

                        Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
                        Mam pytanie czy turbina w silniku 1.4 TSI jest ze zmienną geometrią łopatek czy zwykła? Gdzies słyszałem ze ma własny system chlodzenia i nie trzeba jej studzić po jezdzie.
                        Jak eksploatujecie ten silnik? Ja po kazdej jezdzie zostawiam jescze na ok 1 min na wolnych obrotach. Przy rozgrzewaniu tez oczywiscie delikatnie ja traktuje.

                        Aha i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie meczy. Czy ten silnik ma pasek czy łancuch rozrządu?

                        Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.

                        Jak były letnie upały - mimo odczekiwania ok. 1-2 min przed zagaszeniem po wyłączeniu kluczyka przez kilkanaście sekund wyraźnie słyszałem że coś jeszcze "buczy" i pracuje.
                        Oczywiście słychać to było wyraźnie w garażu. Na zewnątrz - dla mnie nie do wykrycia.

                        Teraz tego nie ma.

                        Ponieważ poprzednio jeździłem t-dieslem, weszło mi w krew żeby od razu nie gasić, niezależnie od wynalazków.

                        BTW zmienną geometrię w benzynie to można spotkać w uturbionych Porsche lub pewnie autach podobnej klasy cenowej. Turbo -benzyna dla "kowalskiego" jeździ na stałej geometrii.
                        pozdrawiam
                        Grzes
                        polecam :

                        www.octavia-forum.de
                        www.skodacommunity.de
                        www.briskoda.net........

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez grzes74
                          Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.
                          ,
                          a jak ma pracowac pompa wody przy wyłaczonym silniku?? Tzn pewnie jest jakies rozwiazanie tego.

                          Nie bede zakładac nowego tematu, a czy Diesle maja rowniez Turbo chłodzone wodą? czy olejem?
                          [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                            Zamieszczone przez grzes74
                            Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.
                            ,
                            a jak ma pracowac pompa wody przy wyłaczonym silniku?? Tzn pewnie jest jakies rozwiazanie tego.

                            Nie bede zakładac nowego tematu, a czy Diesle maja rowniez Turbo chłodzone wodą? czy olejem?
                            normalnie ma pracować, bo to elektryczna dodatkowa pompka wody.
                            w dieslu nie ma tego dodatkowego obiegu wody, ale jego obecność nie zwalnia od odczekania przed wyłączeniem silnika po jeździe z obciążeniem, jak na razie, o ile mi wiadomo, nie ma tam podtrzymywania smarowania.
                            wszyscy kupują teraz doładowane silniki bo nie mają wyjścia, tylko mało kto wie jak to działa, a sprzedawca w salonie nie zawsze jest po naszej stronie
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Problemem nie jest chyba chłodzenie turbiny po wyłączeniu silnika tylko smarowanie.

                              Po normalnej jeździe w mieście nie ma sensu czekać przed wyłączeniem silnika (turbo się nie rozkręci za specjalnie) - zanim podjedziesz, wykręcisz, zaparkujesz .....

                              Natomiast jak grzejesz na autostradzie 160 - 180 kmh i nagle zjedziesz na stację to powinineś rzeczywiście odczekać te 2 - 3 min (turbina się potrafi kręcić z prędkościami równymi kilkunastutysięcy rpm i jak nagle wyłaczysz silnik to turbo się jeszcze kręci a oleju już nie ma - brak smarowania).

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez loyd
                                Problemem nie jest chyba chłodzenie turbiny po wyłączeniu silnika tylko smarowanie.
                                dokładnie tak :!:

                                jeżeli rozwiązuje się problem chłodzenia to super, ale to jednak nie wszystko :idea:
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Julekg
                                  z tego co słyszałem dzisiaj od "serwisanta" w ASO to w 1.4 TSi jest turbina ze zmienną geometrią... osobiście już zdążyła mi się raz wyłączyć, poza tym niedomaga
                                  (lekko szarpie) pomiędzy 2k a 3k obrotów...
                                  Julekg mam pytanie.
                                  Czy jakieś błedy masz w związku z tym?

                                  Jak możesz opisac to szarpanie? Czy stuki też są?

                                  Pozdrawiam,
                                  Radek
                                  ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Cześć,
                                    U siebie też zaobserwowałem takie dziwne szarpnięcia turbiny. Ja to odczuwam głównie podczas energicznego przyśpieszania. W podobnym zakresie obrotów.
                                    Zastanawiałem się czy to nie może być spowodowane różnym paliwem, z różnych stacji. Ostatnio tankowałem na brico i mam takie wrażenie szarpania. Jakiś czas temu lałem na innej stacji, nazwy nie pamiętam, i wszystko było ok.
                                    Kamil

                                    Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                                    Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Panowie to jak jest z tą turbiną? Ma zmienną geometrię łopatek czy nie ma?

                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Julekg
                                        z tego co słyszałem dzisiaj od "serwisanta" w ASO to w 1.4 TSi jest turbina ze zmienną geometrią... osobiście już zdążyła mi się raz wyłączyć, poza tym niedomaga
                                        (lekko szarpie) pomiędzy 2k a 3k obrotów...
                                        Mam dokładnie taki sam problem. Autko nowe 15k przebiegu. Objaw szczególnie odczuwalny na 3 i 4 biegu.

                                        Kiedy np. mam ok. 1700 obrotów i wcisnę pedał przyspieszenia do podłogi samochód przyspiesza niejednostajnie (szarpie delikatnie) do jakichś 2500-3000 obrotów.
                                        RoadRunner

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Może za wysokie biegi macie chłopaki "wbite" ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Na początek wymienić filtr paliwa. Szarpanie wcale nie musi pochodzić od turbiny, tutaj raczej powinien być odczuwalny brak mocy niż samo szarpanie.
                                            Koko dżambo i do przodu!
                                            No i gdzie jest krzyż? Jak wiesz to proszę o informację. Z góry dziękuję.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              TDK, ale to własnie chyba pochodzi od turbiny i mi się wydaje, że oprócz odczuć to jest to także słyszalne.. opisywałem to tutaj Forum - Octavia Club Polska
                                              - czy wy macie podobnie ?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                U mnie zdecydowanie tak nie ma. Auto płynnie przyspiesza i nie odczuwam podobnych efektów do Twoich.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  pascal, jak podejrzewasz turbinę to najpierw lepiej sprawdzić czy nie ma gdzieś nieszczelności, którym może uciekać powietrze. Zdarza się, że to nie turbina jest problemem, ale właśnie nieszczelności. W ASO każą wymieniać całą turbinę, bo albo nie chce im się szukać prawdziwego winowajcy, albo chcą na tym po prostu zarobić.
                                                  Koko dżambo i do przodu!
                                                  No i gdzie jest krzyż? Jak wiesz to proszę o informację. Z góry dziękuję.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X