Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina w 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • i jak widać trochę bardziej wadliwa skoro po 12 tyś km już się wykrzaczyło...
    105 L, Forman, Felicia, Fabia, Octavia 1 Tour+, Octavia 2 FL, Octavia 3

    Komentarz


    • Skoro już padła to ja bym się cieszył przynajmniej, że z błędem Przynajmniej w ASO sytuacja jasna i zrobią naprawę.

      Komentarz


      • zadzwonił Pan z ASO i powiedział, że autko będzie do odbioru w poniedziałek, uszkodzenia nie spowodował sposób użytkowania tylko jakaś wada fabryczna...ciekawe czy będzie jakaś akcja serwisowa...

        [ Dodano: Pon 12 Maj, 14 17:44 ]
        No i odebrałem, wszystko oki, nawet umyli, autko jakby żywsze się zrobiło. uszkodzenie to zatkany jeden bypass który spowodował spadek ciśnienia w turbinie i spadek mocy. Na pytanie czemu tak się stało, Pan z serwisu nie potrafił odpowiedzieć, nie wiedza czy to wada fabryczna czy co gdyż to pierwszy taki przypadek z tym silnikiem i dlatego wymienili cały element...co do akcji serwisowej to sie nie wypowiadali, bo nie wiadomo czy to odosobniony przypadek usterki, czy posypią się i inne... najważniejsze, że zrobili gwarancyjnie, bo bez gwarancji to byłoby 6.260 pln...
        105 L, Forman, Felicia, Fabia, Octavia 1 Tour+, Octavia 2 FL, Octavia 3

        Komentarz


        • [youtube] [/youtube]

          problem to właśnie blokujący się zawór...

          doczyszczenie, przeszlifowanie otworu sztangi nic nie pomaga...

          miejsce łączenia otworu sztangi z ramieniem zaworu również zrobione na błysk...

          do tego ten luz na osi obrotu zaworu...
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • Dokładnie. Po zdjęciu "sztangi" ta dźwignia ledwo dała się obracać palcem. Jakoś to rozruszaliśmy, ale już z filmiku widać, że to niewiele daje, bo dźwignia dalej się przycina. Na filmie widać masakrycznie duży luz na osi tej dźwigni. Nie wiem, czy jest on wynikiem wyrobienia się obudowy turbiny czy wytarcia ośki ( raczej to pierwsze ) ale jest na tyle duży, że powoduje zacinanie się ośki w obudowie ( ośka staje "bokiem" w obudowie turbiny ). Dodatkowo po drugiej stronie tej ośki ( wewnątrz turbiny ) jest denko wastegate-a, które powinno w miarę precyzyjnie przylegać do swojego "łoża". Tymczasem z luzu ośki można wywnioskować, że zawór ten lata po kilka mm w każda stronę co powoduję wyczuwalne ( przy poruszaniu dźwigienki palcami ) zacinanie się w obudowie. Powstanie nieszczelności ( niedomknięty zawór - cześć spalin zamiast na łopatki turbo trafia od razu do wydechu ) to brak lub "falowanie" mocy przy mocniejszym "bucie" ( błąd o przekroczeniu/nie osiągnięciu zakresu regulacji ).
            Z drugiej strony, gdy zwór zablokuje się w położeniu spoczynkowym ( zawór zamknięty ) to przy mocniejszym depnięciu mamy Notlauf ( tryb awaryjny ) spowodowany przeładowaniem turbiny ( błąd overboost ).

            Jakby tego było mało gruszka sterująca sztangą jest tak zamocowana, że sztanga nie jest ułożona dokładnie prostopadle do osi obrotu dźwigienki i powoduje jej skręcanie. Możliwe, że to jest właśnie powód "wyrabiania" się obudowy tej ośki, gdyż siła ze sztangi jest przyłożona pod pewnym kątem ( innym niż prawidłowe 90 st ) co powoduje wyoblenie otworu prowadzącego ośkę, powstanie luzu i w rezultacie przycinanie się ośki w tym otworze w obudowie turbiny.
            Na filmie w okolicach 1:10 min w lewej górnej części obrazu widać końcówkę sztangi z otworem, który wchodzi na ta małą ośkę dźwigni. Nad otworem ( w lewo i w głąb ekranu ) widać wyraźnie wyżłobienie, jakie zostawiła płaska zawleczka blokująca sztangę na dźwigni. Gdyby sztanga była ustawiona pod kątem prostym taki efekt nigdy by nie wystąpił ( cała powierzchnia styku zawleczki ze sztangą byłaby równo zużyta a tu widać, że sztanga pracuje pod kątem co powoduje wycieranie małego fragmentu, w którym twarda zawleczka styka się < z dużą siłą docisku > z miększym materiałem sztangi ).

            BTW.
            LUKI tak się zastanawiam, czy nie pójść na całość i nie powiększyć tego otworu w sztandze jeszcze bardziej ( tak już konkretnie z dodatkowy 1 mm średnicy do tego co już zrobiliśmy )...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • kilka fotek z naszej pracy

              ]"]Error 404 - Zapodaj.net

              ]"]Error 404 - Zapodaj.net

              ]"]Error 404 - Zapodaj.net

              ]"]Error 404 - Zapodaj.net
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • Czyli wniosek jest taki, że dźwignia jest czysta i niewiele da się zrobić...

                Odkręcaliście tą grubą blachę między turbiną a głowicą? Przykręcone są też do metalowe rurki od chłodzenia...

                Komentarz


                • LUKI, Jakie dalsze kroki :?:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez iFi
                    ...
                    Odkręcaliście tą grubą blachę między turbiną a głowicą? Przykręcone są też do metalowe rurki od chłodzenia...
                    Tak, blacha była ściągana i to tego nie trzeba ruszać tych rurek, wystarczy odkręcić śrubki, które je mocują do tej blachy.
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez endryu
                      LUKI, Jakie dalsze kroki :?:
                      generalnie układam plan działania...


                      ale na szybko jak zrobiłem research w zeszłym tygodniu to:

                      - zestaw naprawczy (gorąca strona turbo/kolektor) 03C 198 722 w ASO -> 2k pln + robocizna ASO 1k pln

                      - nowe kompletne turbo w ASO 4.2k pln + robocizna ASO 1k pln


                      doliczyć trzeba nowe uszczelki, szpilki, śruby, etc


                      moja o2fl ma prawie 4 lata więc SAP może dołożyć z 'dobrej woli' 30/50/70% na części, natomiast na robociznę jest do wyciągnięcia max 20% z ASO
                      (oczywiście o2fl serwisuję w ASO od początku)


                      BTW
                      endryu rozpracowałem temat rozrządu w CAXA w 100% więc tutaj też nie będę mieć problemów
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez LUKI
                        BTW
                        endryu rozpracowałem temat rozrządu w CAXA w 100% więc tutaj też nie będę mieć problemów
                        w jakim celu rozpracował?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez LUKI
                          zestaw naprawczy (gorąca strona turbo/kolektor) 03C 198 722
                          A masz informacje czy ten zestaw jest ulepszony względem oryginału :?:
                          Zamieszczone przez jarekbarcaaa
                          w jakim celu rozpracował?
                          No właśnie LUKI o tym napisał powyżej-wymiana :idea:
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • LUKI,
                            wracając do moich obaw, o których pisałem w temacie o rozrządzie, jak mniemam, sugerujesz właśnie awarię turbo. Przypomnę, że falowania mocy nie odczuwam, tylko brak na 5 i 6 biegu. Mam pytanie, czy jechać do ASO to zdiagnozować, czy w ogóle komputer wyrzuci jakieś błędy. Jaka jest szansa na ewentualną zniżkę operacji u nich, skoro gwarancja minęła 25 maja i już drugi raz się u nich nie pojawiłem, olej i filtr wymieniłem u mechanika. Kiedyś słyszałem, że gwarancja nie kończy się z chwilą upływu dwóch lat, ponieważ obowiązuje bodajże trzymiesięczna rękojmia, ale jak to prawnie jest uregulowane, to nie mam pojęcia.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez endryu
                              No właśnie LUKI o tym napisał powyżej-wymiana

                              nic nie znalazłem ,wyslesz odp?

                              Komentarz


                              • jarekbarcaaa, Lekarstwem na blokujący się zawór westgate jest wymiana całej turbiny lub jak zrobił LUKI tańsza wymiana kolektora wydechowego z tym zaworem bez turbiny. Turbina jest przekładana.
                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                =================================================

                                Komentarz


                                • ale mi chodzi o rozrząd cytuje "endryu rozpracowałem temat rozrządu w CAXA w 100% więc tutaj też nie będę mieć problemów" jak rozpracował?

                                  Komentarz


                                  • Jak o rozrząd to Forum - Octavia Club Polska
                                    LUKI dużo tu ciekawostek napisał
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • omatko ,a jakies konkrety bo takie wrózenie;p

                                      Komentarz


                                      • To czytaj od ostatnich stron posty LUKI-ego gdzie podaje wykaz części zamiennych-poprawionych do wymiany zestawu rozrządu
                                        np Forum - Octavia Club Polska
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz


                                        • o mattko i tak nic nie daje te koncówki "E" niektórzy mają nowy rozrząd i to samo je

                                          Komentarz


                                          • jarekbarcaaa, po co trzepiesz OT :?: nie masz problemu z kolektorem to spuszczaj się w innym temacie :!:

                                            a jak masz to podrzuć jakieś konkretne rozwiązania/informacje/zdjęcia/numery części/ceny/filmiki

                                            proszę Cię...

                                            z miłą chęcią podejdę do tematu gdzie wszystko jest podane na tacy (tak jak jest w przypadku 'rozrząd CAXA' - wrzuciłem filmiki, numery części, ceny, zdjęcia, możliwości rabatu SAP/ASO)
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • Kurde ceny są moim zdaniem zaporowe i bezsensowne... Jednak mój plan miałby chyba rację bytu. Swego czasu chciałem po prostu wstawić turbinę z wersji 140KM (tej doładowanej podwójnie). Tylko pytanie, czy ona także ma taki problem? Bo przyznam szczerze, jeśli miałbym się bawić w wymiany za taką kasę na to samo badziewie, które po roku czy dwóch znów się zatnie, to ja dziękuję, taki majętny nie jestem.

                                              Komentarz


                                              • iFi, nie ma szans wstawić p&p turbo CAVD do CAXA

                                                CAXA

                                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                                CAVD

                                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                                CAXA

                                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                                CAVD

                                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net



                                                BTW

                                                turbo CAVD występuje w 140hp, 150hp, 160hp, 170hp, 180hp
                                                turbo CAXA występuje w 122hp (120 do 125 CAX_)
                                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                Komentarz


                                                • No ale jaka jest różnica? Ja mam wrażenie, że mocowanie jest P&P (taki sam kształt wylotów i rozstaw śrub). Zapewne trzeba by nieco zmodyfikować dolot (rurę od turbo do IC). Mam wrażenie, że na forum UK widziałem opis, że koleś chciał do CAXA wstawić turbo z CAVD, ale poszedł na całość i wstawił LOBA (kit do 160KM) po czym po wielkich bataliach wystroił całość na ponad 200KM...

                                                  Mnie takie liczby nie interesują, ja bym chciał mieć stabilne 150KM z równo rozłożonym momentem.

                                                  [ Dodano: Wto 17 Cze, 14 10:34 ]
                                                  Dobra, przyjrzałem się zdjęciom jeszcze raz Trzeba by zmienić wydech i dolot... trochę dłubaniny jest.. kwestia tylko kosztów.

                                                  Komentarz


                                                  • iFi, turbo/wydech/program i 15k pln nie Twoje, ale 170-200hp będziesz mieć

                                                    rozmawiałem z Witkiem z MR Motors i dla CAXA jest jedno turbo które pasuje p&p ale to 2k euro - właśnie pod te 170-200hp

                                                    btw
                                                    weź pod uwagę, że turbo CAXA jest chłodzone wodą (nie wiem jak CAVD)
                                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X